Skocz do zawartości

Ogromny problem - samochód z Niemiec


kshyhu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    14

  • kshyhu

    13

  • darkdog

    9

  • blakop

    9

Top Posters In This Topic

Czyli Panie Regan55 - ogólnie w dupie mam mieć dotychczasowy DR, homologacje, dowód własności - generalnie wszystko. Ważne, że Ty mi aktualne zaświadczenie wystawisz, jakie są aktualne parametry, tak? :)

Hmmm - no ciekawe bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie w dupie mam mieć dotychczasowy DR
generalnie wszystko

A gdzie to wyczytałes.... :shock:

Ważne, że Ty mi aktualne zaświadczenie wystawisz, jakie są aktualne parametry, tak?

Chyba mi nie powiesz ze WK czesto,gesto poprawia parametry pojazdu w DR bo nie są one zgodne z stanem faktycznym... :razz: /mówimy o roku prod./....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, podpowiedz, co można zrobić z tą rejestracją, ponieważ jestem zdecydowany zwrócić samochód sprzedawcy. Czy można ją jakoś anulować/przepisać na sprzedawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zdecyduję się na odstąpienie od umowy i poproszę sprzedającego o zwrot gotówki, to mogę w jakikolwiek sposób zatrzymać proces rejestracji tego pojazdu? Nie chcę robić tak, żeby czekać do momentu otrzymania sztywnego DR, a następnie "odsprzedać" mu ten samochód za cenę zakupu, bo wtedy do końca dni tego samochodu będę figurował jako jego pierwszy właściciel, nieprawdaż?

Jeśli nie odebrałeś jeszcze Dr i KP, to znaczy, że proces rejestracji nie został jeszcze zakończony.

Zgodnie z art. 105 § 2KPA Organ administracji publicznej może umorzyć postępowanie, jeżeli wystąpi o to strona, na której żądanie postępowanie zostało wszczęte, a nie sprzeciwiają się temu inne strony oraz gdy nie jest to sprzeczne z interesem społecznym.

Czyli idziesz do WK i składasz wniosek o uchylenie rejestracji czasowej, uzasadniając to odstąpieniem od umowy. Zapytaj w swoim WK jakie dokumenty będziesz musiał załączyć, ale wg mnie powinien to być dokument potwierdzający, że pojazd ten został już zwrócony. Wówczas otrzymasz decyzję o uchyleniu rejestracji czasowej i umorzeniu postępowania w sprawie rejestracji, ponieważ stało się ono bezprzedmiotowe.

No i nie będziesz istniał jako pierwszy :)

Mam nadzieję, że w miarę jasno napisałam...ale późno trochę :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panie Regan55 - ogólnie w dupie mam mieć dotychczasowy DR, homologacje, dowód własności - generalnie wszystko

Dokładnie,jeżeli w dokumentach będą łgarstwa to masz je mieć w dupie czyli wszcząć postępowanie wyjaśniające.

A później będziesz pisał gdzie byli diagności przez tyle lat że tego nie widzieli. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dario64 - dokładnie to mam na myśli. Wszczynam postępowanie, wnoszę o uchylenie poprzednich rejestracji i tyle :) Auta nie rejestruję :) Tak to widzisz Reganku? :)

 

Samo uchylenie tak jak napisała Olga.

Od strony technicznej najczęściej wystawia się faktury korygującą, która z kwotami minusowymi niejako odwraca transakcję, ale generalnie każde oświadczenie woli, że pojazd powrócił do sprzedawcy wystarczy. Jesteś do tyłu jedynie koszty rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Koszty rejestracji obiecał pokryć sprzedający, więc może nie stracę. A czy w przypadku zwrócenia pojazdu, wystawienia przez sprzedającego faktury korygującej, można tę rejestrację przepisać w jakiś sposób na niego? Tak, by nie była anulowana, a numery rejestracyjne pozostały? Tyle, że nawet jeśli jest to możliwe, to zapewne wtedy ja będę w KP jako pierwszy właściciel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy KP nie idzie w takiej sytuacji do kasacji? (umorzenie)

 

Cz w przypadku, kiedy sprzedający odbiera z powrotem samochód na podstawie faktury korygującej, może zachować numery rejestracyjne i przepisać w WK pojazd na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie w KP będziesz, ale "przekreślony" (przynajmniej tak powinno być przy umorzeniu.

Jesteś pewien? :) Ja uważam, że tak by było w przypadku przerejestrowania. Ale jeśli jest to pierwsza rejestracja w kraju, to uchylając decyzję, uchyla się automatycznie wszystkie wydane wraz z nią oznaczenia - "wraca się" do stanu sprzed tej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś do tyłu jedynie koszty rejestracji.

Które sprzedawca też mu chętnie zwróci ,,,

 

można tę rejestrację przepisać w jakiś sposób na niego? Tak, by nie była anulowana, a numery rejestracyjne pozostały?

czy Ty przypadkiem coś nie kombinujesz ???

Czy nie wystarczyłoby aby sprzedawca (a zrobi to chętnie jak widać) zwrócił Ci różnicę ceny rocznika plus pozostałe koszty??? bądź co bądź kupiłeś to auto chętnie ,,,

 

"Blakop" oczywiście nie ma racji, bo UC i US wolą roczniki młodsze(kasa się liczy) i nawet jeśli o tym wiedzą, nie przeszkadza im to, (niedawno dobrego kolegę wysłałem do nich by mu zmienili rocznik na starszy),,,

A sprzedawcy ?, no cóż, nie każdego kupującego stać na to, by wziąć prawnika, lub przynajmniej poradzić się diagnosty, bo ważny jest kolor ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie rejestruję Tak to widzisz Reganku?

blakop, -widzę ze jak troche "pokimałeś"to mozna nawet z Toba się dogadac... :D

 

[ Dodano: 04-07-2011, 22:45 ]

A czy w przypadku zwrócenia pojazdu, wystawienia przez sprzedającego faktury korygującej, można tę rejestrację przepisać w jakiś sposób na niego? Tak, by nie była anulowana, a numery rejestracyjne pozostały?

Czuję tu "grube"nici.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że te "grube nici" sugerujecie, bo właśnie to zaproponował mi sprzedający. Czyli uchylamy proces rejestracji i na żadne ustępstwa nie idziemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie sprawdził numeru VIN i zarejestrował samochód na podstawie przedstawionych dokumentów.

WK nie ma obowiązku sprawdzania numeru VIN, jak to napisał już wcześniej blakop. Ma na biurku dokumenty, którym daje wiarę, bo dlaczegóż by nie.

Niestety w praktyce okazuje się, że w wielu, naprawdę wielu pojazdach sprowadzonych, rok produkcji w DIP-ie jest taki, jak rok pierwszej rejestracji. Jak wiadomo i UC, i US, i WK opiera się głównie na pierwszym badaniu technicznym. Jeśli data I-ej rej. za granicą jest w styczniu, często jest to pojazd z roku poprzedniego i to zapewne budzi podejrzenia. Ale w wielu wypadkach nawet te, rejestrowane po raz pierwszy w marcu, maju czy październiku również mają rok produkcji wcześniejszy, w motorowerach bywa nawet kilka lat różnicy.

 

Powiedzcie mi, szanowni Koledzy :) na co patrzycie podczas badania, aby upewnić się jaki dany pojazd ma rok produkcji? jakie elementy w pojeździe na to wskazują?

Będę wdzięczna :D

 

[ Dodano: 09-07-2011, 20:51 ]

Znalazłam już coś sama. :)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=65559&highlight=#65559

Na ustalenie roku składa się nie tylko wklepanie vinu w dekoder, ale i obejrzenie pojazdu, tabliczki, pasów, szyb i innych elementów :)

A jakie to inne elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to inne elementy?

Olga, -a myslisz ze trafisz co on tam dumał pisząc to...Ale:oprocz wymienionych przez Psuja detali mozna czy wręcz trzeba kuknąc na takie drobiazgi jak:zbiornik paliwa/pod warunkiem ze plastikowy/reflektory,rozne osłony plastykowe na ktorych "bita"jest data produkcji.W przypadku przewodow h-ca czy tez instalacji elektrycznej znajduja sie na nich"metki"z rokiem prod.No myśle ze chyba starczy bo jak napisze za duzo to jeszcze mnie"rozszarpią"lepsi fachowcy tego forum... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ale:oprocz wymienionych przez Psuja detali mozna czy wręcz trzeba kuknąc na takie drobiazgi jak:zbiornik paliwa/pod warunkiem ze plastikowy/reflektory,rozne osłony plastykowe na ktorych "bita"jest data produkcji.W przypadku przewodow h-ca czy tez instalacji elektrycznej znajduja sie na nich"metki"z rokiem prod.

I oto chodzi :ok

dodałbym jeszcze pasy bezpieczeństwa (aczkolwiek nie zawsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to inne elementy?

Olga, -a myslisz ze trafisz co on tam dumał pisząc to...

Pewnie dumał o tym samym, co Ty napisałeś :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo i UC, i US, i WK opiera się głównie na pierwszym badaniu technicznym.

"Olga", Ty bystry urzędnik musisz wiedzieć, że to nie prawda, bo najczęściej na SKP przyjeżdża pojazd już po wizycie w UC, jeśli nie w US również ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60- na SKP przyjeżdża pojazd już po wizycie w UC, jeśli nie w US również ,,,

Ale i tak na badaniu ustalasz rok ile razy jest tak ze w UC robią akcyze ne ten rok co data pierwszej rejstracji za granicą a na OBT zong bo inny rok produkcji :-D i bulwersacji klijenta panie a dlaczego tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak na badaniu ustalasz rok ile razy jest tak ze w UC robią akcyze ne ten rok co data pierwszej rejstracji za granicą a na OBT zong bo inny rok produkcji i bulwersacji klijenta panie a dlaczego tak

 

Że tak brzydko napiszę jak ktoś zaczyna od dupy strony to niech się potem nie dziwi że musi wszystko odkręcać, a i na roczniku jest do tyłu a dla handlarza parę stówek w plecy to niewyobrażalna strata więc i nerwy mu puszczają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i na roczniku jest do tyłu a dla handlarza parę stówek w plecy to niewyobrażalna strata więc i nerwy mu puszczają

Jego problem....A nerwy,no cóz:psy szczekaja ,karawana jedzie dalej.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.