Skocz do zawartości

Gaz badanie po założeniu


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Zjawia się klient pojazdem z zamontowaną instalacją gazową.Posiada homologację oraz poświadczenie na zbiornik.Czy musi przedstawić fakturę za montaż , czy wydział komunikacji ma to sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    13

  • grzegorz70

    9

  • Diagnose

    5

  • Natasza

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wyciąg ze świadectwa homologacji na sposób montażu instalacji gazowej.

Faktura za montaż instalacji.

DR i KP jeśli była wydana i WK dokonuje wpisu nie trzeba robić badania na SKP :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak.Klient w zeszłym roku był na badaniu i zdemontował gaz i wykreślił z dowodu rejestracyjnego.W tym roku się zjawia bez ważnego przeglądu i znowu ma założona instalację i chce ja wpisać do dowodu rejestracyjnego, ma wyżej wymienione dokumenty ale nie ma faktury za montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma faktury za montaż

 

I starczy, nie ma faktury nikt mu tego gazu nie wpisze (żadem WK) i ma N u Ciebie. Dlatego jak mam auto z gazem i ma brak adnotacji o gazie a instalacje zakładana "ostatnio" to chcę wszystkie papiery jakie chcę WK (homo, fakturę za montaż) i TDT na zbiornik. Jak ma to wszystko w miarę świeże (czyli sprzed kilku dni czy dwóch tygodni) to może wtedy ew. dostać P na zaświadczeniu a w DR dopiero po uzyskaniu wpisu gaz w WK, a jak nie ma to tylko N lub nie robię badania :x

 

Zaraz ktoś napisze jakim prawem żądam takich papierów, a takim żeby spokojnie spać :evil: wiem że to co chcę jest niezgodne z prawem ale chcę, a jak ktoś nie ma to cóż może jechać do kogoś innego :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś napisze jakim prawem żądam takich papierów, a takim żeby spokojnie spać :evil: wiem że to co chcę jest niezgodne z prawem ale chcę, a jak ktoś nie ma to cóż może jechać do kogoś innego :-P

 

NO właśnie piszesz niezgodne z prawem...Instalacja zamontowana prawidłowo spełnia wszystkie wymogi ma poświadczenie i homo.Dlatego pytam czy klient ma obowiązek przedstawić mi fakturę za montaż czy ma to zrobić w wydziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy klient ma obowiązek przedstawić mi fakturę za montaż czy ma to zrobić w wydziale

 

Moim zdaniem w Wydziale.

 

Moim zdaniem również ale chciałem się dowiedzieć jak to jest praktykowane na innych stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musi przedstawić fakturę za montaż

 

Na SKP nie w WK owszem

 

Instalacja zamontowana prawidłowo spełnia wszystkie wymogi

 

A skąd to wiesz ::? Ktoś mu wystawił homologację i nie dał faktury czy sam założył to w garażu, czegoś tu chyba nie rozumiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjeżdża samochód z zamontowaną inst. gazową bez wpisu w DR po prostu nie przystępuję do badania tylko wysyłam delikwenta do WK ( mój dokonuje adnotacji również jeśli brak OBT ). Po uzyskaniu tegoż wpisu jak wróci, wykonuję badanie w sposób wszystkim znany :D

 

[ Dodano: 07-07-2011, 20:35 ]

Dla mnie ważny jest dokument dopuszczający zbiornik, dla WK FV i ŚH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musi przedstawić fakturę za montaż

 

Na SKP nie w WK owszem

 

Szczerze pisząc trochę się zagalopowałem.Nasz wydział nie dokona wpisu jak nie ma ważnego badania technicznego.Badanie zrobiłem klient poszedł do wydziału i tam zażądali

faktury a on im na to że na stacji nikt od niego nie chciał żadnej faktury i zadzwonili do mnie dlaczego zrobiłem badanie skoro nie miał faktury.Szukałem w dziennikach ale się nie dopatrzyłem ze przy badaniu muszę sprawdzić czy ma fakturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w dziennikach ale się nie dopatrzyłem ze przy badaniu muszę sprawdzić czy ma fakturę

 

No właśnie, dlatego ja chcę (niezgodnie z przepisami) dla "świeżych" instalacji faktury i homo żeby unikać takich sytuacji z WK :cool: a jak nie ma to nie robię badania no chyba że się uprze ale wtedy tylko N za niezgodność danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawia się klient pojazdem z zamontowaną instalacją gazową.Posiada homologację oraz poświadczenie na zbiornik.Czy musi przedstawić fakturę za montaż , czy wydział komunikacji ma to sprawdzić??

 

Dz.Ust. 155, poz. 1232

Dział V

 

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu

 

Przepisy ogólne

 

§ 1. Dział określa sposób sprawdzenia prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem skroplonym lub sprężonym.

 

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

 

1) ważność protokołu i decyzji wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT) dotyczącej sprawności zbiornika (butli) do gazu;

 

2) poprawność oznakowania homologacyjnego elementów instalacji zasilania gazem (cecha "E" w kółku); dotyczy to instalacji dopuszczanej po raz pierwszy do ruchu po dniu 30 maja 1999 r., a dla gazu sprężonego po dniu 31 grudnia 2003 r.; przed tymi terminami dopuszcza się inne oznakowanie bezpieczeństwa.

 

 

Patrz § 2, pkt 1

 

dalej

Dz.Ust.104, poz.604

Załącznik nr 1

 

Dział V

 

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu

 

Przepisy ogólne

 

§ 1. Dział określa sposób sprawdzenia prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem LPG, gazem CNG lub gazem LNG, o których mowa w rozporządzeniu o warunkach technicznych.

 

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

 

1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej "Dyrektorem TDT", dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;

 

2) poprawność oznakowania homologacyjnego elementów instalacji zasilania gazem (cecha "E" w kółku) dotyczy instalacji zasilania gazem:

 

a) LPG dopuszczanej po raz pierwszy do ruchu po dniu 30 maja 1999 r.,

 

b) CNG dopuszczanej po raz pierwszy do ruchu po dniu 31 grudnia 2003 r.,

 

c) LNG w odniesieniu do wysokociśnieniowej części tej instalacji dopuszczanej po raz pierwszy do ruchu po dniu 31 grudnia 2003 r.,

 

- przed tymi terminami oraz dla niskociśnieniowych elementów instalacji zasilania gazem LNG dopuszcza się inne oznakowanie bezpieczeństwa;

 

3) zgodność danych identyfikacyjnych zbiornika z danymi zawartymi w protokole wydanym przez Dyrektora TDT;

 

4) poprawność oznakowania autobusu ze względu na zastosowany rodzaj paliwa.

 

Patrz § 2, pkt 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natasza, Ależ NATASZA , wskazany dz.u.104 dot. gazu i załączony ich wycinek - OBOWIĄZUJĄ dopiero w pół roku od wejscia w zycie tej ustawy. czyli na chwile obecną to co cytujesz nie jest jeszcze obowiązujące .

 

Cytuje - § 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wydział nie dokona wpisu jak nie ma ważnego badania technicznego

Jak dla mnie to działanie bezprawne. Niech dadza decyzje odmowna na piśmie.

Badanie zrobiłem klient poszedł do wydziału i tam zażądali

faktury a on im na to że na stacji nikt od niego nie chciał żadnej faktury i zadzwonili do mnie dlaczego zrobiłem badanie skoro nie miał faktury

Miałeś miekkie serce to teraz musisz mieć twardą d.... Nie było wpisu GAZ w DR to nie powinieneś wykonać OBT z wynikiem P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wydział nie dokona wpisu jak nie ma ważnego badania technicznego

Jak dla mnie to działanie bezprawne. Niech dadza decyzje odmowna na piśmie.

Badanie zrobiłem klient poszedł do wydziału i tam zażądali

faktury a on im na to że na stacji nikt od niego nie chciał żadnej faktury i zadzwonili do mnie dlaczego zrobiłem badanie skoro nie miał faktury

Miałeś miekkie serce to teraz musisz mieć twardą d.... Nie było wpisu GAZ w DR to nie powinieneś wykonać OBT z wynikiem P.

 

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natasza, Ależ NATASZA , wskazany dz.u.104 dot. gazu i załączony ich wycinek - OBOWIĄZUJĄ dopiero w pół roku od wejscia w zycie tej ustawy. czyli na chwile obecną to co cytujesz nie jest jeszcze obowiązujące .

 

Cytuje - § 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

 

pozdrawiam

 

 

Zgadza się drogi kolego !!! Napisałem celowo obydwa dzienniki, by ukazać , że ani w obowiązującym, ani też w następnym dzienniku nie ma mowy o fakturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawia się klient pojazdem z zamontowaną instalacją gazową.Posiada homologację oraz poświadczenie na zbiornik.Czy musi przedstawić fakturę za montaż , czy wydział komunikacji ma to sprawdzić??

 

Dz.Ust. 155, poz. 1232

Dział V

 

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu

 

dalej

Dz.Ust.104, poz.604

Załącznik nr 1

 

Dział V

 

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu

A jakie przepisy obowiązują podczas badania dodatkowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pewnie w 90% WK odmówią Wam wpisania gazu do DR bez aktualnych OBT, ale w oparciu o przepisy dotyczące rejestracji trudno byłoby taką decyzję wybronić. W Poznaniu wpiszą gaz bez OBT. Generalnie wykonają każdą czynność nie związaną z wydawaniem decyzji dopuszczającej pojazd do ruchu (lub decyzji zmieniającej tą decyzję) bez OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawia się klient pojazdem z zamontowaną instalacją gazową.Posiada homologację oraz poświadczenie na zbiornik.Czy musi przedstawić fakturę za montaż , czy wydział komunikacji ma to sprawdzić??

 

Dz.Ust. 155, poz. 1232

Dział V

 

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu

 

dalej

Dz.Ust.104, poz.604

Załącznik nr 1

 

Dział V

 

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu

A jakie przepisy obowiązują podczas badania dodatkowego ?

 

Dz. Ust. 32,poz.262 ZAŁĄCZNIK Nr 9

 

WARUNKI DODATKOWE DLA POJAZDU PRZYSTOSOWANEGO DO ZASILANIA GAZEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pewnie w 90% WK odmówią Wam wpisania gazu do DR bez aktualnych OBT

 

No właśnie moje WK mieszczą się w tych 90 % a ja bym wolał żeby było inaczej bo jaki wpływ ma wpis do DR gazu czy haka jak nie ma OBT. Swego czasu próbowałemz tym walczyć ale głową muru nie przebije (mam za cienki łeb :lol: ) i se darowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATASZA?

To jakie czynności ma wykonać diagnosta i z jakiego zakresu przeważnie regulują rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

Jak na razie wskazałeś :

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu.

Jeżeli nie rozumiesz mojego pytania to ponawiam je tak abyś mógł je zrozumieć i wskaż mi :

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania dodatkowego badania technicznego pojazdu.

Bardzo przepraszam ale wydaje mi się, że czynności sprawdzenia pomyliłeś z warunkami technicznymi dodatkowego wyposażenia. No cóż pomyłki się zdarzają.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATASZA?

To jakie czynności ma wykonać diagnosta i z jakiego zakresu przeważnie regulują rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

Jak na razie wskazałeś :

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu.

Jeżeli nie rozumiesz mojego pytania to ponawiam je tak abyś mógł je zrozumieć i wskaż mi :

Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania dodatkowego badania technicznego pojazdu.

Bardzo przepraszam ale wydaje mi się, że czynności sprawdzenia pomyliłeś z warunkami technicznymi dodatkowego wyposażenia. No cóż pomyłki się zdarzają.

 

Pozdrawiam.

 

 

Powoli i spokojnie !!! Odpowiedziałem Tobie właściwie na pytanie, które zadałeś, cytuję :"A jakie przepisy obowiązują podczas badania dodatkowego ?". Sprostuj swoje pytanie, to otrzymasz odpowiedź właściwą!!! Domagasz się w swoim pytaniu przepisów, jakie obowiązują przy badaniu dodatkowym, a nie czynności, o których wspominasz w kolejnym poście. Przepisy a czynności to dwie różne sprawy !!! Przepisy otrzymałeś i to była moja właściwa odpowiedź na Twoje pytanie. Co do czynności jakie obowiązują przy badaniu dodatkowym , to już inna sprawa. Zweryfikuj więc swój niesłuszny osąd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuj swoje pytanie, to otrzymasz odpowiedź właściwą!!!

Już to zrobiłem i tego nie zauważyłeś :razz: .Nie udawaj , że przedtem nie była mowa o czynnościach i w tym kontekście było moje pytanie ? :lol:

Co do czynności jakie obowiązują przy badaniu dodatkowym , to już inna sprawa. Zweryfikuj więc swój niesłuszny osąd.

Przepraszam za zadane pytanie, które sprawiło Ci tyle problemu i kłopotów. :shock:

Poprawię się :-D:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuj swoje pytanie, to otrzymasz odpowiedź właściwą!!!

Już to zrobiłem i tego nie zauważyłeś :razz: .Nie udawaj , że przedtem nie była mowa o czynnościach i w tym kontekście było moje pytanie ? :lol:

Co do czynności jakie obowiązują przy badaniu dodatkowym , to już inna sprawa. Zweryfikuj więc swój niesłuszny osąd.

Przepraszam za zadane pytanie, które sprawiło Ci tyle problemu i kłopotów. :shock:

Poprawię się :-D:x

 

Muszę stwierdzić,że pytanie Twoje nie sprawiło mi żadnego problemu! Moja odpowiedź była tylko ironią do "podchodów" z Twojej strony. Doskonale zrozumiałem intencję, jaką się kierujesz w swoim pytaniu. Twoje "przejęzyczenie", dotyczące przepisów, a nie czynności wykorzystałem w swojej odpowiedzi. Powiedz mi proszę "stary praktyku", czy w taki sposób sprawdza się kompetencje wiedzy nowego "forumowicza"? Zamiast służyć przykładem robisz "podchody". Tym razem uznam to za "frycowe", jakie musi zapłacić nowy użytkownik tegoż Forum. Bądź jednak pewny, że w podobnych sytuacjach wykorzystam każdą możliwą sposobność do riposty. Daj więc kolego pozytywny przykład, a nie "baw się ze mną w berka". Pozdrawiam z uśmiechem na twarzy!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.