Skocz do zawartości

Gaz badanie po założeniu


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było wpisu GAZ w DR to nie powinieneś wykonać OBT z wynikiem P.

No i właśnie to wiedząc, nasz WK również wpisze GAZ bez ważnego badania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    13

  • grzegorz70

    9

  • Diagnose

    5

  • Natasza

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

nasz WK również wpisze GAZ bez ważnego badania

 

To ja się przenoszę bliżej Ciebie Olga bo u mnie nie chcą wpisywać nic do DR bez ważnego OBT i każą mi naginać prawo :lol::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Panowie właśnie przegoniłem przed chwilą klienta,nie miał wpisu w dowodzie rejestracyjnym ,a termin montażu instalacji na homologacji to marzec 2012r OBT skończyło się wczoraj,za późno aby dodzwonić się do wydziału komunikacji.Jeśli WK nie dokona wpisu z powodu braku OBT to po powrocie klienta N z adnotacją brak wpisu gaz czy P ?Jak to zrobić aby było ok?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli WK nie dokona wpisu z powodu braku OBT

 

Moim zdaniem dla dokonania wpisu gazu nie jest potrzebne OBT. Zresztą żaden przepis na to nie wskazuje. Zwłaszcza, że brak wpisu będzie skutkował negatywnym wynikiem OBT. Niestety są jeszcze WK, które pewnie będą tego wymagać (bezprawnie). A ponadto, jeśli na zaświadczeniu wystawisz badanie N to nadal nie wpiszą gazu, bo nie ma pozytywnego OBT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić aby było ok?

zaproponuj mu wstrzymanie się z OBT do 8 X

a wtedy już brak wpisu GAZ to będzie UD :lol:

 

 

 

I po problemie :mrgreen: po co sie stresować-UD i tylko poinformuje :mrgreen:

 

[ Dodano: 11-09-2012, 17:04 ]

Jeśli WK nie dokona wpisu z powodu braku OBT

 

Moim zdaniem dla dokonania wpisu gazu nie jest potrzebne OBT. Zresztą żaden przepis na to nie wskazuje. Zwłaszcza, że brak wpisu będzie skutkował negatywnym wynikiem OBT. Niestety są jeszcze WK, które pewnie będą tego wymagać (bezprawnie). A ponadto, jeśli na zaświadczeniu wystawisz badanie N to nadal nie wpiszą gazu, bo nie ma pozytywnego OBT ;)

 

Ostatnio pytałem w swoim wydziale ,gdy wbijałem adnotacje w swoim samochodzie i miła Pani stwierdziła ,że nie dokonałaby adnotacji bez ważnego OBT-ja jej na to że nie moge wykonać OBT bez wpisu ,a ona że takie te przepsy są niejasne i co zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku wykonuje badanie z P -wpisuje w adnotacjach brak wpisu Gaz .Jednak nie wbijam pieczątki w dowód -informując o pisaniu w dowód gazu i powrót do mnie po pieczątkę .Na pewno jest to złe ,ale kilkakrotnie tak zrobiłem i nic na razie nikt nic mi nie zarzucił . Jakoś sobie trzeba radzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jej na to że nie moge wykonać OBT bez wpisu

Powiedz tylko dlaczego nie możesz wykonać OBT ???

Możesz wykonać, podobnie jak Ona powinna dokonać wpisu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my tu się wyginamy jak poprawnie wyjść z takiej sytuacji, a dziś miałem przypadek auta zarejestrowanego 09.2007 r. po trzech latach zrobione OBT do 09.2012 a w 10.2010 klient zamontował sobie gaz i zgłosił się do WK żeby wpisać to DR no i oczywiście została wykonana adnotacja w DR tylko ktoś zapomniał w WK skrócić termin OBT :razz: I co klient sobie pojeździł do dziś zamiast już w tamtym roku być na OBT :-P No i kogo tu zbesztać :P:P:P wydział komunikacji ma to w d..ie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

20 lat pracuję w tym zawodzie, ludzie dlaczego utrudniacie sobie życie, nie ma adnotacji w DR to wystawiasz zaświadczenie z P jako wynik badania na podstawie protokołu butli i homologacji

do tej pory nikt się nie czepiał jak będzie to zmienię zasadę tak by się nie czepiali na pewno za to nie pozbawią mnie uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

20 lat pracuję w tym zawodzie, ludzie dlaczego utrudniacie sobie życie, nie ma adnotacji w DR to wystawiasz zaświadczenie z P jako wynik badania na podstawie protokołu butli i homologacji

do tej pory nikt się nie czepiał jak będzie to zmienię zasadę tak by się nie czepiali na pewno za to nie pozbawią mnie uprawnień

W Łodzi diagnoście zabrali uprawnienia za okresowe z wynikiem P bez wpisu GAZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma adnotacji w DR to wystawiasz zaświadczenie z P jako wynik badania na podstawie protokołu butli i homologacji

Co prawda tylko raz miałem taki przypadek, ale dokładnie tak zrobiłem, ponieważ klient miał przy sobie homologację oprócz protokołu,,,

W Łodzi diagnoście zabrali uprawnienia za okresowe z wynikiem P bez wpisu GAZ.

Już dawno tu mówiliśmy, że Łódź to ku...,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi diagnoście zabrali uprawnienia za okresowe z wynikiem P bez wpisu GAZ.

moiżesz zacytować, bo wydaje mi się że mieszasz zupełnie inne zjawiska (to o czym piszesz jest oczywiste) :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi diagnoście zabrali uprawnienia za okresowe z wynikiem P bez wpisu GAZ.

moiżesz zacytować, bo wydaje mi się że mieszasz zupełnie inne zjawiska (to o czym piszesz jest oczywiste) :) ?

Z tego co dotarło do mnie:

Przyjeżdża pojazd na BT z instalacją gazową nie potwierdzoną wpisem w DR. Diagnosta wykonuje badanie okresowe plus gaz, wystawia zaświadczenie z wynikiem P i wysyła klienta do WK po wpis. Traci uprawnienia do wykonywania zawodu. Koniec historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat.

U mnie już jest standardem, że pisze się w takim wypadku zaświadczenie z wynikiem P.

Jeżeli się napisze z wynikiem N, to WK odsyła klientów. ::?:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża pojazd na BT z instalacją gazową nie potwierdzoną wpisem w DR. Diagnosta wykonuje badanie okresowe plus gaz, wystawia zaświadczenie z wynikiem P i wysyła klienta do WK po wpis. Traci uprawnienia do wykonywania zawodu. Koniec historii.

 

Jeszcze trochę bo od pażdziernika brak adnotacji GAZ w DR = UD i wynik P na OBT :) tylko co z niezgodnością danych w DR ze stanem faktycznym :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ktoś wyjątkowo dał du.., oby nie celowo ,,,

Dla czego tak sądzisz?

Przecież wpis gazu w DR to tylko formalność. Czy gaz jest prawidłowo zamontowany sprawdzasz Ty. Jeśli klient jeszcze do tego ma w ręku wszystkie papiery od montażysty to ja się w pełni zgadzam z UD !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient jeszcze do tego ma w ręku wszystkie papiery od montażysty to ja się w pełni zgadzam z UD !

Na razie na badaniu tych papierów mieć nie musi, wpis do tej pory pozwalał przynajmniej przypuszczać, że montaż wykonał ktoś po przeszkoleniu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odsyłam do WK po PC- skierowanie na OBT. Zaznaczona jest tam adnotacja GAZ i daje zaświadczenie pozytywne, klient wraca do WK gdzie Pani wpisuje GAZ do DR a klient wraca po wpis. I woda w akwarium i rybka nie utopiona. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobi się straszne zamieszanie z pojazdami z LPG od 8 października, zaraz pojawią się w necie filmy " sam zakładam LPG " :shock: i co z tego że ja-Wy go "wyenkujemy" ktoś tam zawsze klepnie :shock: a nowe pojazdy z instalacją przyjadą po 3 latach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.