Skocz do zawartości

BMW3 e46


mcgyver7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

bez owijania w bawełnę przejdę od razu do sedna sprawy,

przeszukałem wiele stron www ale nie znalazłem dokładnej informacji o pozostałych miejscach w których wybity jest nr vin na karoserii e46 z 2000r. konkrtetnie 330i?

Pisząc o pozostałych miejscach mam na myśli wszystkie inne poza tymi powszechnie znanymi tj. kielichem z prawej strony oraz pod szybą z lewej.

Czy w ogóle jest możliwe poznanie tych miejsc bez rozbierania do śrubki auta? Jeden z serwisantów stwierdził że pozostałe miejsca z vin są znane tylko producentowi, czy to prawda??

pozdrawiam

ps. kwestia naklejek jest mi znana tj. lewy kielich oraz lewy słupek przy drzwiach kierowcy, chodzi mi o vin wybity na karoserii auta, dodam jeszcze tylko że chodzi o wersje touring,

za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle jest możliwe poznanie tych miejsc bez rozbierania do śrubki auta? Jeden z serwisantów stwierdził że pozostałe miejsca z vin są znane tylko producentowi, czy to prawda??

Podobno na poszczególnych elementach pojazdu są bite numery kontrolne i na ich podstawie mozna ustalić z jakiego pojazdu pochodzi dany element. W jaki sposób jest kodowany nr VIN w tych numerach to wie producent pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Daniel,

masz racje :-) zauważyłem za vin jest wybity na prawym kielichu ale na lewym także jest nr również wybity tylko krótszy tj 8 cyf opatrzonymi parafkami śmigiełkami bmw czyli to jest jak piszesz nr kontrolny fabryczny.

Ps. wklejka z vinem jest jeszcze na głównym sterowniku siemensa w skrzynce bezpieczników pod maską po lewej

 

[ Dodano: 28-07-2011, 21:18 ]

wklejka z nr vin jest jeszcze na sterowniku w skrzynce bezpieczników pod maską po lewej

oraz po tylna kanapą jak i wykładziną

 

[ Dodano: 28-07-2011, 21:21 ]

no dobra stawiam skrzynkę browca ;-)

dla tego kto mi konkretnie powie gdzie poza kielichem wybity jest vin na karoserii e46 touring

wklejek faktycznie jest dużo praktycznie na każdym elemencie data i nr serii

no i kilka z pełnym vinem lub z 7 jego ostatnimi znakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.