Skocz do zawartości
duchu

Przyczepka SAM pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

duchu

Podczas wieczornego spotkania :D powstało takie pytanie: przyczepka Sam które elementy muszą posiadać homologację? I analogicznie jak to wygląda w przypadku seryjnej produkcji (pomijam homologację na całość) przyczepek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Generalnie wszystkie elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Oświetlenie i sprzęg na pewno, reszta w zależności od konstrukcji, układ hamulcowy jak jest wykorzystany z innego pojazdu to wiadomo, że był homologowany, felgi tak samo, ogumienie analogicznie. Jeżeli wykorzystane elementy pochodzą z innych pojazdów to jasne jest że ten proces mają za sobą natomiast jak ktoś zrobił konstrukcję własną np. oświetlenia to może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolf

Wg definicji SAM-a nadwozie lub podwozie własnej produkcji - reszta homologacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian

Witam, to moze ja sie jeszcze podlacze pod temat i zapytam sie co ile przyczepka sam powinna miec badanie techniczne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram

Lekka bezterminowo, pow. 750 kg w zależności od rodzaju: rolnicza pierwsze na 3, póżniej co 2 lata, pozostałe 3+2+1 chociaż niektórzy twierdzą, że sam corocznie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
pow. 750 kg w zależności od rodzaju: rolnicza pierwsze na 3, póżniej co 2 lata, pozostałe 3+2+1

 

Bardzo śmiałe twierdzenie...

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie

przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia

badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu

samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9,

wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu

zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram

OK, pow 3.5t corocznie oprócz rolniczych, zresztą temat SAM-ów był już wałkowany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natasza
Witam, to moze ja sie jeszcze podlacze pod temat i zapytam sie co ile przyczepka sam powinna miec badanie techniczne???

 

Patrz proszę Dz.Ust.nr 98, poz.602, "PoRD" art.81, pkt 10 (dotyczy to przyczepki lekkiej SAM) Reszta jak w postach powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANOLO

Wszystkie "SAM" lekka czy rolnicza bez wyjątku na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markus
Wszystkie "SAM" lekka czy rolnicza bez wyjątku na rok.

 

 

na pewno ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANOLO

Na pewno :) .Tylko lekkie fabryczne na które producent uzyskał homo.bezterminowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Na pewno :) .Tylko lekkie fabryczne na które producent uzyskał homo.bezterminowo

Jeszcze daleka droga do tego żeby wszędzie było jednakowo i na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga
Tylko lekkie fabryczne na które producent uzyskał homo.bezterminowo.

A z czego wynika, że tylko takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANOLO

A wynika to z tego,że ustawodawca w PoRD ART 81.10wymienił pojazdy,które nie podlegają okresowym badaniom technicznym tj.przyczepa lekka ,pojazd zabytkowy.Wcześniej w pkt.6 wymienił pojazdy między innymi "SAM"które podlegają corocznym bt.A tylko fabryczne nie są "SAM",a co za tym idzie mają homo.i bez żadnych badań je się rejestruje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
A z czego wynika, że tylko takie?

Nie udawaj, że nie wiesz ,,,

A wynika to z tego,że

Dokładnie tak ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackow

Zawsze można zacząć od nowa w świeżym temacie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Wcześniej w pkt.6 wymienił pojazdy między innymi "SAM"które podlegają corocznym bt.

 

To może wreszcie ktoś rozwiąże odwieczny problem... autobus marki SAM - na rok bo sam, czy na pół roku bo autobus????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram
To może wreszcie ktoś rozwiąże odwieczny problem... autobus marki SAM - na rok bo sam, czy na pół roku bo autobus????????

 

Przypuszczam,że na to pytanie nie szybko dostaniemy jasną odpowiedź, ponieważ sami nie wiedzą jak wybrnąć z tego bubla prawnego i nie tylko z tego, ale wielu innych, które nam zaserwowali, i nie tylko nam :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

To może wreszcie ktoś rozwiąże odwieczny problem... autobus marki SAM - na rok bo sam, czy na pół roku bo autobus????????

było wałkowane już tyle razy więc kolejny pewnie nie zaszkodzi

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

... Nie dotyczy to ( = przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego) pojazdu (= samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t ) przewożącego towary niebezpieczne,

taksówki osobowej, (TAXI bagażowe 3-2-1 )

pojazdu samochodowego (= samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla ) konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób,

pojazdu (= samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t ) marki "SAM",

pojazdu (= samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t ) zasilanego gazem,

pojazdu (= samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t ) uprzywilejowanego

oraz pojazdu (= samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t ) używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego,

które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

czy w powyższym jest cokolwiek o autobusie :?::?:

a nawet pomijając SAMa, to autobus zasilany gazem, do nauki jazdy miałby na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANOLO

Koledzy! To jest prostrze niż myślicie.Macie takie prawo wystąpić jako stacja kontroli pojazdów pisemnie do Wydziału Komunikacji rodzimego o stanowisko w danej sprawie , w odpowiedzi tylko (opinia prawna z pieczątką i podpisem prawnika) a nie pismo z ITS lub tym podobny twór , od pana x-y-z ,że on tak twierdzi i basta. Macie wtedy na piśmie odpowiedz co i jak od prawnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Macie wtedy na piśmie odpowiedz co i jak od prawnika

Pod warunkiem, że WK raczy na takie pismo odpowiedzieć wprost a nie w taki sposób, że zacytuje kilka § i nakaże sie do nich zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Macie takie prawo wystąpić jako stacja

Mamy tylko takie prawo, uwierz mi . Jeśli uzyskasz takie pismo, daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANOLO

Właśnie uzyskałem pismo o którym mówilem , pan x-y-z i powiedzialem im że jak nie dostanę opini prawnej a tylko bełkot pana x-y-z to nie mamy o czym gadać .A WK JEST OBOWIĄZANY TERMINAMI NA ODPOWIEDŹ NA PYTANIE (MAJĄ RADCÓW PRAWNYCH,KTÓRZY BIORĄ KESZ) .A NIE ODPOWIEDŹ" MY MYŚLIMY ŻE".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Właśnie uzyskałem pismo o którym mówilem

Dostałeś jako decyzję do zastosowania czy jako opinię pana x-y-z ? Jeżeli jest to opinia to wiesz ile jest warta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.