Skocz do zawartości

Przyczepka SAM pytanie.


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • zjc

    11

  • mirek.g

    9

  • pentagram

    9

Panowie tak czytam i już mnie to wkurza,sami wiecie jak jest z lekkimi SAM i dopóki nie będzie to stanowczo ujednolicone to dajmy sobie spokój z dywagacjami co by było gdyby i jak jest jeżeli jest lub zakładając że jest :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszce jedno pytanie: od kiedy i co było powodem zamieszania z bezterminowego na roczne??

Taki jeden "dystrybutor" co to lubi wkładać kij w mrowisko namieszał w dawno uzgodnionym temacie:

nie pismo i bełkot pana x-y-z
Gdyby nie ten wg ciebie bełkot, to tego pisma MI, które zamieściłeś by nie było. O czym już pisałem. Szczególowa druga opinia prawna sporządzona przez prawnika na temat pojazdu marki SAM zawiera 11 stron i już wiesz, że będzie prezentowana na seminarium. Dostałeś cząstkę tego co powinieneś wiedziec jako diagnosta lub pracownik WK.

 

[ Dodano: 09-08-2011, 16:51 ]

Panowie tak czytam i już mnie to wkurza,sami wiecie jak jest z lekkimi SAM i dopóki nie będzie to stanowczo ujednolicone to dajmy sobie spokój z dywagacjami co by było gdyby i jak jest jeżeli jest lub zakładając że jest :sad:

U nas doszło do tego, że przy każdej przyczepie lekkiej SAM dzwonimy do WK czy dalej bezterminowo, czy już zmienili zdanie na corocznie. Póki co jest bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na razie też bezterminowo

Co wcale nie znaczy, że prawidłowo, a tylko świadczy o ułomności naszego prawa i nieudolności jego autorów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest prawidłowo

6. Okresowe badanie techniczne...pojazdu marki "SAM",wykonuje się corocznie ,,,niezależnie od rodzaju pojazdu , tak mówi PoRD i nie pytaj mnie dlaczego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym.

W przypadku pojazdu zabytkowego, wykorzystywanego do zarobkowego

transportu drogowego podlega on corocznym badaniom technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Okresowe badanie techniczne...pojazdu marki "SAM",wykonuje się corocznie ,,,niezależnie od rodzaju pojazdu , tak mówi PoRD i nie pytaj mnie dlaczego ,,,

 

Ale dalej PoRD mówi: 10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przyczepa lekka=przyczepa ciężarowa :?: , jeśli tak to proszę o konkrety

Czy warto temat mleć od nowa?bez zmian w cenniku(i nie tylko) do niczego nowego nie dojdziemy.

 

I to niech będzie jako podsumowanie tej dyskusji :-D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy organ rejestrujący wpisze do dowodu termin badania, czy też musi tego dokonać w adnotacjach

W przypadku przyczep lekkich, w miejscu przeznaczonym na wpis NTBT wpisuje się "ręcznie" słowo bezterminowo, więc i termin badania można tam wpisywać "ręcznie", nie w adnotacjach - to tak jeśli chodzi o stronę techniczną.

Zapewne większość WK zna treść tego pisma

No właśnie, jak to wygląda w Twoim WK - wszystkie SAMY bez względu na rodzaj pojazdu BT na rok :?: , czy jednak właśnie należy określać TNBT wg. tegoż rodzaju bez względu na markę :?:

Nasz WK nadal uważa, że zgodnie z art. 81 PoRD - przyczepka lekka bezterminowo, a rolnicza - 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przyczep lekkich, w miejscu przeznaczonym na wpis NTBT wpisuje się "ręcznie" słowo bezterminowo, więc i termin badania można tam wpisywać "ręcznie", nie w adnotacjach - to tak jeśli chodzi o stronę techniczną.

 

Mój WK będzie wymagał badań dla samów, a jeżeli chodzi o stronę techniczną powinno się wpisywać, jeżeli ktoś ma inne zadanie:

 

4) w rubrykach, których wypełnienie nie dotyczy danego pojazdu, drukuje się znaki: "- - -".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.