Skocz do zawartości

Przyczepka SAM pytanie.


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój WK będzie wymagał badań dla samów

 

Wszystkich SAM-ów czy tylko nowo zarejestrowanych?

W przypadku motorowerów była ustawa okres przejściowy itd., ciekaw jestem jak wybrną z tego bubla czytaj pisma z MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • zjc

    11

  • mirek.g

    9

  • pentagram

    9

dopóki nie dostanę na piśmie z WK,

Dostałeś już kiedyś na piśmie zalecenie jak masz wykonywać badania, bo ja jeszcze nie.Ja ciągle słyszę, że mamy je wykonywać zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK będzie wymagał badań dla samów

 

Wszystkich SAM-ów czy tylko nowo zarejestrowanych?

W przypadku motorowerów była ustawa okres przejściowy itd., ciekaw jestem jak wybrną z tego bubla czytaj pisma z MI.

 

Nie mam pojęcia jak z tego wybrnąć - w sumie stan prawny niezmieniony, ale jak zwykle problemu nie będą mieli autorzy przepisów ani naczelnicy WK, tylko diagności i pracownicy WK mający kontakt z ludźmi, bo jak wytłumaczyć taką woltę po kilkudziesięciu latach? Ale chyba już był czas się zahartować i przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już kiedyś na piśmie zalecenie jak masz wykonywać badania, bo ja jeszcze nie.Ja ciągle słyszę, że mamy je wykonywać zgodnie z przepisami.

A na gębę to juz nie mozna... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już kiedyś na piśmie zalecenie
A na gębę to juz nie mozna...
mamy je wykonywać zgodnie z przepisami.

 

i wszystko jasne :? , tylko dalej nic nie wiadomo

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek nie musi

Czasami musi,ale kto w to wnika na drodze

6. Przepisu ust. 5 nie stosuje się do:

1) przyczepy lekkiej, pod warunkiem Ŝe niezaleŜnie od urządzenia łączącego przyczepa ta ma dodatkowe

połączenie (łańcuch, linka), które w razie zerwania głównego urządzenia łączącego będzie zapobiegało

dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewniało niezbędną kierowalność przyczepy; jeŜeli jednak dopuszczalna

masa całkowita takiej przyczepy jest większa niŜ połowa masy własnej pojazdu ciągnącego, powinna ona

spełniać wymagania określone w ust. 7;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ust. 7 tak dla przypomienia :D

7. W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez

pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niŜ 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej

przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na

koła jednej osi; warunek stosuje się równieŜ do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

5 t, zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam potrzebuje pomocy , nie wiem co zrobić przy badaniach pojazdów SAM przyczepka lekka wydział komunikacji każe mi robić bezterminowo bo jest to przyczepa lekka a te nie podlegają... ale jak robię przyczepę ciężarową SAM to mówią: nie to trzeba zrobić na rok przecież to jest SAM a SAM'y to na rok a ja pytam pana inspektora no ale dlaczego wiec przy lekkiej mówicie bo przecież nie dadzą na piśmie ze trzeba bezterminowo i słyszę odpowiedz wiesz bo się już kiedyś tak przyjęło i niech już tak zostanie. a jak by przyjechał autobus SAM powiedzmy że klient miał możliwości techniczne i zrobił wszystko to co na 6mcy czy na rok bo to przecież SAM. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać art. 81 w całości. Przyczepa lekka nie podlega badaniu okresowemu (ust. 10), a przyczepa do 3,5 t (poza rolniczą - ust. 7) - corocznie (ust. 6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać art. 81 w całości. Przyczepa lekka nie podlega badaniu okresowemu (ust. 10), a przyczepa do 3,5 t (poza rolniczą - ust. 7) - corocznie (ust. 6).

 

Szybko Ci poszło to, co ministerstwu zajęło dwa lata i nadal nie ma pewności co do ostatecznej wykładni... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.