Skocz do zawartości

Płyta do wstępnej zbieżności


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

A jak płyta nic nie pokazuje bo nawet nie drgneła

to może znaczyć, że jest tak zardzewiała, że ani drgnie :hihi:

 

[ Dodano: 13-07-2011, 22:55 ]

Osobiście wydaje mi się, że przelicza od razu na oba koła, ale pewności nie mam.

:ok

koło jadące po ławie powoduje przesunięcie pojazdu z powodu braku oporu nawierzchni pod drugim,

a koło na płycie to odbiera i "dokłada" swoje

 

[ Dodano: 13-07-2011, 22:58 ]

kłania się matematyka

i równania trapezu

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Dz.U.40.poz.275 z 10lutego2006r. jest to urządzenie do oceny prawidłowości

ustawienia kół jezdnych pojazdu.Według mnie mierzy szacunkowo całkowitą zbieżność kół.

Jeżeli są jakieś uwagi do pomiaru , to oczywiście dokładnych pomiarów dokonujemy przyrządem do pomiaru geometrii ustawienia kół i osi pojazdu. Usawienie zbieżności na płycie jest nieporozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usawienie zbieżności na płycie jest nieporozumieniem

Nawet jeśli masz rację, wolę to niż zniszczone opony ,,,

 

Znam autoryzowany serwis, który (mający oczywiście profesjonalny sprzęt do regulacji geometrii) sprawdza i ustawia zbieżność na płycie. Jak zauważyłem reklamacji brak. Na pytanie dlaczego - "tak jest szybciej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie kierownicy jest napewno super :D po ustawieni zbieżności na płycie właśnie dzisiaj robiłem takie zbieżności bo taniej ale kierownica poracha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie kierownicy jest napewno super

Jak wymieniasz jedna końcówke to wychodzi super. Gdyby jeszcze płyta kąty obliczała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz jedna końcówke to wychodzi super.

Tu się z Tobą jednak nie zgodzę.Na zadnej plycie nigdy nie ustawiałem i nię bedę tego w ten sposób robił.Jednak cwicząc na laserach czy twz kompie ta teoria się często gęsto nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema żadnego znaczenia czy jedna czy dwie końcówki połażenie kierownicy zależy czy będziemy mieli równe zbieżności połówkowe jeśli tak i ster będzie prosto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem takie zbieżności bo taniej ale kierownica poracha.

kierownica też wyjdzie :ok

 

ale najpierw jazda próbna po prostej w celu zaobserwowania położenia, a potem dopiero sprawdzenie na płycie i regulacja końcówki po odpowiedniej stronie

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą jednak nie zgodzę.

Być może miałem farta Tylko raz ustawiałem zbieżność na płycie ,tak z grubsza bo nie było kiedy przyrządów założyć :) a miałem wyjazd to wyszła idealnie (sprawdzone na przyrządzie po kilku dniach) Fakt że kiedyś po spotkaniu z krawężnikiem skorygowałem zbieżność "na oko" i jeździłem tak ze 2 miesiące i na przyrządach tez wyszło w normie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica też wyjdzie :ok

 

ale najpierw jazda próbna po prostej w celu zaobserwowania położenia, a potem dopiero sprawdzenie na płycie i regulacja końcówki po odpowiedniej stronie

 

Wyjdzie i to bez żadnego problemu czy jedna końcówka była wymieniana czy dwie czy całe zawieszenie. Widzę że niektórzy mają teorie wielko koncernowe, że jak nie masz przyrządu najnowszej generacji to nie ustawisz zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy mają teorie wielko koncernowe, że jak nie masz przyrządu najnowszej generacji to nie ustawisz zbieżności.

Nie chodzi o teorie. na warsztacie (prywatnie) mam GTO i Beissbatha 4000 Ustawienie zbiezności na GTO zajmuje ok 10 min mniej ale jak chce sprwadzic wszystkie parametry to beissbarth jest dokładniejszy, można zrobić wydruk a przede wszystkim zaoszczędzić jakieś 30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.