Skocz do zawartości

Niepełnosprawność a Diagnosta ?


Sylwester68

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie są te uszkodzenia kręgosłupa bo jeżeli ktoś jeździ na wuzku to tak niebardzo no niestety trzeba zejść do kanału wyprzeć podnośnikiem kanałowym oś czy nabić nr vin jakoś tego niewidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba niepełnosprawna (uszkodzenie kręgosłupa ) może być diagnostą ?

Jak się nie mylę to chyba jesteś diagnostą a więc mozesz to ocenić raczej sam i bez naszej pomocy czy taka osoba moze podołac obowiązkom w pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba niepełnosprawna (uszkodzenie kręgosłupa ) może być diagnostą ? Co wy o tym sądzicie ?

 

Każdy taki przypadek jest inny i trudno jest cokolwiek sugerować, zależy to od stopnia uszkodzenia kręgosłupa. Duże znaczenie na również wyposażenie stacji diagnostycznej, na której taka osoba będzie pracować. Jeżeli taka SKP nie ma kanałów, a ma zautomatyzowane podnośniki, to z pewnością będzie to duże udogodnienie dla niepełnosprawnego diagnosty Tylko podziwiać, że osoba niepełnosprawna chce podjąć taką pracę. Trzymam za nią "kciuki" i życzę jej powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba niepełnosprawna (uszkodzenie kręgosłupa ) może być diagnostą ? Co wy o tym sądzicie ?

Chyba nie do nas z tym pytaniem tylko do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do nas z tym pytaniem tylko do lekarza.

No właśnie,taka osoba pewnie ma grupę inwalidzką a lekarz medycyny pracy musiałby ją uznać za zdolną do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,taka osoba pewnie ma grupę inwalidzką

to wygląda na następnego pracodawcę - dorobkiewicza - , który chce zmniejszyć koszty nie płacąc składki ZUS od zatrudnionego inwalidy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba was po.. kręciło. Diagnosta który nie może się schylić, diagnosta który nie może szarpnąć kołami, diagnosta który nie wie jak się zakłada czujnik nacisku na pedał hamulca. Może niech idzie do kopalni (bo dyskryminacja). Pisarzom stanowcze NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba was po..

:shock::shock:

 

tak w skrócie ...

jakoś tego niewidze.
czy taka osoba moze podołac obowiązkom w pracy...
Trzymam za nią "kciuki" i życzę jej powodzenia !!!
z tym pytaniem tylko do lekarza.
lekarz medycyny pracy musiałby ją uznać za zdolną do pracy.
to wygląda na następnego pracodawcę - dorobkiewicza

5 x :nook

a 1 x :ok i to jeszcze lekko wątpiące

 

czy w zapytaniu Sylwester68 widzisz coś a'la dyskryminacja ...

 

Pisarzom stanowcze NIE.
tak więc kogo tu po... :?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyobrażasz założenie czujnika na pedał hamulca, jak sobie wyobrażasz młoteczkiem sprawdzenie elementów. No fakt a może ślepy będzie diagnostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższego widać, że większość sobie tego nie wyobraża

 

Jak sobie wyobrażasz założenie czujnika na pedał hamulca, jak sobie wyobrażasz młoteczkiem sprawdzenie elementów. No fakt a może ślepy będzie diagnostą

 

 

ale ...

TVN Uwaga udowodniło, że niewidomy uzyskał prawo jazdy ...

 

[ Dodano: 15-07-2011, 23:35 ]

http://w818.wrzuta.pl/audio/2qOPbxuiBWf/piasecki_s__zygmunt_-_lekcyjne_rozmowki_-

od około - 11min 50 s nagrania - coś ważnego nt wzroku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższego widać, że większość sobie tego nie wyobraża

 

Jak sobie wyobrażasz założenie czujnika na pedał hamulca, jak sobie wyobrażasz młoteczkiem sprawdzenie elementów. No fakt a może ślepy będzie diagnostą

 

 

ale ...

TVN Uwaga udowodniło, że niewidomy uzyskał prawo jazdy ...

 

[ Dodano: 15-07-2011, 23:35 ]

http://w818.wrzuta.pl/audio/2qOPbxuiBWf/piasecki_s__zygmunt_-_lekcyjne_rozmowki_-

od około - 11min 50 s nagrania - coś ważnego nt wzroku ...

 

Koledzy mniej złośliwości w stosunku do niepełnosprawnych !!! Według szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (podstawa prawna Dz.Ust. 246, poz 2469 :

 

§ 2. Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

1) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

2) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

3) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

4) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.

 

Nie ma więc przeciwwskazań prawnych, żeby niepełnosprawny nie mógłby być diagnostą !!! Tylko lekarz specjalista może nie nie dopuścić niepełnosprawnego do zawodu diagnosty!!! Więc nie polemizujcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lekarz specjalista może nie nie dopuścić niepełnosprawnego do zawodu diagnosty!!!

No i chyba TDT jak nie będzie w stanie wykonać wszystkich czynności na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lekarz specjalista może nie nie dopuścić niepełnosprawnego do zawodu diagnosty!!!

No i chyba TDT jak nie będzie w stanie wykonać wszystkich czynności na egzaminie.

 

Tego chyba nie muszę podkreślać !!! Najpierw wymagania prawne, a później oczywiście lekarz.

Wymagania prawne określone dla diagnosty może mieć każdy niepełnosprawny, który spełnia określone ustawą wymogi, a czy lekarz go dopuści do wykonywania zawodu nie nam o tym przesądzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższego widać, że większość sobie tego nie wyobraża

 

Jak sobie wyobrażasz założenie czujnika na pedał hamulca, jak sobie wyobrażasz młoteczkiem sprawdzenie elementów. No fakt a może ślepy będzie diagnostą

 

 

ale ...

TVN Uwaga udowodniło, że niewidomy uzyskał prawo jazdy ...

 

[ Dodano: 15-07-2011, 23:35 ]

http://w818.wrzuta.pl/audio/2qOPbxuiBWf/piasecki_s__zygmunt_-_lekcyjne_rozmowki_-

od około - 11min 50 s nagrania - coś ważnego nt wzroku ...

 

Koledzy mniej złośliwości w stosunku do niepełnosprawnych !!! Według szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (podstawa prawna Dz.Ust. 246, poz 2469 :

 

§ 2. Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

1) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

2) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

3) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

4) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.

 

Nie ma więc przeciwwskazań prawnych, żeby niepełnosprawny nie mógłby być diagnostą !!! Tylko lekarz specjalista może nie nie dopuścić niepełnosprawnego do zawodu diagnosty!!! Więc nie polemizujcie !!!

Wszystko OK

I właśnie mamy to co mamy bo w większości diagności mają słaby wzrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety grupy inwalidzkiej nie posiadam (staram się o nią ) jeszcze .Pracuję ale na znieczuleniu przyjmując tramal ale to normalne przy uszkodzeniu kręgosłupa .Nikomu tego nie życzę . Faktycznie pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną otrzymuję dotację dość sporą (wyposażenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej ) a w wypadku diagnosty wyposażenie stacji kontroli .A co do pracy to mam zakaz podnoszenia ciężarów max 15kg.Niedługo czeka mnie zabieg więc chyba nie popracuję długo i być może dyplom diagnosty będzie tylko w ramce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję ale na znieczuleniu przyjmując tramal ale to normalne przy uszkodzeniu kręgosłupa

Kolego, jeżeli bierzesz tramal to wiesz co to jest za lek i jaki ma skład i co może wywołać.

Przepraszam, ale ja, jeżeli będziesz brał dalej tramal, to nie widzę Cię w tym zawodzie, ale życzę powodzenia. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu tego nie życzę .
Wiem co to jest kręgosłup -dwa lata temu przeszłem operację -niby dobrze ,ale co pewien czas wracają bóle i drętwienia nóg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A co do pracy to mam zakaz podnoszenia ciężarów max 15kg

W niektórych autach geometrię ustawia /sprawdza się pod obciążeniem ,trzeba wrzucić ok.70kg na jedno miejsce ,my mamy ciężarki po 25kg .Jeżeli będziesz pracował z pomocnikiem to nic Ci nie grozi.Życzę powodzenia bo wyszło tak jakbyśmy przekreślali niepełnosprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdza się pod obciążeniem ,trzeba wrzucić ok.70kg na jedno miejsce ,my mamy ciężarki po 25kg

Musisz kawałek ciężarka obciąć :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Ostatni wynik badania - stwierdzenie złamanie kręgosłupa w części piersiowej .Po trzech latach leczenia dopiero wiadomo .

No cuż Przyjacielu wyrazy spółczucia.Ale myśle że będzie dobrze i tak otym myśl.Niech te Święta przyniosą Ci jakieś ukojenie bo to piękne Święta.

http://www.youtube.com/watch?v=lQEv6OPsvfY

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Ztego co wiem to leczysz się u lekarza rodzinnego, nie byłeś u rzadnego specjalisty,mówiłeś że masz uszkodzenie w odcinku lędźwiowym a nie piersiowym,niedługo będzie w szyjnym.Pytasz o pracę diagnosty z pękniętym kręgosłupem,a czy jazda rowerem w takim stanie ci nie przeszkadza? Wieszanie anten satelitarnych dla znajomych na dachu też ci nie przeszkadza? Proszę kolegów z forum aby zabardzo nie wierzyli zabardzo temu koledze,bo go troche znam,wracaj do zdrowia ::hey

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam trochę mnie zmartwiliście tą niepełnosprawnością. Sam jestem po operacji na kręgosłup i ogólnie dźwigać nie mogę. Chciałem się ubiegać o uprawnienia diagnosty ale chyba zrezygnuję z tego zawodu ze względu na wstępne obciążanie przy zbieżności choć osobiście się z tym nie spotkałem przez te 4 miesiące na OSKP. Niby mam inż specjalność technika samochodowa i ubezpieczenia komunikacyjne. W prawdzie mam do stażu 2 lat mi trochę brakuje (3 mieś. mechanik samochodowy, 4 mieś na OSKP przy przeglądach i geometrii kół od osobowych po ciężarowe) natomiast 6 mieś. w magazynie przy częściach samochodowych oraz 6 mieś. jako sprzedawca części zamiennych oraz likwidacja szkód powypadkowych raczej się nie wliczy w staż. Te 4 miesiące na OSKP bardzo mi się podobały praca ciekawa i lekka jedynie trzeba myśleć co się robi no i kontakt z klientem jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.