Skocz do zawartości

badanie jak długo trwa


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

W zaleceniach pokontrolnych powtarzające się uchybienia, stacja podlegająca bezpośrednio pod Starostwo (odpowiednik właściciela) i wszyscy trzymają się "kupy" a przecież kupy nikt nie ruszy :!: i to jest to gówno :shock::shock::shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzane są tylko światła i nic poza tym

Pewnie mają "drogą" linie diagnostyczną i nie chcą jej niszczyć. Jak dbasz tak masz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie linia pamięta jeszcze "FRANCISZKA JÓZEFA" ( najazdowa ) jak większość sprzętu, która jest na wyposażeniu tej SKP tylko podejście osób tam pracujących jest takie jak opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie linia pamięta jeszcze "FRANCISZKA JÓZEFA

wiesz jak ciężko o sewis do takiej lini ?? :)

 

A po co serwis?

Nieużywane urządzenia się niezużywają i nie potrzebują serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT zajmuje mi ok. 30 min bo robię sam + 3 min na wpis i pobranie kasy, jak pracowałem na innej stacji i było nas dwóch zajmowało mi to ok 15-20 min oczywiście pojazd bez war. dod. no i była sekretarka co sama wprowadzała do kompa dane a ja na koniec podpisywałem dowód. Ostatnio robiłem OBT przed I rej. auto z Belgii (wszystkie dane do ustalenia prócz poj.silnika i MW) to bawiłem się 55 min przez co uciekł mi jeden klient bo zasypiał przed bramą. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem OBT przed I rej. auto z Belgii (wszystkie dane do ustalenia prócz poj.silnika i MW) to bawiłem się 55 min

W Belgii przy wyrejestrowywaniu pojazdu klientowi zwracany jest wyciąg z homo i wystarczy poprosic właściciela pojazdu o jego udostepnienie i wówczas nie trzeba ustalac żadnych danych pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii przy wyrejestrowywaniu pojazdu klientowi zwracany jest wyciąg z homo

 

Jak tak to po co ja się meczę i szukam danych, od dziś a w zasadzie po urlopie zaczynam o to wołać przy autach z Belgii a jak nie to + 60 za ustalenie danych pobieram :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii przy wyrejestrowywaniu pojazdu klientowi zwracany jest wyciąg z homo i wystarczy poprosic właściciela pojazdu o jego udostepnienie i wówczas nie trzeba ustalac żadnych danych pojazdu.

 

Święta prawda, szkoda że czasami klient sam nie wie co posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze a ja tyle się naszukałem, ach ci klienci. Ale drugim razem poproszę o wszystko co klient ma i sobie sam wybiorę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii przy wyrejestrowywaniu pojazdu klientowi zwracany jest wyciąg z homo i wystarczy poprosic właściciela pojazdu o jego udostepnienie i wówczas nie trzeba ustalac żadnych danych pojazdu.

 

W Austrii wydają Typenschein, w którym mamy wszystkie dane, z Belgii spotkałem się tylko 1 raz z dokumentami typu "homo" chociaż przyjeżdża do mnie bardzo dużo samochodów właśnie stamtąd sprowadzonych. A może jest podobnie do tych z Holandii, zależy z jakiego regionu pochodzą, w jednym mam wszystkie dane ( zielony DR+wyciąg ze ŚH ), w drugim g...no :shock: (żółty DR) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Belgii spotkałem się tylko 1 raz z dokumentami typu "homo" chociaż przyjeżdża do mnie bardzo dużo samochodów właśnie stamtąd sprowadzonych

Musisz tylko poprosić klienta aby Ci dał ten wyciagz homo - 90% klientów ma. Klienci raczej nie dają go z automatu w obawie aby ktoś nie kazał im tego tłumaczyć, bo to był by kolejny wydatek przynajmniej 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila właśnie skonczyłem mondeo z Belgii, gosć miał własnie taki wypis i nawet o tym nie wiedział. Jest tam wszystko potrzebne do przegladu, łącznie z datą produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
  • 2 weeks later...
Dnia 27.07.2011 o 09:24, danielg539 napisał:

Musisz tylko poprosić klienta aby Ci dał ten wyciagz homo - 90% klientów ma. Klienci raczej nie dają go z automatu w obawie aby ktoś nie kazał im tego tłumaczyć, bo to był by kolejny wydatek przynajmniej 100 zł.

Dużo robię z belgii. Póki co 99procent osób ma homologację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.