Skocz do zawartości

BMW 320D Buła


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno nie miałem takiego ciekawego przypadku. Przyjechali młodzi ludzie wczoraj kupili auto. Z aukcji internetowej kupili swoje wymarzone auto BMW 320 benzyna. Pojechali, zapłacili, odebrali dokumenty, pojechali. W nocy uświadomili sobie, że na dokumentach zapisane,że to diesel i wszystkie dane tego pojazdu są z dieslka. Dzwonią do wcześniejszego właściciela, nie odbiera, jadą do niego, adres nie działa. Policja i wydział komunikacji rozkładają ręce. Twierdzą, że sami przerobili.

 

Ja im doradziłem, żeby pojechali do rzeczoznawcy i żeby stwierdził jaki silnik jest w tym pojeździe.I potrzebny będzie pewnie dokument na to skąd się wziął ten silnik. Później zmiany konstrukcyjne i WK po nowy dowód.

 

Może wiecie jak to inaczej załatwić. Bo mi inny pomysł do głowy nie przychodzi.

Dal mnie to bardzo dziwne. Proszę o rade.

 

Dodam, że pierwsza rej. w Polsce (POPRAWA). 2010-12. Auto jest niespełna 7 miesięcy w kraju i już podobno 4 właściciel. Oryginalnych dok. brak. Tylko karta pojazdu i DR w którym jednoznacznie pisze 320D. Ale instalacja cała na benzynę. Nawet korek wlewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej bardzo dokładnie pooglądał pole numerowe.Z Twojego postu wynika że samochód jest z 2010 roku czy że w kraju jest od 2010 roku?Bo jeżeli to 2010 rok to sprawa wielce śmierdząca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik nie ważny. Rozchodzi się o to ze podczas rejestracji coś się stało. Albo brief był jakiś zwałowany, albo diagnosta poleciał dane z automatu, albo rzeczywiście w ciągu 7 miesięcy w Polsce została wymieniona cała instalacja zasilania paliwem z diesla na benzynę.

 

Jak najlepiej i najprościej teraz to zrobić, żeby było dobrze. Teraz pojazd w dowodzie ma 302D a instalacja i silnik benzyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im doradziłem, żeby pojechali do rzeczoznawcy i żeby stwierdził jaki silnik jest w tym pojeździe.I potrzebny będzie pewnie dokument na to skąd się wziął ten silnik. Później zmiany konstrukcyjne i WK po nowy dowód.

 

Oraz

Ja bym raczej bardzo dokładnie pooglądał pole numerowe

 

Można również po VIN-ie sprawdzić w serwisie, albo od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrozumiem błąd wynikający z pomyłki w jednym polu na przykład w modelu zamiast I to D. Ale potem już jest pojemność i moc z diesla. Jak po vinie wyjdzie ze to rzeczywiste benzyniak. Wtedy wystarczy w uwagach tylko napisać poprawne dane i do WK z zaświadczeniem ? 98 skasować za to i wyznaczyć termin , chociaż ważny jeszcze przez 5 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj vin, albo ostatnie 7 znaków.

 

Nawet jeśli zrobisz zmiany konstrukcyjne (co jest najprawdopodobniejsze) model i tak zostanie 320D. Tak samo jak w bmw 316 wymienisz motor na 1,8 to nadal będzie bmw 316.

Najpewniejsze jest to, że ktoś wymienił silnik i tyle. Wtedy zmiany konstrukcyjne, nowy dowód i już.

Podaj vin, albo ostatnie 7 znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem już jest pojemność i moc z diesla.

to warto by poszukać oryginalnych wklejek i porównac numery (jeśli są) Jeśli to auto wyjechało z fabryki jako D to sprawa pachnie nieładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejsze jest to, że ktoś wymienił silnik i tyle

silnik, skrzynie, dyfer, sterowniki, zegary zbiornik itd to kupa kasy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrozumiem błąd wynikający z pomyłki w jednym polu na przykład w modelu zamiast I to D. Ale potem już jest pojemność i moc z diesla. Jak po vinie wyjdzie ze to rzeczywiste benzyniak. Wtedy wystarczy w uwagach tylko napisać poprawne dane i do WK z zaświadczeniem ? 98 skasować za to i wyznaczyć termin , chociaż ważny jeszcze przez 5 miesięcy?

Najprościej to robisz badanie z wynikiem N. Kasujesz za badanie. Wystawiasz na zaświadczenie w uwagach wpisujesz, że są niezgodności w zapisach w DR z rzeczywistością, podajesz prawidłowe dane, odsyłasz klienta do Wk i masz jako diagnosta "święty spokój". Nikt nie może ci wtedy nic zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bardziej opłacalna niż remont silnika...

sam zmieniałem silnik z benzyny na D ale to było dawno i w passacie 87r więc była kwestia wymiany silnika, wycięcie katalizatora i podłączenia kabelka z cewki na zaworek na pompie, obrotomierz oczywiście nie działał :) ale w tym przypadku sprawa nie jest taka prosta i taka tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klient nie chce N, tyko badanie z opisem zmian!!

 

Nie jestem pewien co rzeczywiście chce klient !!! Przeczytaj uważnie co napisał Stoned44:

"...98 skasować za to i wyznaczyć termin , chociaż ważny jeszcze przez 5 miesięcy?"

 

98 - to opłata za badanie okresowe, a nie po zmianach konstrukcyjnych zgodnie z cennikiem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety numerów nie mam, bo pojechali. Też dałem dupy bo mogłem sobie spisać z ciekawości. Jak się pojawią to dam znać co z tego wynikło.

 

Sam jestem ciekaw jak to się skończy.

 

Ale dla mnie najrozsądniejsze wyjście jest takie. Opinia rzeczoznawcy na silnik, potem dokument skąd ten silnik się wziął (ale pewnie go nie mają i tu juz dupa zbita, nawet do końca nie jestem pewien czy jest wymagany). Potem zmiany konstrukcyjne i tyle. Tak jak pisaliście wyżej myślałem też o tym, że N i wpisać poprawne dane w zaświadczeniu i wtedy do WK po nowy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy na silnik

 

A co niezwykłego w tym silniku, że opinia potrzebna?

 

potem dokument skąd ten silnik się wziął

 

A co nas to interesuje, będzie się tłumaczył w WK

 

Potem zmiany konstrukcyjne i tyle.

 

I to ma sens. Zmiany i po kłopocie. Nie szukajmy dziury w całym. Silnik jest częścią którą można wymienić, nawet na inną moc i pojemność (zmiany konstrukcyjne) byle by buda była homologowana do danego silnika, czyli żeby to był silnik montowany również w tych modelach bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adres nie działa

Co to znaczy?czyżby kupka gruzu?

W podobnym przypadku gdzie nowy właściciel pojechał do starego prostować dane w umowie adres okazał się lipny,skierował swoje kroki do WK który widniał w DR ,stamtąd wyszedł już w towarzystwie mundurowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres jakiś lipny był, nie wchodziłem w szczegóły może nawet dowodu osobistego nie spisali od właściciela nie wiem i chyba już nie chcę wiedzieć bo już mnie od tego głowa boli :)Auto kupili w Zielonej Górze,zarejestrowane gdzieś koło Gdyni. Więc jechać tam tylko po to żeby dowiedzieć się w WK, że nic nie może zrobić to strata czasu i pieniędzy. Powiedziałem im żeby chociaż tam zadzwonili ale co przez telefon załatwią. Policja powiedziała , że oni mogli zmienić sami silnik w między czasie i koniec. Ręce opadają. Telefon do wcześniejszego właściciela głuchy. Masakra. Jacy ludzie są czasami bezmyślni to się w pale nie mieści.

Tak czy siak jakoś odkręci będą to musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoned44 napisał/a:

potem dokument skąd ten silnik się wziął

 

 

A co nas to interesuje, będzie się tłumaczył w WK

 

WK też to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Opinia rzeczoznawcy na silnik

[...] byle by buda była homologowana do danego silnika, czyli żeby to był silnik montowany również w tych modelach bmw.

 

Przyjechał do mnie klient z BMW gdzie zmienił silnik z 1.8 na widlastą ósemkę 4.0

Trochę się rozejrzałem i do tych modeli montowane były maksymalnie 2.7 L.

Mam go od razu przegonić czy żądać opinii rzeczoznawcy?

 

Widziałem jak to jedzie a układ hamulcowy i zawieszenie zostało chyba seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.