Skocz do zawartości

Piskp,ITS, a może ....


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po przerwie urlopowej(tu trochę skłamałem jeszcze 2 dni :D ) zobowiązany przez swojego pracodawcę pragnąłbym się poradzić do jakich wyżej wspomnianych instytucji warto zgłosić akces firma min. prowadzi 2 stacje okręgowe.Chodzi mi głównie o korzyści płynące z płacenia haraczu.ITS,PISKP a może G.K. z Łodzi idąc na łatwiznę pragnąłbym opini kolegów gdzie lepiej(wiadomo tam gdzie nas nie ma)temat poważny i pilny decyzję właściciel chce podjąć w przeciągu 2 tyg.Czekam na poważne opinie i może z nowo otwartego tematu skorzystają tez inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o korzyści płynące z płacenia haraczu.

 

Największe korzyści masz ZA DARMO działając na tym forum. Poradź szefowi, żeby za pieniądze które ma wydać na haracz dał wam premie, albo wczasy pod gruszą.

 

Lepiej na tym wszyscy wyjdziecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak bym wolał ale sam wiesz jak masz coś na piśmie chodzi mi głównie o opinie prawne to jakoś rażniej się pracuje.A może wybrać dwie organizacje naraz i wtedy dwie sprzeczne opinie i rzut monetą (piszę to trochę złośliwie i po paru piwach w końcu jestem na urlopie)ale temat jest poważny i dalej proszę o podpowiedzi jak ktoś się cyka może być na prive dyskrecja zapewniona :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie tematy masz poruszane tu i za darmo. Opinia papugi to tylko opinia i jak sam wspominałeś możesz otrzymać dwie sprzeczne dotyczące tego samego tematu. Kasa jest nie mała a korzyści żadnej, bo jak "dupsko" zmoczysz to nikt się za Tobą nie wstawi i nikt nie pomoże, więc szkoda czasu i pieniędzy przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc szkoda czasu i pieniędzy przede wszystkim.

 

Ale to szef stawia więc szkoda trochę mniej :) a że nic z tego poza paroma pisemkami nie uzyska no cóż jego wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to szef stawia więc szkoda trochę mniej
No właśnie i decyzja już podjęta co do płacenia tylko gdzie?Jeśli wejdą w życie projekty ustaw zwłaszcza te dotyczące kar finansowych dla właścicieli i diagnostów to taka "opieka" nie będzie takim zmarnowaniem kasy a nawet warto będzie pomyśleć o ubezpieczeniu "od błędów w sztuce"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy mają rację, najlepsze źródło wiedzy masz tutaj na forum, a za kaskę jaką wydasz na opiekę czy jak to zwał, to pisemek prawnicy wypiszą Ci kilka, a w razie czego to i tak na jakąą wielką pomoc nie ma co liczyć.

Ubezpieczenie oczywiście to co innego i to raczej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto będzie pomyśleć o ubezpieczeniu "od błędów w sztuce"

 

"Od błędów w sztuce" z pewnością ktoś Cię ubezpieczy, ale nie wiem co na na te "błędy" powie Starosta, mający nadzór na SKP. Czy będzie pobłażliwy dla diagnosty "za błędy w sztuce" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem co na na te "błędy" powie Starosta, mający nadzór na SKP. Czy będzie pobłażliwy dla diagnosty "za błędy w sztuce" ???

 

Tu chyba chodzi bardziej o ubezpieczenie finansowe w razie chęci uzyskania odszkodowania od diagnosty lub SKP przez osoby poszkodowane. A ze Starostą wiadomo jak udowodni przewinienie to "ciach i po papierach" od tego się raczej nie ubezpieczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze Starostą wiadomo jak udowodni przewinienie to "ciach i po papierach" od tego się raczej nie ubezpieczy
Narazie tak jest ale mają być kary finansowe diagnosta może dostać do 5 tys. no chyba,że większa wtopa,wyrok sądowy itd. no to wtedy po papierach.Wszyscy narazie odradzają "zapisywanie się"czyżby "zapisani" nie odwiedzali tego forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto wesprzeć działania "dziadka Piotra" http://www.diagnostasamochodowy.pl Forum NORCOMU to wspaniała kopalnia wiedzy, ale forum nie ma osobowości prawnej aby zawalczyć o to co dla nas najważniejsze. O zmianę przepisów prawa często gęsto bzdurnych i niejasnych , robiących z nas w oczach społeczeństwa przestępców.

 

Stowarzyszenie którego członkiem zarządu jest Błażej ( którego miałem przyjemność gościć u siebie) stawia sobie za jeden z celów aby nam diagnostom pracowało się lepiej, abyśmy rzadziej musieli korzystać z usług prawników, aby prawo nas dotyczące było łatwiejsze do interpretacji.

 

Więc może warto wesprzeć jego pomysł i wstąpić w szeregi SDSu ( dla jasności- nie jestem jeszcze jego członkiem, ale zamierzam być).

W kupie siła panie i panowie diagności. Może wreszcie doprowadzimy do sytuacji że nic o nas bez nas.

 

Polecam blog "dziadka Piotra" który co prawda nie jest kopalnią wiedzy dla diagnostów, ale jest być może czymś jeszcze ważniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam blog "dziadka Piotra"
też zaglądam tam i to co pisze ten pan jest bardzo mądre ,rzeczowe i na temat bolączek tej pracy -właśnie rozważam tez podjęcie decyzji aby powstało stowarzyszenie dla diagnostów - a nie właścicieli stacji dla których liczy się tylko zysk ,A sprawność pojazdu -co to jest za dziw natury -to się sprawdza na stacji...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Firma już przeszła parę takich pomocników.

Byliśmy w Patronacie potem w PISKU (jak działał Pan Zbylut) teraz jesteśmy w Patronacie. To nie jest tak że pieniądze wyrzucone w błoto. Na pewno jeśli ktoś się zdecyduje na haracz to na pewno nie zachodnie korporacje typu DEKRA tam chodzi o uwalenie systemu naszych badań i przejęcie bardzo lukratywnego rynku naszych stacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Patronacie potem w PISKU (jak działał Pan Zbylut) teraz jesteśmy w Patronacie. To nie jest tak że pieniądze wyrzucone w błoto
Nareszcie trochę konkretna odpowiedż.Interesują mnie plusy i minusy przynależności do ITS-u czy też Pisk-u np. na stronie piskp po zalogowaniu można wejść w opcje porad a na stronie its-u tego nie ma zdaje się,że wysyłają informatory do stacji no i ITS jest bardziej"prowłaścicielski".Są jeszcze w tych instytucjach tzw. "telefony do przyjaciela" ale czy działają?
może warto wesprzeć działania "dziadka Piotra
To dyskusja na inny temat napewno diagnostów jest więcej niż właścicieli i coś z tego może się wykluć :) tylko kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusy i minusy przynależności do ITS-u

To co ja sobie najbardziej cenię w ramach Patronatu to dostęp do katalogu Marek i Typu Pojazdów przez internet obecnie w całej bazie ok.1.5 mln pojazdów.

na stronie piskp po zalogowaniu można wejść w opcje porad a na stronie its-u tego nie ma zdaje się

Po zalogowaniu do Strefy Patronatu masz dostęp do pism,to co często wrzucałem na forum pochodzi stamtąd.W zakładce "kontakty szczegółowe"masz podane telefony komórkowe i adresy mailowe do poszczególnych pracowników z wybranych działów.

Jeżeli Ci zależy na opiniach podpisanych przez prawnika to G.K. w tym się specjalizuje.

Żeby stworzyć idealną ofertę to trzeba by wziąć od każdego po trochu.

 

Byliśmy w Patronacie potem w PISKU (jak działał Pan Zbylut) teraz jesteśmy w Patronacie.

Nie jesteś jedyny który wrócił pod Patronat,odejście z PISKP było bezbolesne czy były szopki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stworzyć idealną ofertę to trzeba by wziąć od każdego po trochu.

Identycznie z programami do obsługi SKP, gdyby z obecnie działających stworzyć jeden konkretny na cały kraj ,,, ale komu na tym zależy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa :shoot:

Działa,działa..... ;)

 

[ Dodano: 23-07-2011, 09:25 ]

Identycznie z programami do obsługi SKP, gdyby z obecnie działających stworzyć jeden konkretny na cały kraj ,,,

Tam gdzie w gre wchodzą.$$$$$$ to jedynie mozna sobie o tym pomarzyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie w gre wchodzą.$$$$$$
niestety ale tak to jest stworzone ,że do jest powód do największej zawiści i podrzucania sobie nawzajem świń i udowadniania ,że ja jestem lepszy a tamto to g...............- czy w badaniach nie jest tak samo - jest walka -tam nie jedź , tam sprawdzają uczciwie .Jedz tam -gdzie przerób jest ważniejszy niż sprawność techniczna :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu do Strefy Patronatu masz dostęp do pism,to co często wrzucałem na forum pochodzi stamtąd
No właśnie czy te pisma oprócz swojej merytoryki mają jakąś moc prawną?Narazie głos zabrał its-eowiec może ktoś z piskp-u jeszcze coś dorzuci?Z drugiej strony jeśli skp przechodzą z powrotem do its-u to coś jest na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak czytam te wasze wypowiedzi i zastanawiam, kiedy dotrze do świadomości kto jak i za ile daje najwięcej. Kolejny tekst, w którym ponownie wspomina się o przejęciu przez DEKRA lub może krasnoludki powoduje, że za chwile zwymiotuje.

 

Cóż tak zachwalacie jak to niektórzy wam pomagają, a inni że nie warto opłacać pomocy doradczej i korzystać z opnii prawnej.

Tylko, że żadna z opłacanych struktur (tożsame dotyczy pracowników WK) nie zrobiła nic aby zapobiec tragedii, która mogła diagnostów spotkać. Wybrany fragment z tematu dla SUNGKA http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=114817#114817

Wejście w życie proponowanych regulacji dotyczących stacji kontroli pojazdów i diagnostów, może być tragiczne w skutkach i nie będzie miał kto przeprowadzać badań technicznych pojazdów.

W kolejnym temacie podważa się moje kompetencje i z SITK z Krosna.

Ci co są zarejestrowani na stronie KD mają wiedzę, jak wygląda pomoc z naszej strony.

Efekt naszej pracy.

departament_skarg.thumb.jpg.48c48fe6ff41e0afc3a75374b691083b.jpg

2011-08-5_MI.thumb.jpg.30359c6ad30fc6abcadedef5f1e0387b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegołów nie znacie. Różnymi sposobami usiłujecie wmówić innym, że na organizowane szkolenia przez SITK z Krosna nie warto iść.

Lepiej żyć w przygotowanym samemu sobie piekiełku. Wolą niektórzy z was wskazać właścicielom stacji i sobie, aby jeździł razem z wami maluchem w cenie mercedesa, zamiast odwrotnie.

 

To pismo pokazuje ile są warte podjęte przez nas działania.

Przemyślcie to sobie, kto doi, a kto pomaga środowisku diagnostycznemu.

 

[ Dodano: 16-08-2011, 12:51 ]

To poprosimy jeszcze o ten "załacznik 5 kart"

Dostępne tylko dla zarejestrowanych na stronach KD. Już struktury i również konkurencja na moich plecach nie będą budować niczego.

 

Jest toważna infomacja dla tych co wybierają się na szkolenia, gdzie tematyką przewodnią może być projekt ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu. Czy warto zapoznać się wybranymi fragmentami tej ustawy, jeśli prace nad nią zostały wstrzymane.

 

[ Dodano: 16-08-2011, 13:18 ]

Tam gdzie w gre wchodzą.$$$$$$
niestety ale tak to jest stworzone ,że do jest powód do największej zawiści i podrzucania sobie nawzajem świń
Właśnie, kto komu i innym podrzuca. Wpuszcza w maliny i kanał. Mnie z tego towarzystwa proszę wykluczyć.

 

[ Dodano: 16-08-2011, 14:49 ]

Załaczniki do pobrania są dwa, a nie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kto komu i innym podrzuca. ... ... Mnie z tego towarzystwa proszę wykluczyć.

 

No tu to akurat myślę, że kilka osób by polemizowało w tej kwestii podrzucania sobie świń... prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.