Skocz do zawartości

Czy warto się zjednoczyć?


andkra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chcę przeprosić waldorffa za zaśmiecanie mu tematu. chociaż moja intencja była inna. Rzadziej musielibyśmy korzystać z pomocy różnych organizacji, opinii prawników gdyby przepisy dotyczące badań technicznych były jasne.

 

W związku z tym ponowię to co napisałem w tamtym poście:

 

"A może warto wesprzeć działania "dziadka Piotra" http://www.diagnostasamochodowy.pl Forum NORCOMU to wspaniała kopalnia wiedzy, ale forum nie ma osobowości prawnej aby zawalczyć o to co dla nas najważniejsze. O zmianę przepisów prawa często gęsto bzdurnych i niejasnych , robiących z nas w oczach społeczeństwa przestępców.

 

Stowarzyszenie którego członkiem zarządu jest Błażej ( którego miałem przyjemność gościć u siebie) stawia sobie za jeden z celów aby nam diagnostom pracowało się lepiej, abyśmy rzadziej musieli korzystać z usług prawników, aby prawo nas dotyczące było łatwiejsze do interpretacji.

 

Więc może warto wesprzeć jego pomysł i wstąpić w szeregi SDSu ( dla jasności- nie jestem jeszcze jego członkiem, ale zamierzam być).

W kupie siła panie i panowie diagności. Może wreszcie doprowadzimy do sytuacji że nic o nas bez nas.

 

Polecam blog "dziadka Piotra" który co prawda nie jest kopalnią wiedzy dla diagnostów, ale jest być może czymś jeszcze ważniejszym."

 

Zastanówcie się koleżanki i koledzy diagności kto za nas rozwiąże to co nas dotyczy. Pracodawcy? TDT? urzędnicy z MI?

 

Drobne przykłady do rozwiązania:

- wykreślenie roku produkcji z DIP i DR ( ilu już się na tym przejechało?)

-jasne określenie terminu badania p-py lekkiej SAM

-gradacja kar dla diagnostów ( za wszystko szafot?)

 

Zapraszam do gorącej dyskusji. może coś z tego się wykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A może warto wesprzeć działania "dziadka Piotra"

Temat warty przemyślenia choć jeszcze, że tak powiem "świeży".

Czy będzie (SDS) działał tak jak tego oczekujemy?

Czy będzie miał siłę przebicia?

Czy będzie można uzyskać tam pomoc?

Pytań byłoby więcej, ale ciężko teraz na nie odpowiedzieć.

Może i warto wstąpić do SDSu bo im więcej tym lepiej (podobno), ale...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat warty przemyślenia choć jeszcze, że tak powiem "świeży".

Każdy temat kiedyś jest świeży,

Czy będzie (SDS) działał tak jak tego oczekujemy?

Jak nie wstąpimy i nie zaczniemy działać to się nie przekonamy :P

Czy będzie można uzyskać tam pomoc?

Myślę że w miarę zwiększania ilości członków a co za tym idzie większej ilości pieniędzy potrzebnej na działalność znalazł by się prawnik który zechciałby się pomagać SDS 'owi

 

Moim działalność takiego Stowarzyszenia ma sens pod warunkiem że będą w niej stowarzyszeni tylko diagności bo wówczas jest szansa że SDS będzie działało na ich korzyść a nie innych osób.

 

I dla jasności nie jestem członkiem SDS'u (jeszcze :)) ale czytam blog Dziadka Piotra dość regularnie i nie powiem żeby się z nim nie zgadzał w wielu tematach jak nie we wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie retoryczne.

A czym Koledzy ryzykujecie zapisując się do SDS-u. Przez pierwszy rok składek nie musicie płacić. Nie musicie NIC robić! Możecie tylko obserwować pracę wybranych przez siebie osób z zarządu. Ponadto nie musicie się w nic angażować, jak nie chcecie.

 

Gdy się nie zjednoczymy, to nic nie załatwimy i wszystko pozostanie, jak było.

A może też być jeszcze gorzej - patrz projekty nowych regulacji w odniesieniu do UDS-a.

 

Na pytanie, czy SDS będzie działał tak, jak chcemy nie potrafię odpowiedzieć! Zakładając teoretycznie, że każdy będzie chciał coś innego, to SDS nic nie załatwi!

W praktyce jednak pojmowanie naszych problemów jest dość zbieżne i niewiele nas różni.

Ponadto pozostaje ważna kwestia zaufania do wybranych przez Was w sposób demokratyczny władz SDS-u.

 

pozdrawiam serdecznie

dziadek Piotra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ,że nie ma w tym żadnego ryzyka -tylko wiadomo,że początki są najgorsze i w naszym kraju i systemie ludzie są zniechęceni wszystkim co się wokół dzieje i czekają może samo przyjdzie do nich a tak na pewno się nie da i nie wszyscy będą chcieli .Na pewno ci którzy siedzą na stacji i robią badania dla pieniędzy -aby było ich jak najwięcej nie patrząc co dopuszczają do ruchu ,ich wiedza skończyła się na ustawach i przepisach kiedy zdobywali uprawnienia -więc co się dziwić ,że nie interesuje ich aby cokolwiek robić.Może w końcu czas powiedzieć A i działać.

 

Przy okazji naszła mnie myśl -aby zrobić ankietę -kiedy byłem na na ostatnim szkoleniu -zaraz usłyszę głosy ,że nie ma obowiązku-ale niestety tak jak jest potrzebne nasze stowarzyszenie tak jak wszelkiego rodzaju szkolenia z których zawsze można coś wynieść i podzieli się tą wiedzą z wszystkimi którzy tego pragną ,nic na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chyba warto, poniewż jest to JEDYNE NASZE stowarzyszenie a może w dalszej perspektywie Związek.

Muszę przyznać, że mam awersję do wszelkiego rodzaju stowarzyszeń i związków, ale, o ile np. w pracy mam wybór, to w wypadku diagnostów nie.

I dlatego jestem za.

Poza tym dyskusja na ten temat trwa od....? i nikt nie miał odwagi by się tym zająć, i tym bardziej myślę, że trzeba poprzeć Dziadka Piotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Warto się jednoczyć i to jak najszybciej. Nikt nie będzie wtedy nam robił wody sodowej z mózgu. Będzie można doprowadzić do wpływu na opiniowanie tworzenia przepisów i może w jakim zakresie będzie to skuteczne. Organizator powinien zamieścić tutaj więcej informacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dyskusja na ten temat trwa od....? i nikt nie miał odwagi by się tym zająć, i tym bardziej myślę, że trzeba poprzeć Dziadka Piotra.

 

 

Sprawa członkostwa w SDS interesuje tutaj niejednego forumowicza. Co nas powstrzymuje od tego kroku? Brak wzajemnego zaufania do siebie, niechęć do wszelkiego rodzaju stowarzyszeń, brak możliwości własnych interpretacji obowiązujących przepisów, a może chęć udowadniania własnych racji ??? Nie mnie to jednak oceniać !!! Niech każdy podejmie sam właściwa decyzję. Osobiście zamierzam wstąpić w szeregi SDS-u, by uzyskać możliwość "jednomyślności" i "jasności" w przepisach nas wszystkich tutaj dotyczących, a nie rozbieżności stanowisk pomiędzy stanowiskiem diagnostów, Wydziałów Komunikacji i innych Instytucji kontrolujących !!! Kolego błachot może nie tak należy podchodzić do sprawy "zjednoczenia się " cytuję: A czym Koledzy ryzykujecie zapisując się do SDS-u. Przez pierwszy rok składek nie musicie płacić. Nie musicie NIC robić! Możecie tylko obserwować pracę wybranych przez siebie osób z zarządu. Ponadto nie musicie się w nic angażować, jak nie chcecie. . !!! Dajmy z siebie "coś" dla dobra naszego wspólnego, a nie liczmy tylko na innych !!! Szybciej osiągniemy zamierzony cel, który przyświeca SDS-owi. Nieprawdaż ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam dokładnie tak samo jak kolega Natasza. Niech każdy z nas zrobi chociaż troszeczkę, a jest duża szansa, że będzie lepiej. Nie czekajmy tylko na dziadka Piotra. Jeżeli już nie możemy zrobić nic, to chociaż się zapiszmy. Władzom SDSu będzie o wiele łatwiej nas reprezentować, wiedząc że stoi za nim duża grupa diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj drukuj ,wypisz i wysyłaj

 

A może dziadek" unowocześni" zgłoszenie poprzez email.

Wiesz Jacku kiedy ostatnio wysyłałem listy pocztą? :oops:8)

 

I znowu się znalazł jakiś malkontent.... :P:x

 

ps.wydrukowałem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jacku kiedy ostatnio wysyłałem listy pocztą? :oops:8)
Nie czekaj drukuj ,wypisz i wysyłaj

 

Ja już zapisany. Więc do dzieła koledzy. :ok

Ja już zapomniałem więc trzeba było poszukać co nieco jak wysłać list. Nic się nie zmieniło w zasadach adresowania. Ekonomiczny 1,55zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jeszcze ON Błażej Kowalski napisał dwa zdania tu na forum co już wie na temat możliwości działania, współpracy z innymi podmiotami itp. Byłaby większa jasność i pewnie ułatwiłoby to podejmowanie decyzji o przystąpieniu innym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jeszcze ON Błażej Kowalski napisał dwa zdania tu na forum co już wie na temat możliwości działania, współpracy z innymi podmiotami itp. Byłaby większa jasność i pewnie ułatwiłoby to podejmowanie decyzji o przystąpieniu innym,,,

 

 

Janusz !!! Popieram !!! :ok Błażej co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obserwować stronę SDS i to co się dzieje ,myślę że to można uznać za odpowiedź na prośbę Janusza

Widzę i wiem - jesteście zniecierpliwieni. Otym piszecie, o tym mówicie, o tym dzwonicie. Chcecie juz efektów... Musimy jeszcze poczekać, gdyż nie posiadamy należytej reprezentacji w aspekcie ilościowym (!)

 

Jest nas jeszcze niewielu. Ale mamy już swoich przedstawicieli w następujących województwach:

1. dolnośląskie,

2. zachodniopomorskie,

3. podkarpackie,

4. warmińsko-mazurskie,

5. podlaskie,

6. lubuskie.

 

Aby ruszyć, potrzebujemy jeszcze przedstawicieli z pozostałych 10-ciu województw.

Sądzę, że z województwa mazowieckiego wyodrębnimy Stolicę dla lepszej koordynacji naszych działań.

Więc czekamy na Was, gdyż chcemy, aby nasze SDS (Stowarzyszenie Diagnostów Samochodowych) było w miarę reprezentatywne dla UDS-owego bractwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.