Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

gburek

Prrzyczepka lekka typu SAM

Polecane posty

gburek

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.Czy Dla w/w przyczepy są jakieś ograniczenia ładowności?? Jeśli waży ona 150 kg mogę dać jejładowność 600 kg???

Pozdrawiam

mirek.g

Możesz dać do 750 DMC,ale zobacz czym będzie ciągane,aby nie przekroczyć.Oczywiście jeszcze kwestia konstrukcji ,opon itp

markes30
ale zobacz czym będzie ciągane,aby nie przekroczyć.

Co masz na myśli?

mirek.g

Mam na myśli wartość O.2

grzegorz70
ale zobacz czym będzie ciągane,aby nie przekroczyć.

Co masz na myśli?

Prawdopodobnie myślał o uciągu haka i pojeździe który jest do niego zamontowany (w niektórych masa przyczepy bez hamulca jest mniejsza niż 750 kg).

mirek.g

Być może coś nie kumam,ale czy przy wartości w DR O.2 np 550 kg można ciągnąć przyczepę lekką o DMC 750 kg? Znając życie pewnie było to już wałkowane setki razy ale....

blakop

Nie może. Chyba, że ta lekka miałaby hamulec. O1 - maks.masa przycz. z hamulcem, O2 - bez hamulca. Oba parametry tak naprawdę nie maja nic wspólnego z lekką i jej definicją...

A czy przyczepka 150 kg udźwignie 600 kg ładunku? Nie wiem - przepisy tego nie zabronią. Pozostaje Twojej ocenie, czy konstrukcja faktycznie to zniesie (nie pytaj mnie jak to sprawdzić) - ewentualnie jedyny punkt zaczepienia to nośność opon...

skowerek
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.Czy Dla w/w przyczepy są jakieś ograniczenia ładowności?? Jeśli waży ona 150 kg mogę dać jejładowność 600 kg???

Pozdrawiam

Kolego, bardzo szybka odpowiedź, ty nic nie możesz dać od tak sobie- ty musisz wszystko w tej przyczepce spr czy ona ma odpowiednią wytrzymałość ( kłania się matematyka i fizyka).

mirek.g
Kolego, bardzo szybka odpowiedź, ty nic nie możesz dać od tak sobie- ty musisz wszystko w tej przyczepce spr czy ona ma odpowiednią wytrzymałość ( kłania się matematyka i fizyka).

Umiesz wszystko policzyć,bo ja nie potrafię,jak mam wątpliwości to mogę się posilkować z naciskiem na słowo posiłkować opinią rzeczoznawcy i nie rób z nas wszyskowiedzących ,bo nie jest to możliwe.Pojechałeś z tym swoim tekstem. :)

Jacdiag

na http://chomikuj.pl/jacdiag/SKP umieściłem plik pt. zasady ustalania ładowności przyczep nieznanej konstrukcji

warto się zapoznać :D

DARIO64
umieściłem plik

Na forum nie można wrzucić?Prawa autorskie?

Jacdiag
Prawa autorskie?

wycyganiłem to od jednego rzeczoznawcy, więc za bardzo to nie wiem :x

DARIO64
wycyganiłem to od jednego rzeczoznawcy, więc za bardzo to nie wiem

Podpisu na tym nie widzę,więc jedziemy :D

5ae1a4b4d06c5_zasadyustalaniaadownoci.thumb.jpg.bdb601d08a66aeedd43df895b4379f19.jpg

5ae1a4b506823_zasadyustalaniaadownoci1.thumb.jpg.334164bcbae47d3e1759a493f65c91d4.jpg

5ae1a4b53b177_zasadyustalaniaadownoci2.thumb.jpg.7f9653f92a79aaab1b962b134946f440.jpg

5ae1a4b55fe7f_zasadyustalaniaadownoci3.thumb.jpg.dd76fbf26c2a1a37e9d51f2d8ab80273.jpg

5ae1a4b59080e_zasadyustalaniaadownoci4.thumb.jpg.8ce042a6c3d04da833cf1f4886e65d97.jpg

5ae1a4b5c99da_zasadyustalaniaadownoci5.thumb.jpg.fd0bdc072b257ecfa98815199e55ac50.jpg

5ae1a4b5f2d69_zasadyustalaniaadownoci6.thumb.jpg.9305884b9b2744fe12088562ac086efd.jpg

5ae1a4b62cec1_zasadyustalaniaadownoci7.thumb.jpg.6056602b696104074591c559cd335d72.jpg

5ae1a4b659b27_zasadyustalaniaadownoci8.thumb.jpg.9fbab1de7f6cd30d7fb0d0943763aa17.jpg

pentagram
Podpisu na tym nie widzę,więc jedziemy :D

ciekaw jestem co na to Jacdiag, też mnie kręciło żeby to wrzucić ale czy to nie plagiat :x

DARIO64
ciekaw jestem co na to Jacdiag, też mnie kręciło żeby to wrzucić ale czy to nie plagiat

Może skrzynkę ma zapchaną? :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się