Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

wolciodd

jak sie ma sie stan faktyczny z danymi w dowodzie miejsca??

Polecane posty

wolciodd

witam koledzy

znajomy kupił auto dokładnie volkwagena t5 z zagranicy i w zagranicznym dowodzie ma napisane ciężarówka i 6 miejsc siedzących do auta było zrobione pierwsze badanie z DIPem badanie techniczne na okręgówce i w badaniu dokładnie w DIPie liczba miejsc jest wpisana 3 i niema żadnych papierów że były robione jakieś zmiany konstrukcyjne żadnych adnotacji żadnych dodatkowych badań. Dzwoniłem do gościa sie dopytać i on stwierdził że tak auto przyszło z 3 siedzeniami i tak mu diagnosta zrobił.

Czy to przejdzie w WK według mnie nie bo jest to zły stan faktyczny z danymi w dokumentach.

proszę o waszą opienie?

blakop

Moim zdaniem, jeśli na badanie okresowe przyjeżdżasz autem, w którym dokonano zmian w stosunku do tego co jest w DR (ktoś wymontował te siedzenia) to powinno być badanie z opisem zmian dodatkowo.

S.K.P-POZNAŃ
zagranicznym dowodzie ma napisane ciężarówka i 6 miejsc siedzących
auto przyszło z 3 siedzeniami i tak mu diagnosta zrobił.

źle mu zrobił.Powinien dać "N" (niezgodność),lub

(ktoś wymontował te siedzenia) to powinno być badanie z opisem zmian dodatkowo.

wolciodd

była pierwsze badanie okresowe pojazdu sprowadzonego z zagranicy

ja bym dał też negatywny wynik ale prosze o pomoc może sie mylę...?

blakop

A ja bym dał opis zmian - jeśli to faktycznie było wymontowanie, a N tylko wtedy, jeśli to niezgodność...

otosl

Witam. Panowie czyli można przyjąć że robimy opis zmian +BO+DIP

Czy to przejdzie w WK ?

JANUSZ60
Czy to przejdzie w WK według mnie nie bo jest to zły stan faktyczny z danymi w dokumentach.

proszę o waszą opienie?

Najgorsze jest to, że połowa WK nie porówna DIP-u (wpisując z niego dane) z zagranicznym DR, a po roku to już winny będzie tylko diagnosta ,,,

[ Dodano: 28-01-2012, 10:45 ]

Witam. Panowie czyli można przyjąć że robimy opis zmian +BO+DIP

Czy to przejdzie w WK ?

Połowa WK w kraju nie dopuszcza zmian przed I szą rejestracją ,,,

otosl

No pewnie racja ale opis zmian też u nich jest to powinno być ok

JANUSZ60

Miałem na myśli, że preferują OBT przed I-szą rejestracją ze stanem sprzed zmian a dopiero po zarejestrowaniu zmiany konstrukcyjne (z opisem zmian oczywiście),,,

IVVO

Jeśli był to dokument z niemiec w uwagach pozycja 12, 13 lub s1 przeważnie pisze 1-3 do 6. Jeżeli S1 fizycznie jest 6 a w pojeździe 3 to przebudowa/ drugi rząd znajdzie na Allegro/

Jeżeli w dowodzie poz. S1 2 a fizycznie np 3 mozna się posiłkować uwagami 1-3 do 6 i w uwagach wpisać " pojazd w wersji 3 miejscowej" z ewentualmyni dopisani o wyposażeniu w pasy i zagłówki w zależności od rocznika. W tym konkretnym przypadku ktoś kogoś wsadził na minę.

darkdog
Miałem na myśli, że preferują OBT przed I-szą rejestracją ze stanem sprzed zmian a dopiero po zarejestrowaniu zmiany konstrukcyjne (z opisem zmian oczywiście),,,

:ok

Psuj

:ok

Czyli jak zwykle du.y ma dać diagnosta i poświadczać nieprawdę? A skąd pewność, że klient zrobi zmiany?

Ministerstwo ma jeszcze inne zdanie. Diagnosta powinien wpisać z natury a to WK powinien przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. Ale po co jeśli można umoczy diagnostę - prawda?

mmiodzio
Diagnosta powinien wpisać z natury a to WK powinien przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

Oczywiście ,robi z natury , negatyw i WK wyjaśnia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.