Skocz do zawartości

jak sie ma sie stan faktyczny z danymi w dowodzie miejsca??


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy

znajomy kupił auto dokładnie volkwagena t5 z zagranicy i w zagranicznym dowodzie ma napisane ciężarówka i 6 miejsc siedzących do auta było zrobione pierwsze badanie z DIPem badanie techniczne na okręgówce i w badaniu dokładnie w DIPie liczba miejsc jest wpisana 3 i niema żadnych papierów że były robione jakieś zmiany konstrukcyjne żadnych adnotacji żadnych dodatkowych badań. Dzwoniłem do gościa sie dopytać i on stwierdził że tak auto przyszło z 3 siedzeniami i tak mu diagnosta zrobił.

Czy to przejdzie w WK według mnie nie bo jest to zły stan faktyczny z danymi w dokumentach.

proszę o waszą opienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli na badanie okresowe przyjeżdżasz autem, w którym dokonano zmian w stosunku do tego co jest w DR (ktoś wymontował te siedzenia) to powinno być badanie z opisem zmian dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagranicznym dowodzie ma napisane ciężarówka i 6 miejsc siedzących
auto przyszło z 3 siedzeniami i tak mu diagnosta zrobił.

 

źle mu zrobił.Powinien dać "N" (niezgodność),lub

(ktoś wymontował te siedzenia) to powinno być badanie z opisem zmian dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była pierwsze badanie okresowe pojazdu sprowadzonego z zagranicy

ja bym dał też negatywny wynik ale prosze o pomoc może sie mylę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Czy to przejdzie w WK według mnie nie bo jest to zły stan faktyczny z danymi w dokumentach.

proszę o waszą opienie?

Najgorsze jest to, że połowa WK nie porówna DIP-u (wpisując z niego dane) z zagranicznym DR, a po roku to już winny będzie tylko diagnosta ,,,

 

[ Dodano: 28-01-2012, 10:45 ]

Witam. Panowie czyli można przyjąć że robimy opis zmian +BO+DIP

Czy to przejdzie w WK ?

Połowa WK w kraju nie dopuszcza zmian przed I szą rejestracją ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że preferują OBT przed I-szą rejestracją ze stanem sprzed zmian a dopiero po zarejestrowaniu zmiany konstrukcyjne (z opisem zmian oczywiście),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był to dokument z niemiec w uwagach pozycja 12, 13 lub s1 przeważnie pisze 1-3 do 6. Jeżeli S1 fizycznie jest 6 a w pojeździe 3 to przebudowa/ drugi rząd znajdzie na Allegro/

Jeżeli w dowodzie poz. S1 2 a fizycznie np 3 mozna się posiłkować uwagami 1-3 do 6 i w uwagach wpisać " pojazd w wersji 3 miejscowej" z ewentualmyni dopisani o wyposażeniu w pasy i zagłówki w zależności od rocznika. W tym konkretnym przypadku ktoś kogoś wsadził na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że preferują OBT przed I-szą rejestracją ze stanem sprzed zmian a dopiero po zarejestrowaniu zmiany konstrukcyjne (z opisem zmian oczywiście),,,

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że preferują OBT przed I-szą rejestracją ze stanem sprzed zmian a dopiero po zarejestrowaniu zmiany konstrukcyjne (z opisem zmian oczywiście),,,

:ok

 

Czyli jak zwykle du.y ma dać diagnosta i poświadczać nieprawdę? A skąd pewność, że klient zrobi zmiany?

 

Ministerstwo ma jeszcze inne zdanie. Diagnosta powinien wpisać z natury a to WK powinien przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. Ale po co jeśli można umoczy diagnostę - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powinien wpisać z natury a to WK powinien przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

 

Oczywiście ,robi z natury , negatyw i WK wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.