Skocz do zawartości

Ustawa o transporcie drogowym


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem Natasza - to w końcu ITD, czy TDT, bo wprowadzasz wszystkich w błąd!!

 

Tak masz rację wprowadzam w błąd Inspekcja Transportu Drogowego !!! Stało się mój błąd !!! Jak mawiał Sigmund Freud : Nic się nie dzieje bez przyczyny !!! Zauważ jedno "przyznałem się bez bicia i bez najmniejszych oporów" !! :D Spójrz na post, który napisał Dario !!! Czyżby jednak "czepiaki| z nas ??? Pozdrawiam z humorem na twarzy :D

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błażej tak do końca nie wiem, czy wiesz w jakim temacie się wypowiadasz. Tak dla formalności a masz Ty upoważnienie Prezydenta Miasta Poznania do wydawania licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego?

Bo jak ja bym nie miał na Twoim miejscu to bym się nie wypowiadał w temacie o którym nie mam pojęcia.

 

(Dz. U. z 2007r. Nr 125, poz. 874 z późn. zm.)

2010.04.03 zm. Dz.U.2010.43.246 art. 1 (info na końcu)

 

 

USTAWA

z dnia 6 września 2001 r.

o transporcie drogowym1)

(tekst jednolity)

Rozdział 1

Przepisy ogólne

 

Art. 8.

3. Do wniosku o udzielenie licencji, z zastrzeżeniem ust. 4, należy dołączyć:

1) odpis z rejestru przedsiębiorców albo z ewidencji działalności gospodarczej;

2) kserokopię zaświadczenia o nadaniu numeru identyfikacji statystycznej (REGON);

3) kserokopię zaświadczenia o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP);

 

Czasami trzeba umieć przyznać się do pomyłkowego myślenia a nie bez względu na wszystko dalej brnąć na siłę.

 

Taki zapis art. 8 był do tej pory. Mam nadzieję, że tak jak każdy widzisz różnicę między słowem do wniosku załącza się kserokopię NIP, REGON. Kserokopia to ksero oryginału.

 

Jest to zupełnie inny załącznik niż zapis dołącza się odpis z KRS lub EDG. DOŁĄCZA się nie do Twojego wzroku tylko do wniosku i akt stanowiących podstawę wydania licencji.

 

A teraz parę słów do PROROKA DARIO 64.

 

cyt:"Długo Bogusławie chyba nie odpoczniesz w sejmie jest już jeden projekt zmian"

 

Ja i bez tego wiedziałem, że żyje w kraju w którym przepisy się zmieniają. Ale w kilka dni po wypowiedzeniu słów. Mam tylko jedno pytanie gdzie jest ołtarz gdzie można oddać szacunek dla błyskawicznej realizacji przepowiedni?

 

Publikując tę wersję miałem świadomość oczekujących zmian już opublikowanych ale wchodzących w 2012r. Myślałem, że kierowniczka jaja sobie ze mnie robi jak powiedziała 2 dni temu opublikowano zmiany do ustawy o transporcie drogowym. Ta zmiana dotyczy głównie przewozów regularnych i Inspekcji Transportu Drogowego. Jest jeszcze jeden projekt on trochę zamiesza jeszcze w licencjach ale poczekamy co ujrzy światło dzienne.

 

Spróbuje przed urlopem szybko nanieść te zmiany.

Szacun dla DARIO 64 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Do wniosku o udzielenie licencji, z zastrzeżeniem ust. 4, należy dołączyć:

1) odpis z rejestru przedsiębiorców albo z ewidencji działalności gospodarczej;

 

 

Czy jest gdzieś ujęte, że odpis ten zachowujesz w "ORYGINALE" w aktach sprawy? Bo ja z tego czytam, że jedynie mam go dołączyć, co w moim rozumieniu oznacza co najwyżej okazanie go, jeśli przepisy szczegółowe dotyczące sposobu gromadzenia akt nie stanowią inaczej. Dlatego nie bez powodu powiedziałem o przepisach dot.rejestracji - tam to jest wyraźnie określone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wprawdzie to: USTAWA z dnia 15 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym zgodnie z tym: ISAP wchodzi w życie 31 sierpnia 2011r, ale jakoś nie mogłem się oprzeć i ujednoliciłem tekst:

USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym - tekst jednolity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.