Skocz do zawartości

Kilka pytań.


andkra

Rekomendowane odpowiedzi

1. pojazd bez przeglądu + skierowanie od starosty 98+60 zł

2.pojazd z ważnym przeglądem - skierowanie od starosty 60 zł

3.pojazd z ważnym przeglądem - ustalenie danych na wniosek właściciela 60 zł

4.pojazd bez ważnego przeglądu, diagnosta potrafi określić parametry 98zł

5.pojazd bez ważnego przeglądu, diagnosta nie potrafi określić parametrów, odsyłamy do rzeczoznawcy, po powrocie 98 zł.

 

A tak swoją drogą uważam, że interpretacja SITK w tym punkcie jest korzystna dla właścicieli SKP, ale dla diagnostów już niekoniecznie. Każdy sąd ukarałby dodatkową karą diagnostę, który odważyłby się powiedzieć, że trudnością dla niego było sięgnięcie do katalogu.( to za kpinę z sądu). Nie liczę tu zwrotu kosztów za niesłusznie pobraną opłatę.

Pkt 1-3 poprawnie

Pkt 4 nie

pkt 4 i 5 diagnosta nie określa.

 

Obowiązany jest przeprowadzić bt w zakresie ustalenia danych pobierając dodatkową opłatę, może posiłkować się rzeczoznawcą. Jeśli nie jest ww czynności wykonać sam, wtedy pkt 5 jest poprawny.

SITK i ja nie sugerowaliśmy, że diagnosta nie może ustalić danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy admin i moderatorzy są na urlopie :?:

 

A i owszem. Dziękuję za zainteresowanie - do 14 sierpnia plus 15 święto... A się zjarałem nad morzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick, Rownież pamietam zajadłe ataki pana ze SITK a naszym forum. To nawet nie byla wymiana pogladow jak to sie na naszym forum zdarza. Ponadto mam niemiłą opinie z kontaktu z viceprezesem tego stowarzyszenia. Pamietam ze przed praktycznym egzaminem chcialem jednorazowo otrzymac material dotyczacy homologacji - zresztą nieaktualny z ich seminarium bo przeterminowany az o dwa lata. Odmowiono mi - bo nie wplacilem wpisowego za caly rok.

 

W wojewodztwie Lubuskim zadna SKP i OSKP nie podpisala z nimi umowy na obsługe prawną. szanowni Koledzy - to jest wskaznik MIERNOTY oraz DYLETANCTWA stowrzyszenia SITK

pozdrawiam

Fajny dowcip. Pasuje jak wół do karety :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpisz sobie

 

To już Pana opinia, je bym tego tak nie okreslił

Masz forumowiczu Qnick jakieś obiekcje co do mojej działalności i SITK

 

Żadnych, działajcie sobie jak chcecie takie jest Wasze prawo . To że mi nie odpowiada sposób Waszego szkolenia i przekazywania informacji to moje subiektywne odczucie które tu przedstawiłem, mi nie przeszkadzacie nie korzystam z usług proponowanych przez Pana Firmę ani SITK ani nawet żadnej innej Firmy z tej branży (nie no mam jakiś program do prowadzenia rejestru :lol: )

 

Przypomnę już raz twoje kłamstwa zweryfikowałem

 

Tak oczywiście co do planu szkolenia ale nie co do jakości.

 

To wraz z praktykiem i pozostałymi wystąp na drogę sądową.

 

Za "krótki" jestem na Was i mam za mały budżet :evil:

 

zgodnie z regulaminem forum

 

Niezgodnie z regulaminem w przeciwieństwie do Pana, nie odpowiadam na pytania zadane przez autora więc zamilczę :x i skończę bo chyba znów trzeba będzie zamknąć temat.

Życzę Panu wszystkiego dobrego i powodzenia w swojej działalności by wszystkim żyło się lepiej ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz forumowiczu Qnick jakieś obiekcje co do mojej działalności i SITK. To wraz z praktykiem i pozostałymi wystąp na drogę sądową.

 

Ale dlaczego na drogę sądową? To miałby być pozew o co? My Cię nie będziemy o nic pozywać - my Cię po prostu nie lubimy, a Twoje sposoby działania uważamy za żenujące, ocierające się często o groteskę. Sądy w Polsce chyba nie zajmują się takimi sprawami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz forumowiczu Qnick jakieś obiekcje co do mojej działalności i SITK. To wraz z praktykiem i pozostałymi wystąp na drogę sądową.

 

Ale dlaczego na drogę sądową? To miałby być pozew o co? My Cię nie będziemy o nic pozywać - my Cię po prostu nie lubimy, a Twoje sposoby działania uważamy za żenujące, ocierające się często o groteskę. Sądy w Polsce chyba nie zajmują się takimi sprawami 8)

:ok:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pkt 1-3 poprawnie

Pkt 4 nie

pkt 4 i 5 diagnosta nie określa.

 

Obowiązany jest przeprowadzić bt w zakresie ustalenia danych pobierając dodatkową opłatę, może posiłkować się rzeczoznawcą. Jeśli nie jest ww czynności wykonać sam, wtedy pkt 5 jest poprawny."

 

Na jakiej podstawie przeprowadzić to badanie i pobrać opłatę. Wg MI za wypełnienie DIPu nie można pobierać opłaty. A to jest obowiązkiem diagnosty przy pierwszym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz forumowiczu Qnick jakieś obiekcje co do mojej działalności i SITK. To wraz z praktykiem i pozostałymi wystąp na drogę sądową.

 

Ale dlaczego na drogę sądową? To miałby być pozew o co? My Cię nie będziemy o nic pozywać - my Cię po prostu nie lubimy, a Twoje sposoby działania uważamy za żenujące, ocierające się często o groteskę. Sądy w Polsce chyba nie zajmują się takimi sprawami 8)

Życie pokazuje, że żenujące sa poglądy odmienne od tych, ktore przekazuję. Nikt nie musi mnie lubić, już pisałem nie oczekuję tego od nikogo. Ja nie zafundowałem diagnostom odpowiedzialności z kilku kodeksów, czy to samo możesz powiedzieć forumowiczu blakop o sobie :?:

ITS już drugą zmianę wprowadził w swoim programie zgodną z moimi poglądami. Wcześniej mieli tak jak prezentowali panowie z MI. Wielu uczestników tego forum też zmienia na takie jakie prezentujemy wspólnie z SITK z Krosna. Licznik od wielu lat bije tylko w jedną stronę. Nie jestem zdziwiony, że mnie nie lubisz. Nie znaczy, że za każdym razem kiedy ktokolwiek umieści koresponedncję związaną z moją wspólną SITK z Krosna działalnością będziesz robił forumowiczu blakop lub kto inny wycieczki osobiste. Niepodoba się to nie czytaj zamieszczonego załącznika i tego co napisałem, i nie zabieraj głosu. Nie umieszczaj zbędnych informacji i nie przeszkadzaj tym, którzy są zainteresowani uzyskaniem w konkretnej sprawie odpowiedzi.

 

[ Dodano: 05-08-2011, 11:55 ]

Na jakiej podstawie przeprowadzić to badanie i pobrać opłatę. Wg MI za wypełnienie DIPu nie można pobierać opłaty. A to jest obowiązkiem diagnosty przy pierwszym przeglądzie.
Podstawy będą przedstawione na seminarium. My też tak uważamy jak MI. Żeby wypełnić DIP najpierw należy ustalić parametry.

Zgodnie z porzekadłem "Za darmo to boli gardło". :-D

 

[ Dodano: 05-08-2011, 12:28 ]

Forumowiczu blakop w podkarpackim jeden z powiatów wspólnie z Policją i ITD zorganizował spotkanie z przedstawicielami stacji kontroli pojazdów. Uczestnicy po spotkaniu się śmiali, że jakby mnie tak ubrać w mundur to byłby większy posłuch i szacunek dla mojej działalności. Na tym spotkaniu prelegenci przedstawiłi materiały, które były w wielu punktach zgodne z naszymi poglądami. Mnie osobiście cieszy, że tak się dzieje. Popatrz jacy bezczelni, odwarzyli sie przedstawić inne poglądy (zgodne z naszymi), niż prezentowane w niektórych przypadkach na tym forum. Teraz na tym forum należy ich ukamieniować. :idea:

 

Kolejny raz zamieszczacie posty w jednym określonym celu, aby odciągnąć jak najwiekszą ilość osób od organizowanych przez nas seminariów.

 

[ Dodano: 05-08-2011, 12:37 ]

Oni robią taki szum że z netu się wszystkiego dowiem :evil: więc po co przepłacać :lol:
To podaj tak jak w temacie podstawy pobierania opłaty lub przedstaw opinię prawną forumowiczowi andkra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to tak po prostu się zastanawiam czy mam płakać czy też śmiać się z tego. Niech za pozostały komentarz posłuży ta wypowiedź jednego z kolegów z tego forum.

„Na koniec proszę Pana SUNGK, aby jeszcze raz przeczytał wszystkie posty od początku to może zauważy co napisał co świadczy nie tyle o wykształceniu a chyba o zadufaniu w sobie.”
Nie warto prowadzić sporu o tak poważnych sprawach , które dotyczą naszego środowiska z amatorem. Nie chcę też dawać powodu do bałwochwalczej aspiracji która urąga godności ludzkiej, jednak nie pozwolę sobie aby mnie i innym wmawiano jacy to jesteśmy głupi i że żyjemy w innej rzeczywistości.

 

Szkolenia są bardzo ważna sprawa dla naszego środowiska. Piszmy na ten temat i nie dajmy się zastraszyć różnymi groźbami . Bardzo wiele napisaliście o szkoleniach prowadzonych przez różne ośrodki. Bardzo miło i sympatycznie poczytać bo opinie są pozytywne lub też bardzo pozytywne. Ośrodki szkoleniowe nie ukrywają swych kompetencji co do organizowanych szkoleń i załączają stosowne pisma. Bardzo często prowadzą je osoby doświadczone w zawodzie diagnosty czy też pokrewnym. Mają one zapewnioną swoją renomę i nie musza używać kłamliwej propagandy aby złapać klienta, opisywać niewiarygodne wizje o swoich osiągnięciach.

Nie opiera się to na wstydliwej tajności tak jak to ma miejsce w przypadku SITK z Krosna. Nigdzie i nigdy nie czytałem nic pozytywnego na temat szkoleń organizowanych przez SITK z Krosna nie czytałem też jego własnej wypowiedzi na ten temat. To z kim współpracuje to mnie guzik obchodzi i nie mam zamiaru wysłuchiwać adwokatów i tekstów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością . Jest około 12 tys. diagnostów i chcę wiedzieć na jakiej podstawie dobiera się do naszej kieszeni SITK z Krosna jako jedyny w Polsce z tego stowarzyszenia.

http://www.sitk-rp.org.pl/

STATUT Rozdział I

POSTANOWIENIA OGÓLNE

§ 1

1. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej (w skrócie SITK RP, zwyczajowo używające skrótu SITK), jest organizacją naukowo-techniczną o celach niezarobkowych, działającą na rzecz transportu, przede wszystkim dla dobra swoich członków.

Rozdział II

CELE SITK I SPOSOBY ICH REALIZACJI

§ 4 Cele statutowe SITK obejmują:

1. Działalność:

1) na rzecz rozwoju transportu,

2) naukowo-techniczną,

3) informacyjno-edukacyjną,

4) kulturalną,

5) w zakresie ochrony zabytków transportu i upamiętnienia ich twórców.

2. Prace dla dobra członków, w szczególności:

1) umacnianie środowiska technicznego transportu i utrwalanie poczucia więzi zawodowej,

2) wypracowywanie i utrzymywanie wysokiej rangi zawodowej inżynierów i techników transportu oraz kształtowanie wśród nich właściwej etyki zawodowej,

3) pomoc członkom w pogłębianiu i aktualizacji wiedzy technicznej, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz uzyskiwaniu certyfikatów i uprawnień,

4) reprezentowanie i ochronę interesów członków,

5) popularyzowanie twórców techniki transportowej.

3. Prace na rzecz postępu i rozwoju transportu, przede wszystkim w zakresie:

1) zagadnień naukowo-technicznych, prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych transportu i formułowanie opinii, postulatów i wniosków, wynikających z potrzeb harmonijnego rozwoju wszystkich dziedzin transportu,

2) szerzenia wiedzy i kultury technicznej w społeczeństwie.

4. Wyrażanie opinii w sprawach dotyczących problematyki transportu.

5. Kultywowanie historii techniki transportowej.

Co ma wspólnego to stowarzyszenie z diagnostami, ze szkoleniami diagnostów i działalnością w zakresie doradztwa dla skp.? To właśnie zakrawa na kpiny i to kompletne kpiny. To ma tyle wspólne z nami co wspomniany Klub Gospodyń Wiejskich .

 

Powinniśmy o tym pisać i to nie może być temat „TABU’”, bo na końcu będzie tak jak z tymi co szkolili kierowców, „każąc walić prosto w osobówkę bo wy siedzicie powyżej”. Szkolenie diagnostów też podlega ściśle określonym rygorom ujętym w rozporządzeniu Ministra Transportu. O opiniach to sobie można porozmawiać na przerwie i stąd widać kompletny brak profesjonalizmu i że robią to amatorzy według własnego widzimisie.

cytat z tego forum:

„Po rozliczeniu wyszło, że dołożyłem do tych spotkań z wami kilka tysięcy. Śmieszne są te wasze rozważania ile zarobiłem lub mógłbym zarobić. W jakim świecie wy żyjecie. Wydaje mi się, że wirtualnym bo z rzeczywistością niewiele ma wspólnego. „

Ciekawe ile SITK na tym straciło ? W jakim celu to organizują ponownie, przecież zbankrutują i na dziady zejdą. Nie sądzicie że powinni zmienić sobie wspólnika lub też doradcę albo zaprzestać robić tego na czym się nie znają .

Kolejny cytat:

„Kolejny raz zamieszczacie posty w jednym określonym celu, aby odciągnąć jak najwiekszą ilość osób od organizowanych przez nas seminariów. „

W moim przekonaniu posty zamieszczają jedynie w trosce o wasze dobro abyście nie zbankrutowali, bo kto by nas tak ubawił pisząc takie banialuki.

 

Wszyscy diagności i ludzie dobrej woli powinni się zjednoczyć i bronić naszego profesjonalizmu i nie dopuścić do tego aby nas pouczali i szkolili amatorzy nie mający zielonego pojęcia o naszym zawodzie i o naszych sprawach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się cieszę, że to pracodawca był sponsorem szkolenia w Sosnowcu w tamtym roku przy okazji targów motoryzacyjnych, chyba nie wybaczyłbym sobie tak zmarnowanych pieniędzy...nie chciałem tego pisać, ale krew mnie zalewa jak czytam ten wątek...

 

Nie wiem tylko dlaczego jak rozmawiam z kolegami w branży to mają podobne zdanie, bo z powyższych wypowiedzi wynika, że jesteśmy w dużym błędzie nie słuchając Pana Grzegorza.

 

Nawet gdyby miał Pan rację, to sposób w jaki Pan ją usilnie chce wpompować w nasze umysły skutecznie mnie od Pana odpycha, przykro mi, ale piszę to również jako Pana były klient, może być Pan pewien, że słowo były nie zostało użyte przypadkowo.

 

Bywałem na różnych szkoleniach i na chwilę obecną Pana szkolenie jest niestety najgorzej przeze mnie oceniane.

 

ps. na usta ciśnie mi się cytat z jednego polskiego filmu, a mianowicie:

 

"...Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!..."

 

Wylałem żale, teraz mogę się spokojnie napić piwka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wiedzieć na jakiej podstawie dobiera się do naszej kieszeni SITK z Krosna jako jedyny w Polsce z tego stowarzyszenia.

http://www.sitk-rp.org.pl/

Idź do wróżki albo naucz się czytać:

- co jest zapisane w statucie,

- jaka jest różnica między seminarium, a szkoleniem diagnostów.

Możesz jeszcze złożyć doniesienie do prokuratury. Jeśli się okaże, że dopuścisz się pomówienia to sam osobiście dopilnuję, abyś poniósł konsekwencje.

Bardzo wiele napisaliście o szkoleniach prowadzonych przez różne ośrodki. Bardzo miło i sympatycznie poczytać bo opinie są pozytywne lub też bardzo pozytywne.
:-D

Mógłbym polemizować z twoimi andronami, tylko po co. Na wielu forach udowodniłeś, że sztukę pisania zakłamanych tekstów dla laików opanowałeś do perfekcji. W napisanym całym poście też brak spójności podanych faktów.

Piszesz nie na temat a administrator i moderatorzy ci na to pozwalają.

Jakość tego forum z twoim udziałem sięgnęła dna.

jak ktoś chce lub chciał powiedzieć prawdę był niszczony i wokół niego robioną złą atmosferę aby pokazać ,że to on jest zły i działa przeciwko temu dobremu systemowi :cool:

Dobry system - to twoje androny pod moim i SITK z Krosna adresem.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę aby pan nie cytował mnie ,bo to nie jest z tego tematu i nie życzę sobie aby pan wciągał mnie w swoje gierki które pan toczy - już dawno nie odzywam się w tematach poruszonych w których pan uczestniczy ,bo nie sprawia mi to żadnej satysfakcji więc proszę .

 

A po drugie koledzy już tak fajnie było na forum -a wy znowu wdajecie się w pyskówki z tym panem -nie warto -przekonało się o tym wiele osób i organizacji - niech żyje w świadomości ,ze jest najlepszy i najmądrzejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby miał Pan rację, to sposób w jaki Pan ją usilnie chce wpompować w nasze umysły skutecznie mnie od Pana odpycha

 

I to jest chyba prosta i czytelna kwintesencja tego, co chcemy Ci przekazać kolego SUNGK. Ale mam wrażenie, że i tak tego nie zrozumiesz... Na tym temat chyba można zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie koledzy już tak fajnie było na forum -a wy znowu wdajecie się w pyskówki z tym panem -nie warto -przekonało się o tym wiele osób i organizacji - niech żyje w świadomości ,ze jest najlepszy i najmądrzejszy
Więcej obiektywizmu panie fiedorowicz. Sami uruchamiacie gierki i nie zbyt eleganckie zagrywki. Jak zwykle cygan zawinił, a kowala powiesili. Też sobie wypraszam dokonywania oceny mojej działalności. To Pan i Panu podobni kolejny raz, gdy oraganizujemy seminaria stwarzacie niewiarygodną otoczkę wokół mojej osoby.

Zgodnie z Pańskim życzeniem ujawniłem wymianę korespondencji miedzy nami. Wynika z niej, że wiarygodność Pana wypowiedzi względem mojej osoby ma zerową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze złożyć doniesienie do prokuratury. Jeśli się okaże, że dopuścisz się pomówienia to sam osobiście dopilnuję, abyś poniósł konsekwencje.

 

Prokuratura, donosy, straszenie konsekwencjami normalnie jak w pewnej partii u pewnego prezesa :x:evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba prosta i czytelna kwintesencja tego, co chcemy Ci przekazać kolego SUNGK. Ale mam wrażenie, że i tak tego nie zrozumiesz... Na tym temat chyba można zakończyć.
Ja też wam przekazuję, ale beskutecznie. Zajmijcie się oceną swojej pracy i swoich przekazów. Jeśli popełniacie blędy to się do nich oficjalnie przyznajcie. W odróżnieniu do mnie brak wam tej cechy. Już czas zmienić płytę.

 

[ Dodano: 05-08-2011, 20:57 ]

Prokuratura, donosy, straszenie konsekwencjami normalnie jak w pewnej partii u pewnego prezesa :x:evil::evil:
Vice wersa, jak w pewnej partii pomówienia, oskarżenia itp.. bez pokrycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... mam urlop, chlapnąłem sobie dwa piffka na wieczór i mam dosyć tej szopki.

 

 

Zamykam temat i nie mam zamiaru się tłumaczyć dlaczego i nie wysyłajcie do mnie pw z groźbami, prośbami i jak to nie daję się wypowiedzieć, bo je po prostu oleję a jeszcze pare ostrzeżeń rozdam i tyle z tego będzie... i takie tam banialuki...

 

To pisałem ja mały napoleon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.