Skocz do zawartości

Badania motorowerow


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mirek.g

    7

  • Qnick

    5

  • brodatymazur

    5

  • Natasza

    5

Nasze szefostwo usatysfakcjonowane byłoby z licznej ilości BT motorowerów
czy tylko -raczej wszystkiego co porusza się po drogach

Masz rację !!! O pozostałych pojazdach nie będę wspominał. Najlepiej byłoby według "nich" aby wszystko na BT przyjeżdżałoby tylko do ich stacji i przechodziło za każdym razem z wynikiem P !!! :) w myśl zasady "klient nasz pan" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby według "nich" aby wszystko na BT przyjeżdżałoby tylko do ich stacji i przechodziło za każdym razem z wynikiem P !!! :) w myśl zasady "klient nasz pan" !!!

 

 

Chyba tak jest wszędzie - aby diagnosta był lubiany czyli same P :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak policjant, który nie wystawia mandatów, nie robi wniosków tylko poucza lub odwraca głowę .

Przynajmniej dłużej pożyje ,niestety nasze prawo jest ułomne i daje większą ochronę nie tym co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię swoje zgodnie ze swoim sumieniem oraz prawem, a gdybym miał się tym na codzień przejmować:

Przynajmniej dłużej pożyje

- to pewnie dawno bym się zwolnił. Już miałem parę konfrontacji po służbie... ale to nie na temat. Sorki. Co do "PRAWA" to ... z resztą sami wiecie. :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię swoje zgodnie ze swoim sumieniem oraz prawem, a gdybym miał się tym na codzień przejmować:
Przynajmniej dłużej pożyje

- to pewnie dawno bym się zwolnił. Już miałem parę konfrontacji po służbie... ale to nie na temat. Sorki. Co do "PRAWA" to ... z resztą sami wiecie. :nook

 

Są granice, których nie należy przekraczać i tego się trzymajmy. Róbmy więc tak jak powiedziałeś " zgodnie ze swoim sumieniem". z pewnością "dłużej pożyjemy" !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię swoje zgodnie ze swoim sumieniem oraz prawem, a gdybym miał się tym na codzień przejmować:

Cytat:

Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję aby pilnowała przestrzegania prawa ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach aby społeczeństwu bylo bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie na pokwitowaniu mozemy dokonac tylko dodatkowe badanie techniczne. Bynajmniej tak uwazam po przeczytaniu ostatniego pkt. na 2 stronie pokwitowania. W kilku miejscach w wydzialach nie oddaja dowodow jezeli wykonamy okresowe badanie.

Klient jest zmuszany do wykupienia tablic tymczasowych i dopiero wtedy wykonac badanie okresowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zaświadczenie od producenta lub uprawnionego przedstawiciela producenta o ograniczeniu prędkości do 45 km/h.

Takie to pewnie dostanie bez problemu,koledzy mieli lepsze pomysły ,rzeczoznawca lub hamownia.Ewentualnie na motocykl. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już się zaczeło , policja zabrała dowód z motoroweru za przekroczenie prędkości 65km/h

co ma robić diagnosta ?

 

Miałem taki przypadek i skończyło się na rzeczoznawcy

Gość przywiózł opinię z dokumentacją zdjęciową ,wspawano zwężkę itp. ograniczając prędkość do 45 km/h

Zrobiłem BT i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jest to takie proste

Fabryka potwierdzi to co było w momencie zejścia z taśmy lub da homo i odepchnie biedę od siebie.Rzeczoznawca pewnie weźmie większą kasę i o to chodzi żeby klient przekalkulował czy mu się opłaci kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczoznawca lub hamownia.Ewentualnie na motocykl

:ok

 

Gość przywiózł opinię z dokumentacją zdjęciową ,wspawano zwężkę itp. ograniczając prędkość do 45 km/h

Zrobiłem BT i po problemie

 

Dodatkowo opinię kseruje do teczki i po problemie :-D

 

A co gostek zrobi po przeglądzie .....może wszystko i nikt mu nie zabroni.

Zjawi się za miesiąc na bt z tą samą opinią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach opinia rzeczoznawcy i wydruk z hamowni. Nie wnikam co dalej, wierzę w to, że koszty tych dokumentów zniechęcą potencjalnych "mechaników" do kolejnych zmian, mając na uwadze, że sierżanci z całą stanowczością i gorliwością będą wykonywać swe obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia jest dla Ciebie

 

Ale orginał czy kserokopia ?

Gdzie to jest napisane w Pord .

Miałem w tym temacie tz"kontrowersje" z klientem odnośnie nr nadwozia, opinii i zdjęć które wykonał rzeczoznawca.Kliet stwierdził że orginały są jego (zapłaciłem za nie) a ja mogę sobie zrobić ksero :(:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliet stwierdził że orginały są jego

Myślę ze ja na jego miejscu tez tak bym postąpił.Chociaz w innych przypadkach oddają orginały bez szemrania/np.rok prod./...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.