Skocz do zawartości

Numery rejestracyne na burcie


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi gdzie szukać DZ.U o nr. rej na burcie pojazdu samowyładowczego . Czy to nadal obowiązuje :?:

 

[ Dodano: 09-08-2011, 20:48 ]

No tak nie w tym dziale prosze o przeniesienie :x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    14

  • adam1501

    10

  • leski66

    10

  • Jacdiag

    5

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów1)

 

(j.t. Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.)

 

tekst ujednolicony wg stanu na dzień 1.12.2010r

 

§ 31. 1. Na samochodzie ciężarowym samowyładowczym oraz przyczepie samowyładowczej umieszcza się te same co na tablicach rejestracyjnych numery rejestracyjne przez ich namalowanie na tyle burty skrzyni ładunkowej białą lub czarną farbą kontrastową w stosunku do tła burty. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, które z tyłu nie mają burty w postaci płaszczyzny.

 

2. Numery namalowane na tyle burty skrzyni ładunkowej powinny mieć taki sam układ i zbliżony kształt liter i cyfr jak numery na tablicy rejestracyjnej jednorzędowej. Długość rzędu namalowanych numerów powinna wynosić 140-150 cm, wysokość 25 cm, a grubość kreski - 4,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Nadmienię, że pozostałe tematy o malowaniu numeru rejestracyjnego przeleciałem.

I teraz tak, czy burta z fotki trzy słusznie oberwała negatywa za brak numeru tak jak widać?

Burta.gif.9fe9b732c486b7cfeb3f09776138e042.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakże, a biorąc pod uwagę punkt drugi to pole do działania-malowanie bez ograniczenia jest! :evil:

No zapodałem jako ciekawostkę bo jak zwykle jedni tak, a drudzy też tak tylko ciut inaczej tak.

W ostatniej fotce przez 9 lat było dobrze aż do wczoraj.

Już nie wspomnę o tych artystach co duplikują całą tablicę na burcie łącznie z unijnymi gwiazdkami i PL literami. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja nie taki skory do dawania eNek zaraz za byle kawałek blachy z wybrzuszeniami.

Po mojemu to nie jest płaszczyzna o dosłownym znaczeniu, na której numery się maluje. Te na środkowej focie i tak mało widoczne są po skosie, więc nie wiem jaki sens miało ich namalowanie.

Pierwsze zdjęcie wzorowe, a i owszem. Płaszczyzna to płaszczyzna a nie blacha falista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszczyzna to płaszczyzna a nie blacha falista.

:ok

Tylna burta w postaci płaszczyzny, to ewenement, choć należy przyznać, że sa pojazdy, które maja burtę w postaci płaszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w ogóle służy ten przepis? Co miał na celu?
- po mojemu warunki estetyczne za tym przemawiały i upilnowanie tego wszystkiego na bazie, na piaskowni, na kopalni.

Jeden wyspyp i po czytelności tablicy rejestracyjnej dlatego wykombinowali dubel wyżej, większy, dłuższy i w założeniu bardziej widoczny od przykurzonych znaków na tablicy.

No tak sobie myślę.

Teraz kamery, czytniki, giepeesy, monitoringi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być (i nadal jest :D) informacją dla kierowcy jadącego z tyłu, że ładunek może nagle zacząć opuszczać pojazd. W nowych wywrotkach pewnie opcja kipowania podczas jazdy jest niemożliwa, ale w pojazdach z czasów PRL-u to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w ogóle służy ten przepis? Co miał na celu?

Moim zdaniem takie oznakowanie jest potrzebne, bo jadąc za takim pojazdem możesz w każdej chwili spodziewać się awarii zaczepów i zawartość skrzyni może wylądować na masce twojego pojazdu. Wtedy nie będziesz się tłumaczył, że nie wiedziałeś, że to wywrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie będziesz się tłumaczył, że nie wiedziałeś, że to wywrotka.

Jakież to ma znaczenie? A jak ze zwykłej naczepy spadnie np. kontener to co? Albo wypadnie szpula drutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tylko po co ten przepis jeżeli my wiemy, że tak się oznacza wywrotkę a dla innych ludzi to jest bo jest. Jest też przepis, że kierowca musi utrzymać tablice rejestracyjną w takim stanie aby była czytelna. Pytałem nieraz swoich znajomych czy wiedzą gdzie umieszcza się światła odblaskowe trójkątne i nie wiedzieli. Dopiero jak ich uświadomiłem to byli mądrzy. Także jest dużo warunków technicznych, o których my wiemy a zwykły kierowca nie zwraca na to uwagi lub nie wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby ze względów historycznych w bieżących przepisach sobie wisi. A bywało, że nie tylko wywrotki takie malowanie dotykało.

- A teraz panie...?

- Panie teraz to druk 3-D.

;)

 

[ Dodano: 05-01-2017, 19:00 ]

A tu nagle cudowna zmiana światopoglądu nastąpiła w temacie.

 

O Kamazach to pamiętałem ino trudno materiał poglądowy było znaleźć. A jak zobaczyłem tą blachę z numerem to formalnie odleciałem. Jednak można zaradzić i tak prostej sprawie. Trzeba tylko chcieć, co nie. ;)

 

-Można?

-Można!

 

[ Dodano: 13-04-2017, 22:12 ]

No i zaś światopogląd mi się zmienia co do malowania numerów na burtach.

Łatwo wytykać, ale pewnie sam nie lepiej bym wymalował. ;)

5ae1a7a1ef4f1_Historiatablic.gif.d6baabf943d1e5b9ea7c1f71f9d39e8e.gif

5ae1a7ac3c834_PaszczyznaBurta.gif.9c9f7986992153f032c80b3d484896d2.gif

5ae1a7d47840c_Numernaburcie.gif.5acf5ac5b1a04c2e3fc84ae69aaf02fc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Śledząc Wasze wpisy nasunęło mi się pytanie- który numer usterki należy wypisać za brak takiego oznakowania na burcie? Przeszukałem tabelkę usterek i niczego takiego się nie doszukałem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Daro92duc napisał:

(...) który numer usterki należy wypisać za brak takiego oznakowania na burcie?

Zgodnie z punktem 2 " naszych czynności " tj. :

Cytat

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Śmiało można skorzystać z usterki 11'stej i " z ręki wyrzeźbić stosowny paragrafik " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Daro92duc napisał:

który numer usterki należy wypisać za brak takiego oznakowania na burcie?

zerojedenbe

b) Brakujące elementy numeru rejestracyjnego lub tablica nieczytelna. UD lub UI plus dopisek z ręki - "dotyczy numeru na burcie".

I GiT! 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.