Skocz do zawartości

Numery rejestracyne na burcie


luk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    14

  • adam1501

    10

  • leski66

    10

  • Jacdiag

    5

  • 5 months later...
Cytat

Przepis ten nie dotyczy pojazdów, które z tyłu nie mają burty w postaci płaszczyzny

Definicja płaszczyzny bez wątpienia nie jest spełniona na załączonym zdjęciu. Tu ustawodawca przekombinował i zamiast zapisać, że obowiązuje pojazdy na burcie których da się namalować numer to zastosował pojęcie rodem z matematyki  i wyszło jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby tworzy tam tylna burta ? Płaszczyznę. Raczej ten przepis dotyczy np. silosów samowyładowczych gdzie tył jest półokrągły i tam płaszczyzna jest styczna do promienia... A że promieni jest dużo... W ogóle chciałbym zapytać dlaczego uważacie, że na tamtej płaskie burcie nie da się pierdyknąć napisu 1500x250...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że jak reklamowe logo na burtę wepchać, to nie ma sprawy i da radę. Ale jak mowa o rejestracyjnym numerze, to wszystko w mig okoniem staje i robi się niewykonalne. Ot taka narodowa cecha. Nie, bo nie i foch! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

reklamowe logo na burtę wepchać, to ...

Klient płaci i wymaga, to grafik/oklejacz dają radę nawet na blache falistą.  :pada:

a minister wymaga, ale tylko na płaszczyźnie :hooray:

 

 i teraz foch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, danielg539 napisał:

które z tyłu nie mają burty w postaci płaszczyzny

 

15 godzin temu, sad_madman napisał:

W ogóle chciałbym zapytać dlaczego uważacie, że na tamtej płaskie burcie nie da się pierdyknąć napisu 1500x250...

To my pytamy co minister miał na myśli. Ciężko było dopisać o ile jest możliwe umieszczenie napisu o odpowiednich wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta! I zaraz co drugiemu pofalowana powierzchnia burty by przeszkadzała, albo rygle od tej klapy! Jak ktoś pływać nie umie, to gada, że woda za rzadka! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, skoro przepis jest stworzony w tak ogólnej formie, to tak to wygląda. Generalnie przepis ten potrzebny jest jak rybie ręcznik, skoro TR mają być utrzymane w należytym stanie... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam1501 napisał:

To my pytamy co minister miał na myśli. Ciężko było dopisać o ile jest możliwe umieszczenie napisu o odpowiednich wymiarach.

Ja mam wrażenie, że filozofujecie... Nie wiem czy sami na to wpadliście czy podpatrzyliście np. w TDT gdzie powinno być stanowisko "filozof" i na tym stanowisku powinna się znaleźć się większość obsady. Tył pojazdu tworzy "płaszczyznę" w potocznym tego słowa znaczeniu i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sad_madman napisał:

Ja mam wrażenie, że filozofujecie...

Zapewne tak. Tutaj:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/naczepa-wywrotka-bodex-kis3b 

pełna zgoda, jest odpowiednia płaszczyzna i można wymagać naniesienia nr rejestracyjnego , natomiast tutaj:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/naczepa-ciezarowa-samowyladowcza-specjalna-i7234374785.html

już pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sad_madman napisał:

Ja mam wrażenie, że filozofujecie...

Daleko mi do tego stanu..  jeżeli zatrzymuje sie DR za brak tego numeru w jednym na 100 przypadków, to może warto sie zastanowić dlaczego jest na ten stan rzeczy przyzwolenie. Są plandeki, które po naciągnięciu zasłaniają ten numer ( są też takie że nie zasłaniają), sam numer w postaci naklejek jest łatwo dostępny na znanym portalu za parę złotych, ale jeżeli pojęcie płaszczyzny nie ma definicji to i pojęcie techniki nanoszenia określone przepisem "namalowanie na tyle burty skrzyni ładunkowej białą lub czarną farbą kontrastową w stosunku do tła burty" może wykluczyć formę naklejki z nadrukiem dla wnikliwego filozofa. Ujednolicenie oznaczeń pojazdów w transporcie międzynarodowym powinno wymusić zmianę tego przepisu - od 1957 nieco się zmieniło w temacie zabrudzonych numerów wywrotek. Kierujący pojazdem, podczas kontroli zadał pytanie dlaczego wszystkie pojazdy tego typu, które ich mijały podczas interwencji nie posiadały tego oznaczenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 15:46, adam1501 napisał:

Zapewne tak. Tutaj:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/naczepa-wywrotka-bodex-kis3b 

pełna zgoda, jest odpowiednia płaszczyzna i można wymagać naniesienia nr rejestracyjnego , natomiast tutaj:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/naczepa-ciezarowa-samowyladowcza-specjalna-i7234374785.html

już pewny nie jestem.

Ja bym pierdyknął w obu przypadkach.

W dniu 23.09.2021 o 08:45, nesiasps napisał:

 sam numer w postaci naklejek jest łatwo dostępny na znanym portalu za parę złotych, 

To, że coś jest dostępne to nie oznacza że jest zgodne z porządkiem prawnym. Jeżeli tworzy się przyzwolenie na tego typu rzeczy to czego można się spodziewać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sad_madman napisał:

Ja bym pierdyknął w obu przypadkach.

To jest właśnie urok naszego prawodawstwa. Ty i ja zrobilibyśmy po swojemu, każdy przekonany, że wykonał to w zgodzie z przepisem a wynik finalny jest zgoła odmienny. No ale cóż, był czas przywyknąć i żyć dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja, to jak dywagacje wyższości świąt jednych nad drugimi. Z obserwacji wynika, że większość ciężarówek posiada ten numer, więc… Dla chcącego nic trudnego, a złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy.

 

TKI.jpeg.db05a6d6fc55890bb4d37884ad05bf82.jpeg

 

 

W dniu 23.09.2021 o 08:45, nesiasps napisał:

namalowanie na tyle burty skrzyni ładunkowej białą lub czarną farbą kontrastową w stosunku do tła burty" może wykluczyć formę naklejki z nadrukiem dla wnikliwego filozofa. 

- nie ma co filozofować, bo sam rok przepisu zapodałeś, zaiste w którym nie znano tak prostych technik jak naklejane cyferki. Poza tym myślą przewodnią jest numer rejestracyjny, a nie sposób jego wykonania. Tam wyżej w przykładach jeden ręczny malarz powinien trzy na szynach oberwać bo mu się ręka z pędzlem trzęsła. 😉

 

już macie poprawione

Edytowane przez Jacdiag
podmiana załącznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paprock napisał:

nie ma co filozofować

Foto montaż " odbicie lustrzane " - kapłem się po tym samochodziku na lewym pasie jego TR też jest na odwyrtkę. :smile:

Chciałem poznać Wasze zdanie w tym przypadku :

1530662647_Naczepadrzwi.JPG.ff2c1d048eb8285d8d56514bfe8b6b4f.JPG

 

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66, w tym kraju w normalne miejsce zwykła tablica się nie mieści a co dopiero rozwikłać malowanki na burcie. A co stoi na przeszkodzie aby wymalować numer na tej burcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Paprock napisał:

A co stoi na przeszkodzie aby wymalować numer na tej burcie?

W sumie nic, tylko " po mojemu " to są drzwi, a wg. słowników drzwi a burta to dwie różne kwestie. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.