Skocz do zawartości

Podwójna opłata za przegląd dlaczego?


bro

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po przeglądzie technicznym auta z instalacją gazową. W kwietniu 2012 mija termin eksploatacji zbiornika w związku z czym pan wykonujący przegląd stwierdził, że przegląd będzie ważny również do kwietnia 2012. Po czym po wymianie butli muszę wykonać kolejny przegląd. Za oba oczywiście zapłacić muszę pełną kwotę czyli 160PLN x 2. Obecny przegląd będzie ważny tylko 8 m-cy. Czy wszystko jest w porządku czy może to nadinterpretacja przepisów pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    10

  • JANUSZ60

    8

  • darkdog

    7

  • Regan55

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli dozór na zbiornik gazowy kończy się 8 miesięcy po OBT tak jak piszesz, diagnosta wykonujący badanie termin wyznacza na 1rok i ma obowiązek poinformować Cię, żebyś dokonał wymiany lub poddał zbiornik ponownemu odbiorowi w czasie nie późniejszym niż określony na tabliczce zbiornika gazowego czyli po 8 miesiącach. Płacisz 162 PLN i termin na 1 rok a nie 8 mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przegląd będzie ważny również do kwietnia 2012.

Mam nadzieję, że diagnosta nie skrócił TNBT do kwietnia,,,

Badanie jest ważne rok, a w kwietniu Ty decydujesz, czy zrobisz ponowne badanie zbiornika, czy zakupisz zbiornik nowy, czy wręcz zdemontujesz instalację,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dozór na zbiornik gazowy kończy się 8 miesięcy po OBT tak jak piszesz, diagnosta wykonujący badanie termin wyznacza na 1rok i ma obowiązek poinformować Cię, żebyś dokonał wymiany lub poddał zbiornik ponownemu odbiorowi w czasie nie późniejszym niż określony na tabliczce zbiornika gazowego czyli po 8 miesiącach. Płacisz 162 PLN i termin na 1 rok a nie 8 mies

 

Nic dodać nic ująć ktoś tu sę zakręcił :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddał zbiornik ponownemu odbiorowi w czasie nie późniejszym niż określony na tabliczce zbiornika gazowego

Czy poświadczeniu wystawionym i podpisanym przez miłosciwie panującym nam TDT.Na zbiorniku masz podany jedynie m-c i rok a w poswiadczeniu nawet dzień.Nie na kazdym-to fakt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszyskie odpowiedzi i ich ekspresowe tempo. Drążymy temat dalej. O wynikach poinformuję na forum. Pozdrawiam !

 

Tu nie ma co drążyć powinno być tak jak napisaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co drążyć

JACEK GUZ, -nawet się z Tobą zgodzę.TNBT na rok od dnia wykonania OBT i finito....A ze i tu trafiaja się niedouczeni...No cóz ...samo zycie... :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że diagnosta nie skrócił TNBT do kwietnia,,,
Jestem świeżo po przeglądzie technicznym
Obecny przegląd będzie ważny tylko 8 m-cy

Jak to mówią "Nadzieja matką głupich a każda matka kocha swoje dzieci" :D

Bez obrazy ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra teraz mnie naszło.

 

Ma klient butlę dajmy na to na 3 dni przyjeżdża na OBT i zonk dostaje N za coś innego, przyjeżdża za tydzień na poprawkę i co TDT nowy czy jeszcze na starym obejdzie :-P.

 

Bo po mojemu już ma mieć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po mojemu już ma mieć nowy.

:ok Jak piszesz to po mojemu tez tak powinno byc ...Ale w dniu wykonywania OBT wszystko było ok a na poprawce sprawdzasz tez szczelnośc oraz inne pierdoly w zakresie instalki kiedy miał np:do wymiany końcowki drązka... :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po mojemu już ma mieć nowy.

 

Po mojemu też. Zbiornik ma mieć ważny dozór w trakcie wykonywania badania, a badanie z wynikiem P miałby dopiero na powtórnym, więc znów N za brak dozoru zbiornika :D

Chociaż jak się tak zastanowić, to na ponownym sprawdzamy tylko to za co było N, więc nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po mojemu już ma mieć nowy.

 

Po mojemu też. Zbiornik ma mieć ważny dozór w trakcie wykonywania badania, a badanie z wynikiem P miałby dopiero na powtórnym, więc znów N za brak dozoru zbiornika :D

Chociaż jak się tak zastanowić, to na ponownym sprawdzamy tylko to za co było N, więc nie jestem pewien.

 

Właśnie zgodnie z logiką powinien mieć ważny dozór ale jest to poprawka do badanie z N

Kontrowersyjna sprawa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNBT wyznaczamy od dnia uzyskania P, przed ponownym sprawdzeniem usterek powinno sprawdzić się dokumenty a więc również dozór na zbiornik gazowy - takie jest moje zdanie,.

Kurde Qnick, czy ty nie masz innego zajęcia tylko nam zabijać ćwieka :?: , żartowałem oczywiście :D:D:D .

Jakoś nigdy nie trafił mi się taki przypadek, co nie znaczy że kiedyś to nie nastąpi :?:?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na badaniu poprawkowym sprawdzamy tylko to co zostało zakwestionowane

podczas badania okresowego , bez " wnikania " w cokolwiek innego ... i tyle. Przecież nie musimy pamiętać tego badania po jakimś czasie później więc nie sprawdzamy wszystkich

innych dokumentów gdy klient wymienił np. końcówkę drążka kierowniczego.

TNBT od daty badania okresowego , wtedy termin ważności badania TDT był O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 napisał/a:

Mam nadzieję, że diagnosta nie skrócił TNBT do kwietnia

Czytam z dowodu rejestracyjnego 19.04.2012

Żeby było śmieszniej to w zapędzie zaczął wpisywać datę poprawną, po czym skreślił, zaparafował i wpisał j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu 2012 mija termin eksploatacji zbiornika w związku z czym pan wykonujący przegląd stwierdził, że przegląd będzie ważny również do kwietnia 2012.

Obecny przegląd będzie ważny tylko 8 m-cy.

Czy wszystko jest w porządku czy może to nadinterpretacja przepisów pracownika.

 

 

Czytam z dowodu rejestracyjnego 19.04.2012

 

diagnosta po porostu dał ..ciała :razz:

 

Nie ma obt z wyznaczeniem terminu na 8-miesięcy :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.