Skocz do zawartości

Podwójna opłata za przegląd dlaczego?


bro

Rekomendowane odpowiedzi

Przy badaniu pojazdu z instalacją LPG sprawdzamy dozór na zbiornik PRZED przystąpieniem do badania, więc jeśli dozór jest już nieaktualny to nie przystępujemy do badania bez względu na to jaki rodzaj badania mielibyśmy wykonać. Nie ma znaczenia czego dotyczył N na pierwszym badaniu, jeśli skończył się dozór w międzyczasie to do badania ponownego w celu sprawdzenia usunięcia usterek nie dojdzie.
Są Inspektorzy TDT co twierdzą, że bt należy rozpocząć. To jest ich kolejny błąd.

Twoja odpowiedź wynika z obowiązujących przepisów. Diagnosta z odpowiednią wiedzą udzieli odpowiedzi w ekspresowym tempie. Taką wiedzę przekazywałem na seminariach w poprzednich latach. Ale byli tacy co hostessy woleli oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    10

  • JANUSZ60

    8

  • darkdog

    7

  • Regan55

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przy badaniu pojazdu z instalacją LPG sprawdzamy dozór na zbiornik PRZED przystąpieniem do badania, więc jeśli dozór jest już nieaktualny to nie przystępujemy do badania bez względu na to jaki rodzaj badania mielibyśmy wykonać. Nie ma znaczenia czego dotyczył N na pierwszym badaniu, jeśli skończył się dozór w międzyczasie to do badania ponownego w celu sprawdzenia usunięcia usterek nie dojdzie.

A jak był dozór ważny jeszcze przez 10 dni w dniu rozpoczęcia badania technicznego?

Było badanie poprawkowe a znawca prawa nakazał wyznaczyć nastepny termin badania z momentem rozpoczecia badania i takie opinie serwował a na poprawke zgłasił się właściciel w ustawowym terminie ale po okresie wazności zbiornika ?

No to co wtedy ? :shock::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniu pojazdu z instalacją LPG sprawdzamy dozór na zbiornik PRZED przystąpieniem do badania, więc jeśli dozór jest już nieaktualny to nie przystępujemy do badania bez względu na to jaki rodzaj badania mielibyśmy wykonać. Nie ma znaczenia czego dotyczył N na pierwszym badaniu, jeśli skończył się dozór w międzyczasie to do badania ponownego w celu sprawdzenia usunięcia usterek nie dojdzie.
Są Inspektorzy TDT co twierdzą, że bt należy rozpocząć. To jest ich kolejny błąd.

Twoja odpowiedź wynika z obowiązujących przepisów. Diagnosta z odpowiednią wiedzą udzieli odpowiedzi w ekspresowym tempie. Taką wiedzę przekazywałem na seminariach w poprzednich latach. Ale byli tacy co hostessy woleli oglądać.

Może Hostesay Były Fajne ale Przepisy są przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak był dozór ważny jeszcze przez 10 dni w dniu rozpoczęcia badania technicznego?

Było badanie poprawkowe a znawca prawa nakazał wyznaczyć nastepny termin badania z momentem rozpoczecia badania i takie opinie serwował a na poprawke zgłasił się właściciel w ustawowym terminie ale po okresie wazności zbiornika ?

No to co wtedy ? :shock::evil:

Jestem ciekaw co za znawca.

Na forum SKP PRO niektórzy forumowicze w poprzednim stanie prawnym twierdzili, że w przypadku stwierdzenia usterki przy okresowym po ich usunięciu należy wykonać dodatkowe. Takie rozumienie przepisów poprzednio i teraz było błędne. W podobnym temacie jednemu z forumowiczów zwrócił uwagę producent SKP PRO.

Jesli Grzegorz K. pisze, ze urzednicy maja kilka sposobow postepowania na okreslony temat - to prosze nie pisac ze interpretuje on jedno zagadnienie na kilka sposobow. Widze ze postepuje Pan podobnie do niektorych politykow: wybiera Pan z kontekstu kilka wyrazow i je komentuje. Tak sie nie robi ...

Jeśli mnie masz na myśli to podaj konkretne fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się koledzy wciągnąć w absurdalną dyskusje. Ustawa przewiduje jakie są badania. Do poszczególnych badań ustawodawca wymyślił zakresy badań ujęte w rozporządzeniu. To nie nasza wina, że w rozporządzeniu zapisano badanie ponowne które powinno być badaniem dodatkowym bo z tego zakresu wykonujemy sprawdzenie a kasujemy za ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie: 2.1 do 2.10.

Nie dajmy sobie wmówić, że jest jeszcze inny rodzaj badań „ciąg dalszy badań okresowych „ z zakresu badań dodatkowych w cenie badania ponownego.

Kompletne masło maślane do robienia wody z mózgu.

A jak był dozór ważny jeszcze przez 10 dni w dniu rozpoczęcia badania technicznego?

Było badanie poprawkowe a znawca prawa nakazał wyznaczyć nastepny termin badania z momentem rozpoczecia badania i takie opinie serwował a na poprawke zgłasił się właściciel w ustawowym terminie ale po okresie wazności zbiornika ?

No to co wtedy ? :shock::evil:

Pozdrawiam w ten świąteczny wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa przewiduje jakie są badania.

Należy się trzymać tego, co wynika z delegacji ustawy.

Jednym z uczestników tamtego forum, który miał odmienne zdanie od mojego był artur, W powyższym poście praktyk zacytowal swoje słowa. Tam artur tu praktyk.

Nie mam zamiaru z tobą polemizować. Jak coś napisałeś to podaj fakty. Twoje wypowiedzi w tym temacie są także sprzeczne z poglądami prezentowanymi przez innych forumowiczów, ale ich tak zaciekle nie atakujesz jak mnie.

W tym tygodniu to się skończy.

 

[ Dodano: 15-08-2011, 18:39 ]

A jaki rodzaj badania wpisujesz do rejestru badań :) dodatkowe czy okresowe bo tylko takie dwa masz do wyboru.

Ja wpisuje Okresowe bo po usunięciu usterek tylko z Okresowego moge ustalić nastepny termni BT.

Tak było w poprzednim i jest w obecnym stanie prawnym. Postępując inaczej diagnosta nie mógłby określić tego terminu.

Sjp.

ponowny <>

wykonać — wykonywać 1. <>

odbyć — odbywać <>

odbyć się — odbywać się <>

 

Wyraz poprawka ma całkiem inne znaczenie, o czym już napisałem.

 

To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie teraz na tym forum. Co do szczegółów już wspomniałem jak można się będzie z nimi zapoznać.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nasza wina, że w rozporządzeniu zapisano badanie ponowne które powinno być badaniem dodatkowym bo z tego zakresu wykonujemy sprawdzenie

:ok

Dokładnie, mało tego musi być OKRESOWYM za 20 zł aby poszło do CEPa,,,paranoja ,,,

Tak było w poprzednim i jest w obecnym stanie prawnym. Postępując inaczej diagnosta nie mógłby określić tego terminu.

Co nie znaczy, że jest poprawnie i zgodnie z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nasza wina, że w rozporządzeniu zapisano badanie ponowne które powinno być badaniem dodatkowym bo z tego zakresu wykonujemy sprawdzenie

:ok

Dokładnie, mało tego musi być OKRESOWYM za 20 zł aby poszło do CEPa,,,paranoja ,,,

W rozporządzeniu zapisano jako badanie techniczne polegające na ponownym itd...Co oznacza zgodnie ze sjp, że należy w odniesieniu do tego samego badania w przypadku stwierdzonych usterek wykonać czynności drugi raz w terminie 14 dni. Proste i logiczne. Jak można domniemywać, że powinno być dbt.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza zgodnie ze sjp, że należy w odniesieniu do tego samego badania wykonać czynności drugi raz. Proste i logiczne.

Gdyby to było tak proste i logiczne, to nie mówilibyśmy teraz o tym,,,

5. Badanie techniczne polegajàce na ponownym

sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których

stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich

usunięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak był dozór ważny jeszcze przez 10 dni w dniu rozpoczęcia badania technicznego?

Było badanie poprawkowe a znawca prawa nakazał wyznaczyć nastepny termin badania z momentem rozpoczecia badania i takie opinie serwował a na poprawke zgłasił się właściciel w ustawowym terminie ale po okresie wazności zbiornika ?

No to co wtedy ? :shock::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rodzaj badania wpisujesz do rejestru badań :) dodatkowe czy okresowe bo tylko takie dwa masz do wyboru.

 

W moim rejestrze -Norcom -program sie pyta czy to poprawkowe , lecz aby ustalić termin trzeba zaznaczyć jeszcze tak jak pisze mój Kolega "dark"

Ależ program NORCOM'u sam ustala termin od momentu wykonania badania poprawkowego ... :)

Cóż tam trzeba zaznaczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień program :lol: :lol: :lol:

To jest też temat dla wielkich niestety , najwyższy może już czas, aby stworzyć jeden mądry program do obsługi SKP w kraju ,,,

moim skromnym zdaniem z każdego z istniejących można by było jakieś funkcje wrzucić do nowo powstałego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyższy może już czas, aby stworzyć jeden mądry program do obsługi SKP w kraju

 

Już dawno dostrzegłem taka konieczność :) , ale w dobie gospodarki rynkowej to mało prawdopodobne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma zbiornik ważny jeden dzień to okresowe badanie na 1 rok a w gestii posiadacza zbiornika jest albo zakup nowego zbiornika albo zrobienie legalizacji w najjaśniejszym TDT

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma zbiornik ważny jeden dzień to okresowe badanie na 1 rok a w gestii posiadacza zbiornika jest albo zakup nowego zbiornika albo zrobienie legalizacji w najjaśniejszym TDT

 

Przeczytaj od początku wątek to dowiesz się o co chodziło i wtedy odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.