Skocz do zawartości

skp. podstawowa a VAT.


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe na jakiej podstawie bo nic mądrego na takie zalecenie mi do głowy nie przychodzi

Ale jak to mówią co kraj to obyczaj i znowu mamy utopię :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy skp. podstawowa może robic bad. okresowe poj. które mają wpis VAT.?

Ja w nowo otwartej robię legalnie od początku, a i w 27 odp. MI na to zezwala ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nowo otwartej robię legalnie od początku, a i w 27 odp. MI na to zezwala ,,,

Badanie o zgodności pojazdu z ustawą o podatku VAT można wykonać tylko w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie o zgodności pojazdu z ustawą o podatku VAT można wykonać tylko w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

 

Dodatkowe na VAT tylko OSKP, jeśli wpisany w DR - wszystkie stacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie o zgodności pojazdu z ustawą o podatku VAT można wykonać tylko w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

Tak fajnie to ująłeś, jak gdybyś był "za a nawet przeciw" ,,,

co nie oznacza, że nie masz racji, z tą tylko różnicą, że wspomniane przez Ciebie badanie zgodności jest badaniem dodatkowym i to wykonuje OSKP , my jednak mówimy o okresowym badaniu pojazdów z Vat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wspomniane przez Ciebie badanie zgodności jest badaniem dodatkowym i to wykonuje OSKP , my jednak mówimy o okresowym badaniu pojazdów z Vat,,,

:ok

A tak na marginesie. Kto to wymyślił. Czyli podstawowe stacje mają zaje..............sty luz :D

Trzeba sie zatrudnić na podstawową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 napisał/a:

że wspomniane przez Ciebie badanie zgodności jest badaniem dodatkowym i to wykonuje OSKP , my jednak mówimy o okresowym badaniu pojazdów z Vat,

 

Witam forumowiczów. Ja chciałem tylko nadmienić, że obecnie wystarcza samo zaświadczenie z wpisem "vat" w księgowości firmy bez konieczności wpisy w DR. Więc skąd diagnosta na PSKP wie o tym, że jest to pojazd z "vat"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko nadmienić, że obecnie wystarcza samo zaświadczenie z wpisem "vat" w księgowości firmy bez konieczności wpisy w DR.

Nie wystarcza ,dz.u.102 z dn.18.05.2011 poz.585 -Zmiana ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw.

2. W przypadku pojazdów samochodowych o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 tony spełnienie wymagań określonych w ust. 1

pkt 1—4, pozwalających na niezaliczenie danego pojazdu

samochodowego do samochodów osobowych,

stwierdza się na podstawie dodatkowego badania

technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację

kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem

wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego

pojazdu, zawierającego właściwą adnotację

o spełnieniu tych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko nadmienić, że obecnie wystarcza samo zaświadczenie z wpisem "vat" w księgowości firmy bez konieczności wpisy w DR.

Nie wystarcza ,dz.u.102 z dn.18.05.2011 poz.585 -Zmiana ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw.

2. W przypadku pojazdów samochodowych o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 tony spełnienie wymagań określonych w ust. 1

pkt 1—4, pozwalających na niezaliczenie danego pojazdu

samochodowego do samochodów osobowych,

stwierdza się na podstawie dodatkowego badania

technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację

kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem

wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego

pojazdu, zawierającego właściwą adnotację

o spełnieniu tych wymagań.

Chyba tylko w Polsce ustawy zmieniają sie tak często......

Dzięki za naprowadzenie na właściwą ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A czy pojazd, który przyjeżdza na PSKP i ma wpis Vat to zaznaczacie w uwagach w pkt. 2 że odpowiada dodatkowym warunką dotyczącym VAT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.