Skocz do zawartości

Pomarańczowe światła pozycyjne przednie BMW


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Auto BMW 2008 rok Europa i pozycyjne przednie pomarańczowe (ledy).Czy jest to dopuszczalne?Homologacja "E".Czyżby coś mi umknęło?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja jak z VOLVO, od 1 stycznia 2010r nie dopuszcza się barwy innej niż biała dla świateł pozycyjnych przednich. Autoryzowany serwis powinien wymienić te światełka na białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoryzowany serwis powinien wymienić te światełka na białe.

 

Tylko wytłumacz to klientowi na OBT że coś w jego "furze" za grubą kasę jest nie teges i to nie jego wina tylko producenta :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wytłumacz to klientowi na OBT że coś w jego "furze" za grubą kasę jest nie teges i to nie jego wina tylko producenta

 

Dokładnie jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jego "furze" za grubą kasę jest nie teges

 

Wiem, że jest to ciężki orzech do zgryzienia ale jeśli ty tego nie zrobisz to wyręczy Cię na drodze np. BRODATYMAZUR.

 

Zawsze przed badaniem można wypiąć wtyczkę od tych pomarańczowych, BMW ma jeszcze pozycyjne białe w reflektorach, gorzej z VOLVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ty tego nie zrobisz to wyręczy Cię na drodze np. BRODATYMAZUR

 

On może i tak ale reszta Panów Policjantów już niekoniecznie się zna albo im się nie chce. Jak oglądałem takie programy jak "Drogówka" czy "Uwaga Pirat" to nie raz i nie dwa były przykłady że nasza Policja Drogowa nie zawsze egzekwuje prawo odnośnie warunków technicznych pojazdów np: Pojazd zatrzymany za prędkość a szyby w nim ciemne wszystkie w koło oprócz przedniej :-P i co DR nie zostaje zatrzymany :razz: to samo odnośnie "ksenoniarzy" i tak można by jeszcze mnożyć. Wiem nie można generalizować ale niestety tak jest że czasem nie zatrzymują DR za rzeczy oczywiste a czasem zatrzymują za takie rzeczy że aż głupio pisać. Ja osobiście miałem taki przypadek że Pan sierżant zabrał DR za niesprawny kierunek przedni prawy (auto mojego znajomego) Chodziło o to że spaliła mu się żarówka od tego kierunku jak jechał i pech chciał że akurat został zatrzymany wyrywkowo do kontroli i okazało się że ten kierunek nie działa. Pan Policjant dał szansę naprawy na drodze co znajomy uczynił ale nie miał żarówki koloru żółtego bo takie były w lampach tylko miał białą i taką założył, ale to nie wystarczyło bo "barwa niezgodna z przepisami" i Pan kontrolujący postanowił zabrać DR. Nie pomogły zapewnienia że zaraz kierowca zajedzie na stacje paliw która była za jakiś 1 km i kupi żarówkę taką jak trzeba i włoży. No cóż Policjant miał prawo zatrzymać DR bo barwa była niezgodna :evil: . Znajomy zajechał na stację, kupił i wymienił żarówkę, przyjechał do mnie na badanie i z zaświadczeniem udał się na miejsce kontroli i jakież było jego zdziwienie gdy Pan Policjant nie oddał mu DR. No cóż i znów miał rację :evil: . Tylko prawo prawem ale człowiekiem też trzeba być. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.