Skocz do zawartości

motorower czy motocykl?


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

klient przywiózł z e Szwajcarii Yamache TZR50R w tłumaczeniu DR jest motocykl. On twierdzi że w Szwajcarii nie ma rodzaju pojazdu motorower jak do tego podejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On twierdzi że w Szwajcarii nie ma rodzaju pojazdu motorower

Dla nas ważne jest czy spełnia wszystkie warunki na motorower bardziej niż to co jest napisane w DR,,,

Osobną kwestią jest, czy robić zmiany konstrukcyjne w przypadku, gdyby nie były potrzebne (bo spełnia),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by sie uparł to jest to motocykl bo ta Yamaha jedzie 110 km/godz.Mój syn miał taką sprowadzona z Angli.Nikomu nie życze tego co ja przeżyałem jak mi mówił że zbiera sie za wolno a miał wtedy 16 lat.

Jeżeli jej szybkość przekracza 45 km/godz. to niezastanawiaj się tylko pisz w DIPie motocykl. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazje takim"motorowerem" zrobić rundkę i mimo moich 100kg przyspieszała jak ETZ 150 a może i lepiej a prędkość maksymalna była w granicach 100km/h dlatego mysle że w Szwajcarii nikt się nie chciał podłożyć i zarejestrowali go jako motocykl co i u nas należało by zrobić , no ale presja małolatów itd ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że gość kombinuje ale chciałem sprawdzić jakie przepisy są w Szwajcarii. Wysłałem go do producenta po zaświadczenie że nie przekracza 45 km/h. w wielu krajach motorowerów się nie rejestruje a to miało DR szwajcarski i tam rodzaj był motocykl. Pytam czy ktoś zna przepisy dotyczące motorowerów obowiązujące w Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy dotyczące motorowerów obowiązujące w Szwajcarii.

Tylko po co Ci to, mamy swoje przepisy i sprawa jasna, spełnia na motorower to ok nie spełnia to motocykl ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy dotyczące motorowerów obowiązujące w Szwajcarii.

Tylko po co Ci to, mamy swoje przepisy i sprawa jasna, spełnia na motorower to ok nie spełnia to motocykl ,,,

I wszystko w temacie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli szwajcarzy nie mają motorowerów to teoretycznie można zrobić na przeglądzie okresowym przed rejestracją w kraju motorower jeśli spełnia warunki dla motoroweru Ale jeśli maja motorower to muszą być zmiany konstrukcyjne inny zakres badania oświadczenie lub faktura na zmianę rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient przywiózł z e Szwajcarii Yamache TZR50R w tłumaczeniu DR jest motocykl. On twierdzi że w Szwajcarii nie ma rodzaju pojazdu motorower jak do tego podejść?

 

A nie ma czasem zapisu o prędkości jaką rozwija bo ja z czymś takim się spotkałem

 

Zawsze zostaje opinia rzeczoznawcy,a na początek próba drogowa co do max. prędkości

Jeśli twoim zdaniem spełnia wymogi dla motoroweru to nie widzę przeszkód żeby go za takowy uznać

Tylko co na to WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient przywiózł z e Szwajcarii Yamache TZR50R w tłumaczeniu DR jest motocykl. On twierdzi że w Szwajcarii nie ma rodzaju pojazdu motorower jak do tego podejść?

 

A nie ma czasem zapisu o prędkości jaką rozwija bo ja z czymś takim się spotkałem

 

Zawsze zostaje opinia rzeczoznawcy,a na początek próba drogowa co do max. prędkości

Jeśli twoim zdaniem spełnia wymogi dla motoroweru to nie widzę przeszkód żeby go za takowy uznać

Tylko co na to WK?

Ja miałem taki dobrze że klijent miał tłumaczenie dowodu max prędkość 75 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD Art.2 pkt.46

Motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

 

Więc muszą być zachowane obydwa warunki, w tym konkretnym przypadku prędkość przekracza 45km/h więc nie uznał bym tego pojazdu jako motorower tylko motocykl.

 

 

Najmocniejszy w swojej klasie,silnik Minarelli AM6, który ma 6 biegów. Generuje moc 10 KM co pozwala na sprawną jazdę. Prędkości w trasie rzędu 80km/h nie robią na nim wrażenia.

5ae1a4c23692c_YAMAHATZR50R.jpg.0ec064a5a379943f409e034bdf3865cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.