Skocz do zawartości

ŚWIATŁA JAZDY DZIENNEJ


GUMIŚ1969

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • laisar

    13

  • danielg539

    11

  • DARIO64

    10

sprawdzałem przyrządem do ustawiania świateł ,żadnych wyników... :cry:

Chyba coś nie tego z Twoim przyrządem ,,,

Albo świeczki takie słabiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spotkaliście się koledzy ze światłami dziennymi, które działają jednocześnie jako kierunkowskazy ? barwa zmienia się z białej na pomarańczową itd. Producent osram, pytanie czy to rozwiązanie jest zgodne z przepisami, wg mnie nie bardzo, ilość 2szt z przodu, a teraz są 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to rozwiązanie jest zgodne z przepisami, wg mnie nie bardzo,

I tu się mylisz ,,,

 

Możesz podać argumenty za takim rozwiązaniem ? w zał nr. 6 Dz.U. 32 widnieje liczba kierunkowskazów dla przodu - 2. W/w rozwiązanie daje 4szt, z boku pojazdu na błotnikach również są kierunkowskazy. Proszę o rozwinięcie swojego zdania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać argumenty za takim rozwiązaniem ?

6.19.7.6. Jeżeli przednie światło kierunkowskazu jest wzajemnie sprzężone ze światłem do jazdy dziennej, połączenia elektryczne światła do jazdy dziennej po odpowiedniej stronie pojazdu mogą być wykonane tak, że światło do jazdy dziennej jest wyłączone przez cały czas (tj. w cyklu świecenia i przerwy w świeceniu), w którym uruchomione jest światło kierunkowskazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać argumenty za takim rozwiązaniem ?

6.19.7.6. Jeżeli przednie światło kierunkowskazu jest wzajemnie sprzężone ze światłem do jazdy dziennej, połączenia elektryczne światła do jazdy dziennej po odpowiedniej stronie pojazdu mogą być wykonane tak, że światło do jazdy dziennej jest wyłączone przez cały czas (tj. w cyklu świecenia i przerwy w świeceniu), w którym uruchomione jest światło kierunkowskazu.

 

To jest regulamin jakiś ? co z ilością świateł ? światła dzienne o których piszę są domontowane jako dodatkowe, poza nimi są reflektory, w których jest kierunek, więc są 4 kierunkowskazy z przodu i to mi nie pasuje, z w/w tekstu wynika że może być kierunkowskazem, ale przy przerwie ma nie świecić, w aucie klienta w przerwie kierunku świeci na biało i to też mi podpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z w/w tekstu wynika że może być kierunkowskazem, ale przy przerwie ma nie świecić, w aucie klienta w przerwie kierunku świeci na biało i to też mi podpada.

Ty się dziwisz takim kombinacjom ? a ile dziś jeździ aut z dziennymi, które nie gasną po włączeniu mijania ???

Jeszcze długo nie zrobimy porządku, gdyż połowa z nas nie czyta przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż połowa z nas nie czyta przepisów ,,,

:ok:ok A druga jest ślepa...

Czyli wszyscy do d... :D ,pozostaje tylko wybrać sobie przydział do którejś połowy . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest jeszcze trzecia połowa ,,,

wychodzi 3/2 = 1,5

Liczebnik oznaczający jeden i pół to półtora dla rzeczowników rodzaju męskiego i nijakiego, a półtorej dla rzeczowników rodzaju żeńskiego:

 

a pół tora i pół tora to jest cały tor

czyli = 1

wobec powyższego trzy połowy to jedność :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat stary, ale na czasie. Mam pytanie , mianowicie klijent zakupił i założył światła jazdy dziennej z homologacją E4 w kółku i oznaczeniem RL (wszystko bite na kloszach) . Przegląd techniczny przeszedł bez zastrzeżeń, pan policjant zatrzymał dowód rejestracyjny za brak homologacji na papierze. Czy w takim przypadku klijent musi wożić homologację ze sobą, czy wogóle musi ją posiadać, skoro wszystko jest wybite na kloszach.

Proszę o podpowiedzi, nie spotkałem się w przepisach że klijent musi wozić homologację ze sobą, a możę czegoś nie wiem? :sad:

Gumiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta a8, Poczytaj temat w całości tam masz odpowiedz na pytanie Gumisia ,a tak na początek to wypadało by sie przywitać itd a dopiero potem cytować innych??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dziś jeździ aut z dziennymi, które nie gasną po włączeniu mijania ???

 

Są takie, ale jest jeszcze jeden myk związany z tymi swiatłami. Światła do jazdy dziennej mogą posiadać to samo źródło światła co światła pozycyjne i wówczas po włączeniu świateł mijania nadal świecą światła dzienne ale ze zmniejszoną intensywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem takowe, że po włączeniu świateł mijania jeden rząd diodek przygasa i świecą z mniejszą intensywnością. Tylko że na kloszu lamp widnieje tylko oznaczenie świateł do jazdy dziennej RL a gdzie oznaczenie że są to także światła pozycyjne czy też jakieś inne dodatkowe ? Według mnie nie spełniają wymagań RL chyba że ktoś udowodni że tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie spełniają wymagań RL

Jak mają oznaczenie RL to spełniaja wymogi dla świateł dziennych, problem w tym, czy oprócz RL mają jeszcze oznaczenie A (światło pozycyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi że nie Jest E4 i RL 00 i nic więcej dlatego nie spełniają pozycyjnych i RL bo nie gasną przy włączeniu mijania. Chyba że jest coś o czym nie wiem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi że nie Jest E4 i RL 00 i nic więcej dlatego nie spełniają pozycyjnych i RL bo nie gasną przy włączeniu mijania.

Pytanie 1, czy te lampy sa fabryczne, bo jesli tak, to jest mozliwe

Chyba że jest coś o czym nie wiem

Pytanie 2, czy pojazd ma jeszcze druga parę świateł pozycyjnych przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła są firmy Hella z dwoma rzędami LED zamontowane na wys 250 mm od jezdni w zderzaku, samodzielnie przez właściciela starego opla. Posiada drugą parę świateł pozycyjnych w oryginalnych fabrycznie zamontowanych do pojazdu lampach, w których są światła mijania, drogowe i pozycyjne i włąśnie na tych lampach widnieją oznaczenia tych świateł jakie są w nich zamontowane a hella ma tylko RL 00.

Faktem jest , że coraz częściej w nowych autach jeżdżą na dziennych razem z mijania, chyba że jeżdżą na halogenach przednich pomijam halogeny doświetlające zakręty bo palą się obydwa przy jeździe na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dziś jeździ aut z dziennymi, które nie gasną po włączeniu mijania ???

 

Są takie, ale jest jeszcze jeden myk związany z tymi swiatłami. Światła do jazdy dziennej mogą posiadać to samo źródło światła co światła pozycyjne i wówczas po włączeniu świateł mijania nadal świecą światła dzienne ale ze zmniejszoną intensywnością.

 

Tak ale dotyczy to tylko pojazdów rej. do 31,12,2009 r.

Te rejestrowane później nie mogą już mieć takiego podłączenia po św. mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dotyczy to tylko pojazdów rej. do 31,12,2009 r.

Te rejestrowane później nie mogą już mieć takiego podłączenia po św. mijania.

Ale co masz na myśli ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.