Skocz do zawartości

Rok produkcji przyczepa kempingowa z Anglii.


darko71

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, czy jest ktoś w stanie pomóc mi ustalić rok produkcji przyczepy kempingowej sprowadzonej z Anglii. Jest to ADRIA OPTIMA 400 o nr 88ADB020307 , numer wygląda na oryginalny, jest oryginalna TZ z numerem, masą przyczepy 700kg i DMC 900 kg. Gość twierdzi że jest to 1992 rok produkcji. Ja nie jestem w stanie tego potwierdzić.Wiem że temat już był wielokrotnie poruszany na forum, czytałem stare posty.Jeżeli ktoś może cokolwiek pomóc proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego na TZ nie ma nic oprócz numeru i mas które podałem.Obejrzałem ją bardzo dokładnie.Wiem że wielu diagnostów ma problemy z ustaleniem roku produkcji dla takich przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś może cokolwiek pomóc proszę o odzew

 

Możesz posprawdzać jakieś elementy plastikowe i ewentualnie opony (zwłaszcza zapas) bo tam są często podawane daty ich produkcji. Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oponami to jest róznie

Zgadza się, ale koła zapasowe często są oryginalne. W przyczepach kepingowych bywa tak, że jak stoi na podporach gdy nie jest używana to i po 20 latach bywaja oryginalne opony w całkiem dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monza zobaczyć choć to tez nie pewne jak w pojazdach szyby ale tez są tabl znamionowe na kuchenkach, piecykach. Takie coś da troszkę do myślenia w trakcie ustalania roku, mniej więcej sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym powinien temat się zakończyć

 

eeeeeeee będziesz zamykał zobaczysz tylko po której stronie latały czyli padły przeliczysz i będziesz maił jak na dłoni rocznik :evil::evil:

 

ale tak na serio chyba każda informacja jest ważna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już decyzja diagnosty który wykonuje to badanieczy uwzględni takowe wskazówki . Podpowiadamy w których miejscach możemy spodziewać sie pomocy w ustaleniu rocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś trafi do Polski.

to z Polski poszło w świat

http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Drzyma%C5%82a

 

ale nasi już mają lepsze pomysły

... na działce jest staw. Działka nie jest ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego jako budowlana i ze względu na położenie na obrzeżu Parku Krajobrazowego ma zakaz zabudowy. Moje pytanie jest następujące, czy ktokolwiek mi zabroni umieścić na stawie pływak o wymiarach np 5x6m i postawić na nim domek letniskowy?

http://www.serwisprawa.pl/porady_prawne,37,424,woz-drzymaly-budynek-czy-pojazd

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogule ustalnie roku produkcji to jest chory pomysł ja rozumiem w nowych autach ale w starch przyczepach nikt w całej UE niebierze pod uwage roku produkcji tylko date rejstracji i tak wozimy się z tym tematem vin dekoder nieustali w necie data wypustki serwis jak zapłacisz to ci powiemy , a kilient obrazony no panie jak pan może mi cofnąć o rok do tyłu :razz: chciałbym się doczekać że Panowie z TDT wkońcu darują sobie ten rok produkcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest umowa kupno-sprzedaż, przyczepa posiada cechy identyfikacyjne (VIN i tabliczka), poza tym jesteś w stanie ustalić wszystkie parametry włacznie z rokiem produkcji to wykonujesz okresowe po raz pierwszy, w uwagach zaświadczenia piszesz:

Przyczepa sprowadzona z Anglii dotychczas nie rejestrowana.

Na początek sprawdź w swoim WK czy nie będzie przeszkód jeśli tak zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak często postępują diagności ale jest to nie dokońca zgodne z prawem, bo nie można przeprowadzic identyfikacji pojazdu, bo nie ma dokumentu z którym można porównać nr VIN. Lepiej by było jak klient przyjechał by z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.