Skocz do zawartości

Jaki następny temin badania przy zaświadczeniu negatywnym


ketiw38

W przypadku badania z wynikiem negatywnym bez zatrzymania DR co wpisujesz w rubrykę następny termin badania:  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • praktyk

    6

  • JANUSZ60

    6

  • Regan55

    5

  • Psuj

    4

Zauważyłem, że robią tak starzy (uprawnienia sprzed 2004)diagności ,,,

 

[ Dodano: 10-09-2011, 09:00 ]

Podobnie Ci sami stosują warunkowe dopuszczenia do ruchu dając N1,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że robią tak starzy (uprawnienia sprzed 2004)diagności ,,,

 

ja tak nie robię, i stary też nie jestem, i wtedy też juz nie było warunku... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że robią tak starzy (uprawnienia sprzed 2004)diagnośc

 

Ja też niestety tak nie robię -gdyż to jest nie mój problem ,że ktoś czeka do ostatniej chwili na badanie -jest dzisiaj tyle możliwości sprawdzenia stanu technicznego pojazdu przed badaniem ,usuniecie usterek i świadome podejście do badania - a późnij jest sapanie i złość :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że robią tak starzy (uprawnienia sprzed 2004)diagnośc

 

Ja też niestety tak nie robię -gdyż to jest nie mój problem ,że ktoś czeka do ostatniej chwili na badanie -jest dzisiaj tyle możliwości sprawdzenia stanu technicznego pojazdu przed badaniem ,usuniecie usterek i świadome podejście do badania - a późnij jest sapanie i złość :cool:

 

Nic dodać nic ująć-jak czeka do końca to niech nie sapie tylko zapiernicza z buta jak dostanie N ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć-jak czeka do końca to niech nie sapie tylko zapiernicza z buta jak dostanie N

Dlaczego z buta ? przecież może jeździć przez 2 tygodnie. Chciałem zauważyć że PoRD przewiduje sankcje za NIE PRZEDSTAWIENIA pojazdu do badań technicznych w wyznaczonym terminie a zaświadczenie z wynikiem N potwierdza że pojazd na badaniu był. Co więcej są w nim opisane usterki i ograniczenia w użytkowaniu, a więc diagnosta uznał że pojazd pod pewnymi warunkami może poruszać sie po drogach publicznych. przez 14 dni Wynika to z PoRD więc TNB XXX podobnie jak wynik P dla OBT kończących sie w dzień wolny od pracy jest zgodnie z KPA wydłużany do pierwszego dnia roboczego po wolnym ale w DR TNB jest bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z buta ? przecież może jeździć przez 2 tygodnie.

To jest właśnie dyskusyjne, bo brzmi jak warunkowe ,,,

choć moim zdaniem również lepsze to, niż brak OBT, ale co ustawodawca miał na myśli, nawet tu na forum koledzy mają zdanie odmienne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "N" to "N", czyli pojazd NIE DOPUSZCZONY DO RUCHU - 14 dni klient ma na naprawę i powrót na SKP w celu poprawkowego BT. Termin ten dotyczy pobrania opłaty za ponowne sprawdzenie - takie jest moje stanowisko w tej sprawie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pojazd NIE DOPUSZCZONY DO RUCHU

O dopuszczeniu do ruch stanowi posiadanie odpowiedniego dokumentu czyli DR lub PC a nie, posiadanie ważnych BT. PC bez ważnych badań też jest dokumentem dopuszczającym do ruchu. Poruszanie się pojazdem bez ważnych BT a pojazdem nie zarejestrowanym (nie dopuszczonym) to dwie zupełnie inne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pojazd NIE DOPUSZCZONY DO RUCHU

O dopuszczeniu do ruch stanowi posiadanie odpowiedniego dokumentu czyli DR lub PC a nie, posiadanie ważnych BT. PC bez ważnych badań też jest dokumentem dopuszczającym do ruchu. Poruszanie się pojazdem bez ważnych BT a pojazdem nie zarejestrowanym (nie dopuszczonym) to dwie zupełnie inne sprawy

 

To tylko skrót myślowy, chodziło o to że, "nie spełnia wymagań technicznych art.66 ustawy" i nie powinien poruszać się po drogach. Uwaga słuszna, ale nie utrudniajmy sobie życia, chyba wszyscy wiedzieli o co chodziło pentagramowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko skrót myślowy, chodziło o to że, "nie spełnia wymagań technicznych art.66 ustawy" i nie powinien poruszać się po drogach. Uwaga słuszna, ale nie utrudniajmy sobie życia, chyba wszyscy wiedzieli o co chodziło pentagramowi.

Jeśli pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu lub ekologi to zatrzymujesz DR i zakaz dalszej jazdy. Jeśli dasz N to uznajesz że pojazd nie spełnia art 66 ale może poruszać się po drogach publicznych pod pewnymi warunkami które określisz lub bez ograniczeń a jeśli uważasz że nie powinien sie poruszać (zagraża) to zatrzymaj DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko skrót myślowy, chodziło o to że, "nie spełnia wymagań technicznych art.66 ustawy" i nie powinien poruszać się po drogach. Uwaga słuszna, ale nie utrudniajmy sobie życia, chyba wszyscy wiedzieli o co chodziło pentagramowi.

Jeśli pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu lub ekologi to zatrzymujesz DR i zakaz dalszej jazdy. Jeśli dasz N to uznajesz że pojazd nie spełnia art 66 ale może poruszać się po drogach publicznych pod pewnymi warunkami które określisz lub bez ograniczeń a jeśli uważasz że nie powinien sie poruszać (zagraża) to zatrzymaj DR.

:ok::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu lub ekologi to zatrzymujesz DR i zakaz dalszej jazdy. Jeśli dasz N to uznajesz że pojazd nie spełnia art 66 ale może poruszać się po drogach publicznych pod pewnymi warunkami które określisz lub bez ograniczeń a jeśli uważasz że nie powinien sie poruszać (zagraża) to zatrzymaj DR.

Panowie wiem, że to co napiszę jest nielogiczne ale literalnie czytając przepis jest odwrotnie. Dajesz ograniczenia w przypadku zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że to co napiszę jest nielogiczne ale literalnie czytając przepis jest odwrotnie. Dajesz ograniczenia w przypadku zatrzymania DR.

 

Takie niestety są nasze przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu lub ekologi to zatrzymujesz DR i zakaz dalszej jazdy. Jeśli dasz N to uznajesz że pojazd nie spełnia art 66 ale może poruszać się po drogach publicznych pod pewnymi warunkami które określisz lub bez ograniczeń a jeśli uważasz że nie powinien sie poruszać (zagraża) to zatrzymaj DR.

Panowie wiem, że to co napiszę jest nielogiczne ale literalnie czytając przepis jest odwrotnie. Dajesz ograniczenia w przypadku zatrzymania DR.

Np. zakaz jazdy po zmierzchu..... :shock::shock::shock:

No to zacytuj ten przepis. :D . Masz na myśli art.132 ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witajcie!

Poniżej załączam zdjęcie zaświadczenia jakie dzisiaj miałem okazje zobaczyć. Temat terminu następnego badania po wyniku negatywnym był już poruszany na forum. Wrzucam jako ciekawostkę. Dodam, iż pojazd z kierownicą po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmiesz negować jedyny słuszny program? Co najwyżej możesz się przyczepić do niezgodnej z rozporządzeniem pieczątki imiennej tego Kowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie widzę 8)
Bo to był wydruk z programu z centralnej Polski, który to zastrzega sobie prawa autorskie i ściga tych, którzy ich nie respektują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który to zastrzega sobie prawa autorskie

 

Do zaświadczenia nie ma praw autorskich... gdyby były to musiał by bulić ministrowi za korzystanie ze wzoru z rozporządzenia... hahahahahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez już takie zaświadczenie widziałem i trzymałem w ręku ,skorodowane przewody hamulcowe, brak hamulca na jednym kole , już dokładnie nie pamiętam i wynik na 14 dni dopuszczony do ruchu ,aż mi poty poszły naprawdę .Zadzwoniłem do P.Diagnosty i go zapytałem z ciekawości ,odpowiedział że tak na szkoleniu go szkolono wiadomo gdzie domyślacie sie penie Koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.