Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Irus

Przede wszystkim witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie okresowego badania przed pierwszą rejestracją w Polsce przyczepy campingowej sprowadzonej z Anglii, a nie ma żadnego dokumentu identyfikacyjnego tylko umowa kupna, czy zarejestrują mi taką bo kolega powiedział bez tego dokumentu nie mam co jechać na stację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Teoretycznie do WK po PC i na badanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Irus

Teoretycznie??? a możesz rozwinąć ten temat? bo rozumiem że do stacji kontroli bez dokumentu identyfikacyjnego nie mam po co jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
bo rozumiem że do stacji kontroli bez dokumentu identyfikacyjnego nie mam po co jechać?

Co rozumiesz przez "dokument identyfikacyjny ? Bo jeśli DR ,to skąd go weźmiesz jak w Anglii nie są rejestrowane.

Tutaj masz podobny temat.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Niektóre WK nie zarejestrują pojazdu tylko na umowę kupna stąd to słowo teoretycznie,dopytaj w swoim WK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Irus

DARIO64 "Co rozumiesz przez "dokument identyfikacyjny ?"

no właśnie "dokument identyfikacyjny " tzn dowód lub inny dokument z danymi tego konkretnego pojazdu ?

a tak zapytam wertując przepisy czy na tej podstawie może diagnosta odmówić badania, właśnie jeżeli chodzi o dokument?:

Dz. U. z 2009r. Nr 155, poz. 1232

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych

danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

tzn. dodam że pojazd nie ma żadnego dokumentu i nie był w wydziale komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Przede wszystkim

dopytaj w swoim WK

Jeżeli dla WK ,PC to czarna magia to i zapewne diagnosta zrobi tylko na podstawie umowy.

Jeżeli WK da PC ,to nie masz żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga
Mam pytanie odnośnie okresowego badania przed pierwszą rejestracją w Polsce przyczepy campingowej sprowadzonej z Anglii, a nie ma żadnego dokumentu identyfikacyjnego tylko umowa kupna, czy zarejestrują mi taką bo kolega powiedział bez tego dokumentu nie mam co jechać na stację.

Skoro przyczepy nie są rejestrowana w Anglii, to do rejestracji nie musisz mieć DR, bo skąd.

 

Darek, co miałeś na myśli pisząc to:

Jeżeli dla WK ,PC to czarna magia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Skoro przyczepy nie są rejestrowana w Anglii, to do rejestracji nie musisz mieć DR, bo skąd.

Tak na marginesie,oczywiście hipotetycznie,p-pa kradziona,klient sam pisze umowę i wszystko jest oki?(jakiś dokument,f-ra,certyfikat byłby mile widziany wg. mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
,p-pa kradziona

mirek.g, -Polak potrafi cos ukraść... :?::?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
mirek.g, -Polak potrafi cos ukraść...

Niema takiej opcji MY jesteśmy bardzo tolerancyjni :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Darek, co miałeś na myśli pisząc to:

To o czym już nie raz była mowa , kiedy odbywa się wszystko na gębę a może być wydane PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
a może być wydane PC.

Niestety...Nie wiem czy to klient czy WK podchodzi do tego tematu jak pies do jeza... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.