Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Irus

Przede wszystkim witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie okresowego badania przed pierwszą rejestracją w Polsce przyczepy campingowej sprowadzonej z Anglii, a nie ma żadnego dokumentu identyfikacyjnego tylko umowa kupna, czy zarejestrują mi taką bo kolega powiedział bez tego dokumentu nie mam co jechać na stację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek.g

Teoretycznie do WK po PC i na badanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Irus

Teoretycznie??? a możesz rozwinąć ten temat? bo rozumiem że do stacji kontroli bez dokumentu identyfikacyjnego nie mam po co jechać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
bo rozumiem że do stacji kontroli bez dokumentu identyfikacyjnego nie mam po co jechać?

Co rozumiesz przez "dokument identyfikacyjny ? Bo jeśli DR ,to skąd go weźmiesz jak w Anglii nie są rejestrowane.

Tutaj masz podobny temat.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7272

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek.g

Niektóre WK nie zarejestrują pojazdu tylko na umowę kupna stąd to słowo teoretycznie,dopytaj w swoim WK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Irus

DARIO64 "Co rozumiesz przez "dokument identyfikacyjny ?"

no właśnie "dokument identyfikacyjny " tzn dowód lub inny dokument z danymi tego konkretnego pojazdu ?

a tak zapytam wertując przepisy czy na tej podstawie może diagnosta odmówić badania, właśnie jeżeli chodzi o dokument?:

Dz. U. z 2009r. Nr 155, poz. 1232

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych

danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

tzn. dodam że pojazd nie ma żadnego dokumentu i nie był w wydziale komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64

Przede wszystkim

dopytaj w swoim WK

Jeżeli dla WK ,PC to czarna magia to i zapewne diagnosta zrobi tylko na podstawie umowy.

Jeżeli WK da PC ,to nie masz żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Olga
Mam pytanie odnośnie okresowego badania przed pierwszą rejestracją w Polsce przyczepy campingowej sprowadzonej z Anglii, a nie ma żadnego dokumentu identyfikacyjnego tylko umowa kupna, czy zarejestrują mi taką bo kolega powiedział bez tego dokumentu nie mam co jechać na stację.

Skoro przyczepy nie są rejestrowana w Anglii, to do rejestracji nie musisz mieć DR, bo skąd.

Darek, co miałeś na myśli pisząc to:

Jeżeli dla WK ,PC to czarna magia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek.g
Skoro przyczepy nie są rejestrowana w Anglii, to do rejestracji nie musisz mieć DR, bo skąd.

Tak na marginesie,oczywiście hipotetycznie,p-pa kradziona,klient sam pisze umowę i wszystko jest oki?(jakiś dokument,f-ra,certyfikat byłby mile widziany wg. mnie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
,p-pa kradziona

mirek.g, -Polak potrafi cos ukraść... :?::?::D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darkdog
mirek.g, -Polak potrafi cos ukraść...

Niema takiej opcji MY jesteśmy bardzo tolerancyjni :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
Darek, co miałeś na myśli pisząc to:

To o czym już nie raz była mowa , kiedy odbywa się wszystko na gębę a może być wydane PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
a może być wydane PC.

Niestety...Nie wiem czy to klient czy WK podchodzi do tego tematu jak pies do jeza... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi