Skocz do zawartości

ZMIANA LICZBY MIEJSC


piterjeep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Nowy pojazd o kategorii N1 nie zarejestrowany Isuzu.Straż Pożarna chce go kupić.Jakim warunkom i co trzeba wykonać by mógł być pojazdem specjalnym nie ciężarowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    24

  • Marek1

    20

  • Paprock

    11

  • adam1501

    10

Top Posters In This Topic

Szanowny kolego to znaczy że firma o wyróżniku w KRS 5020A na zlecenie straży pożarnej powinna doposażyć pojazd do takiej funkcji.Wówczas jest możliwość zmiany rodzaju pojazdu.Czy wówczas należy wykonać badanie techniczne o zmianach konstrukcyjnych przed pierwszą rejestracją.Nie wiem czy dobrze to rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie badania po zmianach, jeśli pojazd jest niezarejestrowany. Tylko okresowe przed pierwszą rejestracją + DIP.

 

Przypominam tylko - pomalowanie auta na czerwono i założenie kogutów nie czyni z pojazd samochodu specjalnego (np. wóz dowódcy akcji itp.) ! To musi być faktycznie wyposażenie pożarnicze, lub ratownicze (względnie inne techniczne) aby uznać go specjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję kolego "blakop"za poświęcony czas.Mam jeszcze kilka pytań.Pojazd nie zarejestrowany to miałem na myśli pojazd z salonu nowy ze ŚH.Czy wówczas musi być przeprowadzone OBT +DIP.Czy w tym przypadku w pierwszej kolejności wyposażyć w sprzęt pożarniczy lub ratunkowy,dokonać badania zmieniającego konstrukcję,i wówczas zarejestrować w WK.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego przepraszam że tak męczę.Jeżeli nie sprawi Ci problemu to czy możesz krótko opisać ścieżkę prawną jak z pojazdu ciężarowego przekwalifikować na pojazd specjalny w podanym przypadku.Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd należy doposażyć, zbadać, wystawić OBT+DIP i na tej podstawie zarejestrować.

Jak słusznie zauważył kolega pewnie wkradnie się tu jeszcze bad.dod.dla pojazdu uprzywilejowanego. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, "piterjeep" rzucił temat i uciekł, myślę, że Vivaro 3 osobowy mógł być tylko jako ciężarowy,,,

 

 

 

 

Spoko, spoko jestem, vivaro 3 osobowe jest oczywiście ciężarowe, tylko z czasem u mnie krucho na czytanie bo 2 okręgówki i zero czasu na cokolwiek.

 

ale dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie z WK, że okresowe + dodatkowe, ale badanie nie musi mieć wpływy na nastepny termin. Ciekawe to jest.

 

Bo tak jest.

 

No to już może z podstawą prawną.

Faktycznie, sorry tak jest uregulowane w Dz.u 155 z 2009

 

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub

wymiany elementów powodujących zmianę danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem

art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu

instalacji do zasilania gazem — obejmuje

sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych,

w sposób określony dla okresowego badaniatechnicznego oraz zakres czynności określonych w pkt 1 i 2 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia,

a także ustalenie nieznanych lub nowych

danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania

badania technicznego w sposób określony

w dziale II załącznika nr 4 do rozporządzenia oraz

sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe

zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia;

 

dawno nie robiłem tej zmiany a przepisy zmieniają się tak że trudno już polegać na swojej pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie z WK, że okresowe + dodatkowe,

 

Ale rodzaj badania jest tylko DODATKOWE !!! Badanie okresowe można wykonać jednocześnie jeśli tak wnioskuje klient. Opłatę pobieramy jak za okresowe i zmiany konstrukcyjne. W przypadku pojazdu do 3,5 t jest to 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale rodzaj badania jest tylko DODATKOWE !!! Badanie okresowe można wykonać jednocześnie jeśli tak wnioskuje klient. Opłatę pobieramy jak za okresowe i zmiany konstrukcyjne. W przypadku pojazdu do 3,5 t jest to 180 zł.

A jak klijent niechce okresówki bo ma jeszcze ważne to też 180zł.

 

[ Dodano: 19-09-2011, 16:42 ]

A za co jeszcze 94zł bo nie kumam?

Może za zaświadczenie uprawnionej firmy która dokonała zmian i krs-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo 274 zł - to kwestja interpretaji przepisów.

Należy dodać, głupiej interpretacji, gdyż zakres badania zawiera się w zmianach konstrukcyjnych a to typowe naciąganie na kasę.

A za co jeszcze 94zł bo nie kumam?

Dz U 155 poz 1232 par. 3.1.11 poz cennika 6.10,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klijent niechce okresówki bo ma jeszcze ważne to też 180zł.

 

Tak. Rodzaj badania DODATKOWE, zakres jak okresowe i dodatkowe, wynik badania NIE DOTYCZY lub ZGODNIE Z DR, kasa 180 zł

 

Jeśli klient chce okresowe to rodzaj badania OKRESOWE i DODATKOWE, zakres jak okresowe i dodatkowe, wynik badania zgodnie z ustawą, kasa 180 zł

 

 

Należy dodać, głupiej interpretacji, gdyż zakres badania zawiera się w zmianach konstrukcyjnych a to typowe naciąganie na kasę.

 

Dokładnie. Robimy zakres okresowego i za niego bierzemy pieniądze a reszta czynności jest w zakresie dodatkowego po zmianach, a że pokrywa się z zakresem innego badania... zakazane to nie jest... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.