Skocz do zawartości

hak renault espace 2.2


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

bo np Pajero o DMC pojazdu 2800 ma O1 w DR 3300.

 

A czy te Pajero nie jest samochodem terenowym bo wtedy

 

4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,

d) 3.500 kg,

z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do rozp. Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30),

masa ta może ulec zwiększeniu
do 150 % wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków.

Tak Jacek. Zgadza się. Ale i tak musi mieć zachowane resztę warunków. Czyli nie może mieć przekroczenia DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • JANUSZ60

    7

  • doli

    7

  • krzakx

    5

Top Posters In This Topic

I to jest właśnie jedna wielka loteria -lub dostęp do każdej homologacji pojazdu -co chyba jest mało realne -a wszystkie stacje powinny mieć możliwość dostępu i nie było by gdybania ile może ciagnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie jedna wielka loteria -lub dostęp do każdej homologacji pojazdu

 

Jacek, nie przesadzajmy. Naprawdę wystarcza papierowy katalog i to nie koniecznie ITS-u. Dane odnośnie przyczep nie są chronioną tajemnicą i są prawie wszędzie :) Dopiero przy jakiś wynalazkach trzeba wyliczać z tabliczki i tym się podpierać. Sam miałem też różne poglądy na ten temat, ale z czasem wszytko mi się wyklarowało.

 

swoją szosą zawsze jak odwiedzam jakiś salon samochodowy (nie tam, żeby kupić, nie stać mnie :) )to wychodzę ze stertą ulotek od różnych nowych modeli (często jeszcze nie ma ich w katalogach) i w tych ulotkach zawsze jest masa własna, dmc, masy przyczep, wymiary, pojemności moc silnika. Cóż więcej trzeba diagnoście do szczęścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją szosą zawsze jak odwiedzam jakiś salon samochodowy (nie tam, żeby kupić, nie stać mnie :) )to wychodzę ze stertą ulotek od różnych nowych modeli (często jeszcze nie ma ich w katalogach) i w tych ulotkach zawsze jest masa własna, dmc, masy przyczep, wymiary, pojemności moc silnika. Cóż więcej trzeba diagnoście do szczęścia?
Dobra rzecz. Też tak będę robił : :) , też chcę być " szczęśliwym diagnostą" :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My gośćia pogoniliśmy choć miał opis piękny od rzeczoznawcy gdzie DMC zestawu wyszło mu 4555 kg o pawie 500 kg więcej niż na TZ.

A tak na marginesie to wiem że w homologacji występuje DMC przyczepy 2000 kg, i niektórych katalogach. wówczas wydziały to przyjmują pod warunkiem posiadania świadectwa. Dzięki kolegom za tak wyczerpujące opisy i zainteresowaniem się tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nie zgadzam się. Dz.U.32 par 3 pod ustepem13 tabelka.

Uciąg haka(parametr D) obliczamy w/g wzoru:

 

D(kN)= (w liczniku) MMC przyczepy(kg) x DMC pojazdu (kg)

(w mianowniku) MMC przyczepy (kg) + DMC pojazdu (kg) i to wszystko x (razy) 9,81 (w liczniku)/1000(w mianowniku).

 

Panowie, jaka jest obecnie sytuacja?

Mam na haku D=14,7kN Fiat Ducato III a diagności w moim mieście chcą wpisać mi 1470kg ;D;D Bada niekompetentnych nieuków, a wszyscy dziwią się, że w mieście wszystko pada!

 

Pomachałbym im tym paragrafem ale w aktualnym dzienniku nie mogę tego znaleźć. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a diagności w moim mieście chcą wpisać mi 1470kg ;D ;D Bada niekompetentnych nieuków,

...ale wiesz, że jest to forum diagnostów? Jak napisałeś to My jesteśmy nieukami: nie wiemy, nie znamy się, zarobieni jesteśmy. Poszukaj sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale wiesz, że rest to forum diagnostów?

 

Bez nerwów markes, bo zobacz jakie palcówy walisz ;)

 

To forum nie jest tylko dla diagnostów z tego co mi wiadomo i co można przeczytać - to raz. Dwa - Kolega wskazał dokładnie w moim odczuciu co mu nie odpowiada u którego diagnosty (bo w domyśle ja odbieram to jako przytyk pod adresem tego diagnosty, który faktycznie powiedział co wiedział) - zatem uwaga nie była do wszystkich, prawda? Po co się więc obrażać? W każdym środowisku są carne owce. Nie czarujmy się - są diagności o zatrważająco niskim poziomie wiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bada niekompetentnych nieuków, a wszyscy dziwią się, że w mieście wszystko pada

 

Nie ma tutaj takiej ikony .... ale się domyślasz. Czuj się obrażony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no: otworzył drzwi z kopa, wlazł brudnymi buciorami na dywan i chciał szklankę cukru pożyczyć......... sorry ale taki mam dziś nastrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem uwaga nie była do wszystkich, prawda?

 

Prawda! Napisałem, że diagności w moim mieście, dokładnie to w Sanoku w Rzeszowie studiuje.

W każdym bądź razie czy mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie? Czy założyć nowy topic, bo niezły offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie czy mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie?

Tak, możesz ale najlepiej gdybyś podał więcej informacji, wrzuć fotkę tabliczki znamionowej to zobaczymy co to za cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam o poprawność wzoru i czy jest o nim mowa w przepisach.

 

Z kalkulatora umiem korzytać

 

DMC zestawu 6500kg

DMC pojazdu 3500kg

Na haku D 15,09 kN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega faktycznie pyta o konkretną rzecz, a Wy pytacie nie do końca wiadomo o co...

Jest ten wzór ciągle w przepisach? Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam o poprawność wzoru i czy jest o nim mowa w przepisach.

A z czego to miało wynikać bo na pewno nie z tego
Mam na haku D=14,7kN Fiat Ducato III a diagności w moim mieście chcą wpisać mi 1470kg ;D ;D Bada niekompetentnych nieuków, a wszyscy dziwią się, że w mieście wszystko pada!

 

Pomachałbym im tym paragrafem ale w aktualnym dzienniku nie mogę tego znaleźć. Proszę o pomoc

Wzoru nie ma w przepisach. Zadowala Cię ta odpowiedź?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie jest poprawne postępowanie w przypadku gdy przyjadę do Was z parametrem D (brak R-typowego uciągu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie jest poprawne postępowanie w przypadku gdy przyjadę do Was z parametrem D

 

U nas masy przyczep bierzemy z katalogów, a D służy tylko do sprawdzenia czy hak ma odpowiedni uciąg do danego pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

DMC zestawu 6500kg

DMC pojazdu 3500kg

Na haku D 15,09 kN

Dla tych parametrów masa ciągniętej przyczepy wynosi 2896 kg. Ten wzór to faktycznie tylko pomoc, poza tym mało precyzyjny, jednak 1470 to jakieś nieporozumienie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D służy tylko do sprawdzenia czy hak ma odpowiedni uciąg do danego pojazdu...
Super !!! Ale w jaki sposób sprawdzacie czy jest odpowiedni !!! Czy jest to uregulowane? Jaką arugemntację mam przyjąć w konfrontacji z diagnostą który chce mi wpisac 1470kG czy tam 1507kg gość po prostu mnoży D * 100 .

 

Mam to tak zostawić? Do cholery jestem młody i głupi! Może dlatego chce jeszcze coś zmienić w tym kraju, ale ciężko, ciężko. Perspektywa wyjazdu w takich sytuacjach staje się co raz bardziej rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.