Skocz do zawartości

Nabicie numerów i tabliczka.


Rokita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Panowie przy nabijaniu numerów i robieniu tabliczki jakie wystawiacie zaświadczenie??

Badanie dodatkowe i w uwagach napisać że nabito numer ramy i zrobiono tabiczkę?

Następnie przechodzi się do badania pozycja Sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z programu Patronat i najpierw wchodzę w rejestr główny i robię Badanie dodatkowe, oczywiście bez oceny.

Następnie wchodzę w rejestr samów i przegląd przyczepki dobrze rozumuję, nigdy nie robiłem samów, w poniedziałek mam mieć pierwszego sama(przyczepa lekka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to zrobić, a jak jest prawidłowo, bo nie mam pojęcia? ,

(1)

nabicie nru i tabliczki

zaświadczenie

(2)

następna pozycja w rejestrze

badanie SAM zaświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że nabijanie numerów i tabliczki znamionowej powinno odbywać się w rejestrze głównym...

 

Zgoda,ale dlaczego nie można w tej samej pozycji rejestru wykonać badania SAM-a? (czyli numery ramy + TZ i badanie SAM).O o to pytał kolega na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd bez nru ramy wprowadzasz do rejestru w celu badania ... :?:

 

brak nru i TZ kwalifikują się na N

 

a wykonanie tego odzielnie spełnia wymagania warunków technicznych

 

 

[ Dodano: 23-09-2011, 12:57 ]

Mi się wydaje że nabijanie numerów i tabliczki znamionowej powinno odbywać się w rejestrze głównym...

a co to jest :?:

czy istnieją jakieś inne ... :shock:

ja znam tylko rejestr badań pojazdów

 

§ 5. 1. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów prowadzi rejestr badań technicznych pojazdów,zwany dalej „rejestrem”, z wykorzystaniem systemu informatycznego.

2. W rejestrze zamieszcza się dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Zakres wymaganych danych, zamieszczanych w rejestrze, związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu, określa załącznik nr 8 do rozporządzenia.

3. W rejestrze zamieszcza się również dane dotyczące badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych i pojazdów marki „SAM”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rejestrze głównym...

 

a co to jest

 

Wszystko zależy od twórcy oprogramowania. W Patronacie jest rejestr główny i podrejestr SAM, zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd bez nru ramy wprowadzasz do rejestru w celu badania

 

Nie, wprowadzam numery na ktore jest decyzja.

Chyba w Dz.U 155 ,że pojazdy SAM i zabytek mają być w jednym rejestrze ,po nowelizacji (przed zmianą rzeczywiście był odrębny rejestr na w\w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie jest rejestr główny i podrejestr SAM, zabytek.

 

Więc niezgodnie z przepisami? Już dawno obowiązuje tylko jeden rejestr.

 

Dokładnie bt dodatkowe

 

Nabicie tabliczki i numeru ramy/nadwozia nie jest badaniem dodatkowym tylko INNĄ CZYNNOŚCIĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

W Patronacie jest rejestr główny i podrejestr SAM, zabytek.

 

 

Więc niezgodnie z przepisami? Już dawno obowiązuje tylko jeden rejestr

 

Nie tak do końca, bo numeracja jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

jaka jest obecnie procedura w przypadku błędu przy nabijaniu numeru podwozia? Kiedyś przekreślało się błędnie nabity znak i nabijało się pod nim ten właściwy. W dz. 227 nic na ten temat już nie ma

tylko nie proponujcie mi bosza :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest obecnie procedura w przypadku błędu przy nabijaniu numeru podwozia? Kiedyś przekreślało się błędnie nabity znak i nabijało się pod nim ten właściwy. W dz. 227 nic na ten temat już nie ma

tylko nie proponujcie mi bosza :-D

Kolego trochę jesteś nie na bieżąco.

Dz.U. 227 to chyba już nie obowiązuje ze 2 lata,w przypadku pomyłki iksujesz błedny i powyżej stawiasz właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poradniku diagnosty jest "Rozporządzenie..... w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania cech identyfikacyjnych" jako pochodzące z Dz.u. nr 227 z 2003r

jak to się robi to wiem, tylko gdzie to jest opisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 227 to chyba już nie obowiązuje ze 2 lata

Mirek nie o ten dziennik chodzi , nie obowiązuje od miesiąca z kawałkiem ,ale mi też diabeł ogonem przykrył ten zapis o iksowaniu ,więc jeśli ktoś ma lepsze oczy i zacytuje to będę wdzięczny.

 

[ Dodano: 26-01-2012, 18:22 ]

Taki zapis był w dz.u 81 z 1999r , nawet w 227 go nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY 1) z dnia 21 października 2011 r. w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

 

Dz.U. z 2011 nr 36 poz. 183

 

...§ 4. 1. W przypadku zatarcia, sfałszowania lub skorodowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją przez wybicie linii ciągłej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.