Skocz do zawartości

budowa PSKP


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

MAm pytanie mysle o budowie stacji kontroli pojazdów, Prowadze warsztat , posiadam garaz na adpatacje pod stacje wymiary wszytko sie zgadza , ale mam pytanie tylko chcialbym o szczerą opowiedz czy warto ?? w miejscowosci jest 6stacji a mieszkanców 38tys. Orietowalem sie ile kosztuja urzadzenia to sa w granicach od 140 do 160 tys. Mysle ze w 300tys. sie wyrobie. AAA jeszcze jedno czy jak przyjada na odbiór TDT straż sanepid i cala reszta ile trzeba im placic

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto ?? w miejscowosci jest 6stacji a mieszkanców 38tys.

W moich okolicach na jedną SKP przypada ok 13 tys.mieszkańców, więc u Ciebie stacji jest dwa razy więcej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach na jedną SKP przypada ok 13 tys.mieszkańców, więc u Ciebie stacji jest dwa razy więcej,,,

Niewspomne o sobie gdzie w obrębie 2 km są trzy OSKP i dwie podstawowe a w okolicy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to musisz odpowiedzieć sobie sam.Zastanów się ile dziennie może do ciebie przyjechać klientów,przelicz to na miesięczny dochód,oblicz ile będzie cię kosztowała modernizacja garażu plus urządzenia i wtedy będziesz orientacyjnie wiedział kiedy stacja zacznie przynośic zyski.

Oby za twojego życia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

 

Jednak zdecydowalem sie na SKP ale mam drugi problem z jakiej firmy brac urzadzenia najtaniej maja w unimetalu cartec inter-auto-technika sosnowski tyle samo chca dobra propozycje mam z italcomu. Mozecie powiedziec jakie macie urzadzenia i skad byly brane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Koledzy taki temat, chce zamontować wentylatory na PSKP i teraz moje pytanie dotyczy rozmiaru oraz miejsca zamontowania mianowicie:

 

1. Czy wentylator musi być 350x350 czy moge zamontować mniejszy (różnica w cenie ok 100 zł i mniejszy otwór)

2. Czy muszę zamontować na ścianie w której jest brama wjazdowa czy tez moge zamontować na ścianie długiej, prostopadłej do wjazdowej na początku i na końcu stacji?

 

Z góry dzieki za pomoc;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wentylator musi być 350x350

 

Bardziej znacząca jest wydajnośc niż rozmiar...

 

Czy muszę zamontować na ścianie w której jest brama wjazdowa czy tez moge zamontować na ścianie długiej,

 

Obojętnie, jeden musi być w dachu lub pod sufitem (wyciągowy), a drugi przy podłodze (nadmuchowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden musi być w dachu lub pod sufitem (wyciągowy), a drugi przy podłodze (nadmuchowy)

Widzisz taki zapis ???

 

4) wentylację naturalną oraz mechaniczną nawiewno-

wywiewną, zapewniającą dodatkową awaryjną

wymianę powietrza, przy czym stanowisko kontrolne

powinno byc wyposażone w alarmowy czujnik

niedopuszczalnego poziomu stężenia tlenku wę

gla, który automatycznie uruchamia tryb awaryjny

wentylacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak szczerze mówiąc to wszystko jest w projekcie technicznym budynku /wyliczenia zgodne z ustawą, natężenie światła ma m2 itd../ na odbiorze wyjdzie wszystko. W większości przypadków zmartwieniem jest zjazd z drogi głównej - jeśli jest to super i masz na to kwit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie sprawdzę w projekcie zobaczymy co tam podają. A teraz takie pytaniehttp://allegro.pl/podnosnik-kanalowy-2-5-t-niski-szybki-2-pompy-i4275838904.html

nada się, czy też nie? SKP do 3,5 t. Dzwoniłem producent powiedział, ze certyfikat CE daje, i ze już na SKP sprzedawał, ale wolę się upewnić:)

 

[ Dodano: 26-05-2014, 17:14 ]

Poprawny link:

 

http://allegro.pl/podnosnik-kanalowy-2-5-t-niski-szybki-2-pompy-i4275838904.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja jest i tak do 3,5 tony, w zasadzie chyba niecałe 200 zł więcej i może być podnośnik 3,5 tonowy, ale zawsze to różnica 1,5 tys. zł zamiast 4,0 tys. zł ;) czyli w razie co mogę brać, dzięki bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no jak ma być, żeby tylko był... no to może być, ale żeby służył do efektywnej pracy w nowoczesnej stacji to raczej taki:

(poza tym należałoby jakąś nakładkę zastosować, aby pojazdu "jednopunktowo" nie unosić... (szczegóły), jak on nisko jest posadowiony, żeby nie trza było stawiać drugiego na tego z allegro :hah:)

5ae1a615cb567_Podnonik.png.858333f643e9c35c705fe76c9137cd67.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy, powiedzcie mi, jak są u Was podłączone czujniki gazu? Chodzi mi o miejsce i które są podłączone pod wentylatory? Znalazłem, czujniki z zasilaniem bateryjnym i zastanawiam sie czy zdadzą egzamin? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o miejsce

 

Zgodnie z instrukcją czujnika. I wcale nie żartuję. Były czujniki CO które miały zapis, że 30 cm nad podłogą i takie, że 1,8 m (bodajże) - i to tego samego producenta.

 

które są podłączone pod wentylatory

 

Tylko CO

 

Znalazłem, czujniki z zasilaniem bateryjnym i zastanawiam sie czy zdadzą egzamin?

 

Raczej nie. Kto bedzie pilnował baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją czujnika. I wcale nie żartuję. Były czujniki CO które miały zapis, że 30 cm nad podłogą i takie, że 1,8 m (bodajże) - i to tego samego producenta.

Faktycznie tak było, pewnie producent miał na myśli , że 30 w przypadku kanału a 180 podnośnika ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.