Skocz do zawartości

Badanie techniczne a tuning pojazdu


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

czy zaliczyć to to tuningu

 

Oczywiście, ale mi się taki tuning podoba. Poza tym, nie czarujmy się, prędko ich nie zobaczymy. Zestaw kosztuje pewnie z 2,5 stówki albo lepiej... za to zaraz będzie masa podróbek na które trzeba będzie uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Adaś1524731544

    30

  • Psuj

    27

  • jaka

    24

  • Darek :-)

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

za to zaraz będzie masa podróbek na które trzeba będzie uważać...
może masz pomysł jak uniknąć podczas BT dopuszczenie podróbki?? bez demontażu?? osobiście nie wiem jak do tego podejść z zapisami w aktach prawnych co do koloru poszczególnych świateł wg. autora artykułu "...Dzięki specjalnej powłoce optycznej żarówka daje efekt kolorowego światła w reflektorze..." na SKP w trakcie BT stwierdzamy efekt kolorowego światła czy barwę światła?? a może SKP na której pracuje nie jest wyposażona w urządzenie stwierdzające efekt światła (jakoś nie mogę znaleźć takowego wymagania) i oceniam organoleptycznie (wzrokowo)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, raczej to jakie światło faktycznie lampa daje jest dla nas wiążące. Jeśli samo światło będzie odpowiedniej barwy to spełni warunki. A Psuj ma zupełną rację. Jak pojawią się podróby to zobaczymy dyskoteki na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to jakie światło faktycznie lampa daje jest dla nas wiążące.
pełna zgoda tylko czym i jak to zmierzyć??
Jak pojawią się podróby to zobaczymy dyskoteki na SKP.
stąd moje pytanie
może masz pomysł jak uniknąć podczas BT dopuszczenie podróbki?? bez demontażu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, a urządzenie do pomiaru ustawienia wysokości świateł masz?
a mam :P
I nie jesteś w stanie zauważyć na nim różnicy pomiędzy kolorami?
zauważę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kosztuje pewnie z 2,5 stówki
119,90 zł brutto
za 1szt.-zielona ,niebieska niecałą stówę .

Dlatego przedstawiciele Philipsa tak się z nimi lansują ,parę dni temu był program na TVN TURBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przedstawiciele Philipsa tak się z nimi lansują

Bo trzeba namówić posiadaczy pojazdów aby przerobili je na choinki przed nadchodzącymi świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, moim zdaniem takie dopracowane (o ile faktycznie są dopracowane) rozwiązania urozmaicają "krajobraz", nie szkodząc zdrowemu rozsądkowi. Jeśli będziemy hamować wszystkie nowinki to staniemy w miejscu. Widać, że producent się postarał o osiągnięcie parametrów zgodnych z obowiązującymi przepisami. Moim zdaniem lepsze to niż zaniżanie światłości ksenonów w celu obejścia konieczności montowania niektórych elementów wymaganych prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziemy hamować wszystkie nowinki to staniemy w miejscu.

 

aboz, niby dlaczego uważasz, że jestem przeciwnikiem nowinek technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz, niby dlaczego uważasz, że jestem przeciwnikiem nowinek technicznych?
Nic takiego nie napisałem. Chodziło mi o to, że jeśli będziemy w opozycji do wszystkich nowych rozwiązań tylko dlatego, że są przejawem tuningu, staniemy w miejscu. Chińskiemu szpachlexdrutexsiatexowi mówię stanowcze nie, ale rozwiązania dopracowane od a do z ... czemu nie, jeśli spełniają wymagania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Restrykcje dla usuwających FAP/DPF

 

W Anglii wprowadzono specjalne rozporządzenie wymierzone w proceder usuwania filtrów cząstek stałych. Pod kątem ich posiadania będzie sprawdzany każdy pojazd.

 

Za usunięcie filtra cząstek stałych z pojazdu, który był w niego wyposażony, grozi kara nawet 2500 funtów. Podobne regulacje mają być stopniowo wprowadzane w Niemczech, Francji, Danii i Holandii.

 

Ministerialne wytyczne dotyczące filtrów cząstek stałych wskazują, że filtry powinny być systematycznie regenerowane. Ich usuwanie jest szkodliwe przede wszystkim dla zdrowia człowieka, powoduje bowiem nowotwory płuc, trzustki itp. Inne konsekwencje usunięcia filtra cząstek stałych to: niższa wartość pojazdu przy odsprzedaży, nieprawidłowe działanie podzespołów, takich jak poduszka powietrzna, układ hamowania, klimatyzacja i wiele innych.

 

- W kontekście powyższych warto przemyśleć usuwanie filtra cząstek stałych, szczególnie, że koszt regeneracji to tylko 500 zł netto, a usunięcie DPF to znacznie wyższa kwota – dowodzą specjaliści z firmy Euro-Vat Consulting. - W naszej firmie stosujemy regenerację filtra cząstek stałych wielostopniową, przy pomocy kilku urządzeń. Na usługę dajmy gwarancję oraz raport mówiący o stanie filtra. Koszt usługi regeneracji to 500 zł netto. Współpracujemy z warsztatami i serwisami z całej Polski.

 

Firma opracowała również maszynę do regeneracji filtrów cząstek stałych, którą będzie można zobaczyć i kupić podczas zbliżających się Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

 

http://www.warsztat.pl/news/4176-restrykcje_dla_usuwajacych_fap_dpf#.Uxmz3M56Tvw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne konsekwencje usunięcia filtra cząstek stałych to: niższa wartość pojazdu przy odsprzedaży, nieprawidłowe działanie podzespołów, takich jak poduszka powietrzna, układ hamowania, klimatyzacja i wiele innych.

Oczywiscie nie jestem zwolennikiem usuwania FAP/DPF ale jaki to ma związek z air-bag, hamulcami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt regeneracji to tylko 500 zł netto

chyba czyszczenia bo regeneracji to kolo 1000zl. Niedawno był na warsztacie Auris z zapchanym dpfem, servis krzyknął 4000 za drugi i nawet nie chciał go czyścić. Dodam że u nas się udało. Więc ta EKOlogia trochę nie EKOnomiczna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ze stacji pokazywała tuningowe ciężarówki i szlag mnie trafił jak pokazali pojazd, który miał dziesiąt świateł drogowych i kierowca chwalił się że przejechał pół kraju, żeby go pokazać- gdzie jest policja???

A co byś powiedział na to?

1902916_10151904148162124_1338713746_n.jpg.495d1b80b10855d9d8b230f7053bad9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Niemiecka policja wypowiedziała wojnę tuningowanym autom

Tuningowanie aut nie wszystkim się podoba. Najwidoczniej do tego grona zalicza się też niemiecka policja, która wytoczyła wojnę zmodyfikowanym pojazdom. Jak donosi serwis Carscoops, w Berlinie zaczęto swojego rodzaju łapankę.

 

Policjanci, z pomocą lawet, pozbywają się w ich mniemaniu – śmieci. Wystarczy, że funkcjonariusze mają podejrzenie, że auto zostało zmodyfikowane. Pojazd zostaje wówczas odholowany. Co ciekawe, niemiecka policja zwraca uwagę nie tylko na stare, rozpadające się pojazdy, ale również na modele Lamborghini, Mercedesa czy Maserati.

 

Niewykluczone, że przyczyną takiej akcji jest duża ilość zażaleń mieszkańców dotycząca brawurowej jazdy oraz zbyt głośnych wydechów. Kierowcy podobno niejednokrotnie mieli wkręcać silniki na wysokie obroty, palić gumę na światłach. To z kolei nie podobało się rezydentom.

Akcja tłumaczona jest także tym, że samochody najprawdopodobniej mają jakieś usterki. Policjanci mają też w wielu przypadkach wątpliwości co do felg i opon. Pojazdy po zarekwirowaniu trafiają do mechaników, którzy sprawdzają czy rzeczywiście doszło do jakichś nielegalnych modyfikacji.

 

 

 

http://moto.wp.pl/kat,1041463,title,Niemiecka-policja-wypowiedziala-wojne-tuningowanym-autom,wid,17628116,wiadomosc.html?ticaid=1150ba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.