Skocz do zawartości

Program


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Skontaktuj się z producentem programu bo jak mi się wydaje licencja na program jest wykupiona na dana firmę i trzeba bedzie to zmienić

Czyli program może zostac tylko trzeba zmienić pewne rzeczy w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam! pracuję na programie "STACJA 2008" w czasie kontroli z WK kazali mi wyszukać jakieś BT i podglądnąć o której godzinie było wykonane badanie, nie znalazłem, poddałem się. Zadzwoniłem do producenta programu w Poznaniu i otrzymałem odpowiedź, że w tym programie się nie da tego zrobić z pozycji użytkownika, następnego dnia na kontroli pan z WK powiedział, że to nie jest prawda i przy następnej kontroli mam umieć to to zrobić czyli powiedzieć o której było wykonane dane BT i że to jest b.ważna informacja przy większych ilościach wykonanych BT jednego dnia. Czy ktoś wie jak to zrobić?

pozdro!

świeży diagnosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do producenta programu w Poznaniu i otrzymałem odpowiedź, że w tym programie się nie da tego zrobić z pozycji użytkownika,

 

Bo nie da się :) Może to zrobić producent programu.

 

przy następnej kontroli mam umieć to to zrobić

 

Zapytaj się pana o podstawę prawną, dlaczego masz to umieć. A jak bardzo chce to niech ci pokaże jak to się robi...

 

 

Jedyna opcja jaka jest dostępna to włączenie godziny operacji na wydrukach - i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym godzine badania możesz zobaczyc podglądając plik xml.(wysyłany do cepiku),ale myśle,ze to tylko tak dla Ciebie (z ciekawości?)bo kontrolujący powinien raczej sam to wiedzieć jak sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! pracuję na programie "STACJA 2008" w czasie kontroli z WK kazali mi wyszukać jakieś BT i podglądnąć o której godzinie było wykonane badanie, nie znalazłem, poddałem się. Zadzwoniłem do producenta programu w Poznaniu i otrzymałem odpowiedź, że w tym programie się nie da tego zrobić z pozycji użytkownika, następnego dnia na kontroli pan z WK powiedział, że to nie jest prawda i przy następnej kontroli mam umieć to to zrobić czyli powiedzieć o której było wykonane dane BT i że to jest b.ważna informacja przy większych ilościach wykonanych BT jednego dnia. Czy ktoś wie jak to zrobić?

pozdro!

świeży diagnosta

 

Godzina w programie jest godziną dokonania wpisu du ewidencji co niekoniecznie jest godziną wykonania badania.

Godzina taka jest na pewno w paczce wysyłanej do CEPiK badań podlegających OE.

Wystarczy tę paczkę otworzyć.

 

a tak btw.

To kontrolowali was przez dwa dni? :o

A zakumałeś dlaczego ta godzina to dla nich taka "ważna informacja" zwłaszcza przy dużej ilości badań?.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pokombinuję żeby włączyć tę opcję na wydrukach.

 

Administrator - Stałe systemowe - Inne opcje - Różne opcje - Wydruki-drukowanie czasu operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruki-drukowanie czasu operacji.

To jest właśnie nadgorliwość, jedni już zaczęli wpisywać liczniki a Wy zacznijcie drukować czasy, bo przepisy od Was tego nie wymagają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruki-drukowanie czasu operacji.

To jest właśnie nadgorliwość, jedni już zaczęli wpisywać liczniki a Wy zacznijcie drukować czasy, bo przepisy od Was tego nie wymagają,,,

Ale to czas wydruku, a nie czas wpisu badania do bazy danych.

To dwie różne rzeczy.

Jak widzisz, każdy może sobie to włączyć/wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech każdemu diagnoście podczepią zestaw szpiegowski GPS, Pluskwy itp. i rejestrują każde pierdnięcie albo za łapówkę w kwocie 20 zł zrobią aferę Diagnosta Gate a Dyrektorzy w ministerstwach niech nadal ustawiają milionowe przekręty w przetargach :-D:D:evil: A nie prosili nagrań z monitoringu bo przecież tam jest klatka po klatce sec. po sec. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prosili nagrań z monitoringu bo przecież tam jest klatka po klatce sec. po sec. :shock:

Nie muszą....

w CEPiKu maja te badania i dokładny czas co ile kolejne jest wykonywane... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam stacje, gdzie przeprowadzenie badania, a wpis danych do systemu to niejako dwie oddzielne czynności i tą drugą część przeprowadza nawet nie diagnosta, tylko pracownik administracyjny na podstawie informacji od diagnosty. Nieraz robią to na bieżąco, nieraz z poślizgiem, więc nawet data dokonania wpisu do rejestru nie musi o niczym świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pokombinuję żeby włączyć tę opcję na wydrukach.

 

Administrator - Stałe systemowe - Inne opcje - Różne opcje - Wydruki-drukowanie czasu operacji.

 

Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam stacje, gdzie przeprowadzenie badania, a wpis danych do systemu to niejako dwie oddzielne czynności i tą drugą część przeprowadza nawet nie diagnosta, tylko pracownik administracyjny na podstawie informacji od diagnosty. Nieraz robią to na bieżąco, nieraz z poślizgiem, więc nawet data dokonania wpisu do rejestru nie musi o niczym świadczyć.

 

Mi też zdarz sie wpisywać BT do komputera w innym czasie niż wykonałem BT, bo dla przykładu jesli klient pozostawia auto w serwisie na cały dzień, a czasami nawet na kilka dni to BT wykonuje w wolnym czasie a wpisu do DR i do komputera dokonuję z reguły gdy klient przychodzi po odbiór pojazdu, bo wówczas drukuje fakturę i ustalam sposób zpłaty a klient podpisuje fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! pracuję na programie "STACJA 2008" w czasie kontroli z WK kazali mi wyszukać jakieś BT i podglądnąć o której godzinie było wykonane badanie, nie znalazłem, poddałem się. Zadzwoniłem do producenta programu w Poznaniu i otrzymałem odpowiedź, że w tym programie się nie da tego zrobić z pozycji użytkownika, następnego dnia na kontroli pan z WK powiedział, że to nie jest prawda i przy następnej kontroli mam umieć to to zrobić czyli powiedzieć o której było wykonane dane BT i że to jest b.ważna informacja przy większych ilościach wykonanych BT jednego dnia. Czy ktoś wie jak to zrobić?

pozdro!

świeży diagnosta

 

Godzina w programie jest godziną dokonania wpisu du ewidencji co niekoniecznie jest godziną wykonania badania.

Godzina taka jest na pewno w paczce wysyłanej do CEPiK badań podlegających OE.

Wystarczy tę paczkę otworzyć.

 

a tak btw.

To kontrolowali was przez dwa dni? :o

A zakumałeś dlaczego ta godzina to dla nich taka "ważna informacja" zwłaszcza przy dużej ilości badań?.... :cool:

 

Tak też powiedziałem panu z kontroli i otworzyłem paczkę, powiedział że nie o to chodzi mam pokazać w programie podgląd godziny wykonania badania.

prawdopodobnie przy dużej ilości badań chodzi im o sprawdzenie ile badań jest robionych w ciągu godziny, np. żeby nie było wpisu co 10min, bo jak by wyglądało to badanie? -FUCHA- przekręt, badanie na sztukę, na szkoleniu mówili, że badanie ma trwać około 45min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział że nie o to chodzi mam pokazać w programie podgląd godziny wykonania badania.

Jak kontrolujący chce to sprawdzic to powinien to potrafić, bo diagnosta w zakresie swych obowiązków ma tylko wpisanie do programu pojazdu, ewentualnie dokonanie korekty BT lub wydanie duplikatu i nie musi znać żadnych innych opcji programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dla przykładu jesli klient pozostawia auto w serwisie na cały dzień, a czasami nawet na kilka dni to BT wykonuje w wolnym czasie a wpisu do DR i do komputera dokonuję z reguły gdy klient przychodzi po odbiór pojazdu,

 

Z małą uwagą. Wpisu do kompa dokonuję ZAWSZE w dniu kiedy miałem auto na stacji, może w innej godzinie, ale ZAWSZE w tym dniu. Co najwyżej fakturę wystawię innego dnia.

 

W przypadku gdyby skp była nagrywana, nie masz żadnego wytłumaczenia dla swojego działania. Dla kontrolujących dokonałeś wała, bo w dniu wpisu w rejestr nie miałeś auta na skp. Że nie wspomnę o terminie nbt - nie będzie się pokrywał z datą wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisu do kompa dokonuję ZAWSZE w dniu kiedy miałem auto na stacji, może w innej godzinie, ale ZAWSZE w tym dniu.

Niewątpliwie tak jest znacznie bezpieczniej. Zresztą o ile to tylko możliwe to BT staram się wykonywać po naprawie wykonanej w serwisie, czyli raczej bezposrednio przed przyjazdem kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.