Skocz do zawartości

czy ciągnik rolniczy musi mieć kabinę?


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

czy ciągnik rolniczy musi mieć kabinę proszę o odpowiedz i uzasadnienie?

Był gość na badaniu okresowym ciągnikiem bez kabiny i mu nie zrobiłem badania gość przyjechał dzień póżniej że zrobił badanie bez kabiny u konkurencji bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U 32 Rozdział 2

Rozdział 2

 

 

Wyposażenie

 

 

§ 46. 1. Pojazd silnikowy, o którym mowa w § 44:

1) wyposaża się w:

a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

b) wycieraczkę przedniej szyby, zapewniającą dostateczne pole widzenia kierowcy; przepis stosuje się do pojazdu wyposażonego w przednią szybę o takich wymiarach i kształcie, że kierowca może obserwować drogę tylko przez tę szybę bez zmiany normalnej pozycji,

c) prędkościomierz lub inne urządzenia umożliwiające odczyt prędkości jazdy co najmniej na najwyższym biegu; przepis stosuje się do zarejestrowanego po dniu 30 września 1993 r. ciągnika rolniczego, którego konstrukcja umożliwia przekroczenie prędkości 25 km/h,

d) co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej, a drugie po prawej stronie pojazdu, zapewniające strefę widoczności drogi do tyłu co najmniej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ciągnik rolniczy musi mieć kabinę proszę o odpowiedz i uzasadnienie?

Był gość na badaniu okresowym ciągnikiem bez kabiny i mu nie zrobiłem badania gość przyjechał dzień póżniej że zrobił badanie bez kabiny u konkurencji bez problemu .

 

Zgodnie z przepisem cytowanym przez Darkdoga:

-zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

 

ale o wiele ciekawszym jest to że już bez wzgledu na datę I-rej, i to czy ma kabinę czy nie, to musi mieć LUSTERKA !

 

a generalnie, w takich wypadkach to polecam dawanie negatywa a nie odsyłanie klienta, bo kończy się tak jak widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak

wolałem odpuścić niż potem żałować (rada starszych stażem diagnostów )

 

Umiesz liczyć, licz na siebie!

 

 

 

(rada starszych stażem diagnostów )

Bezcenna :P

 

no nie wiem jak to jest, bo wielu z nas tutaj, wcale nie jest młodych... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak

wolałem odpuścić niż potem żałować (rada starszych stażem diagnostów )

 

Umiesz liczyć, licz na siebie!

 

 

 

(rada starszych stażem diagnostów )

Bezcenna :P

 

no nie wiem jak to jest, bo wielu z nas tutaj, wcale nie jest młodych... :lol:

Ale duszą są :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

 

A jak jest ciągnik o masie własnej powyżej 800 kg i zarejestrowany przed 31.12.1993 r. to co też ma mieć kabinę :razz: bo już sam nie wiem jak to interpretować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

 

A jak jest ciągnik o masie własnej powyżej 800 kg i zarejestrowany przed 31.12.1993 r. to co też ma mieć kabinę :razz: bo już sam nie wiem jak to interpretować :lol:

 

Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

no chyba że "starzy diagności" mają inne zdanie nt. temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

no chyba że "starzy diagności" mają inne zdanie nt. temat

Na pewno się tacy znajdą, ale tu masz rację ,,,

 

Chodziło mi o tych którzy już poradzili Wolcioddowi - cyt. "rada od starszych diagnostów":)

a do młodych to i ja nie należę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

No też ja tak to rozumiem

 

No to nie jest ze mną jeszcze tak źle, umiem czytać ze zrozumieniem ;D prawie wszystko ::D bo niektórych zagadnień się po prostu nie da zrozumieć ot tak trzeba głebszego zastanowienia a nawet opinii :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

No też ja tak to rozumiem

 

No to nie jest ze mną jeszcze tak źle, umiem czytać ze zrozumieniem ;D prawie wszystko ::D bo niektórych zagadnień się po prostu nie da zrozumieć ot tak trzeba głebszego zastanowienia a nawet opinii :mrgreen::mrgreen:

Ah te opinie Sam wiesz jak znimi jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.