Skocz do zawartości

zatrzymywanie dowodów rejestracyjnych


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    12

  • blakop

    11

  • Marek1

    11

  • michal_k

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...

Czyżby bez zarzutów? A [uD] to czym jest ? Bonusem do pozytywnego OBT? Masz" żółtą kartkę " , która podczas NOBT może okazać się czerwoną (ewentualna kumulacja usterek), czego nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wklejam jako taka ciekawostkę,

Faktycznie ciekawostka to i nowość dla mnie.

DR zatrzymany za udział w zdarzeniu drogowym z ważnym OBT, przy jednoczesnym braku usterek oraz skierowania na dodatkowe badanie.

Żenada ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca rozumiem sens wklejenia tego dokumentu... Nie wyczuwam intencji. Sarkazm, czy co??

 

Pokwitowanie tak naprawdę nie mówi za wiele. Zdarzenie drogowe czyli co? Przytarcie o słupek i zbicie lampy? Czy jednak poważniejsza historia? W sumie to bez znaczenia, bo tu i tak badania robić nie trzeba (więc i jego zakres problemem nie jest). No i nr dowodu pisany w rubryce dotyczącej prawka - ale to jakiś problem dla mnie nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą miałem klienta z zatrzymanym DR. Powód zatrzymania " brak miejsca na wpisanie terminu badania technicznego". Klient był w marcu na badaniu i nie wyrobił nowego dowodu, jeździł z zaświadczeniem. Policjanci powiedzieli mu, że zatrzymanie DR jest jedynym sposobem żeby zmusić go do wyrobienia nowego dowodu. W WK (Pabianice) powiedzieli mu, że zaświadczenie jest ważne tylko 30 dni i musi zrobić ponownie badanie techniczne by otrzymać nowe zaświadczenie.

 

Co mam napisać na zaświadczeniu "Brak dowodu rejestracyjnego" i jednocześnie "Brak miejsca na wpis w dowodzie rejestracyjnym"? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczuwam intencji. Sarkazm, czy co??

Ja myślałem, że to zachwyt Psuja spowodował,,,

 

[ Dodano: 30-10-2013, 16:26 ]

Co mam napisać na zaświadczeniu "Brak dowodu rejestracyjnego" i jednocześnie "Brak miejsca na wpis w dowodzie rejestracyjnym"?

No przecież nie napiszesz - Ustała przyczyna zatrzymania.

Policja wszystko może, jak widać da się, jeśli się tylko chce ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam napisać na zaświadczeniu "Brak dowodu rejestracyjnego" i jednocześnie "Brak miejsca na wpis w dowodzie rejestracyjnym"? :-?

Zrobić jeszcze raz OBT. Faktycznie w WK Pabianice nie honorują zaświadczeń po 30 dniach. (szczerze mówiąc dla SKP jest to korzystne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić jeszcze raz OBT. Faktycznie w WK Pabianice nie honorują zaświadczeń po 30 dniach.

 

To jeszcze nie znalazł się nikt, kto by tym matołom (inaczej tego nazwać nie można) przypomniał obowiązujące przepisy? Ludzie mają płacić za ponowne OBT, bo jakiś kretyn w WK wymyślił sobie, że nie honoruje zaświadczeń starszych niż 30 dni? Patologia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest taki paragraf że zaświadczenie z Bt jest ważne 30 dni :razz:

 

Jak to gdzie? W Pabianicach. Tam nie obowiązuje prawo tylko lokalne wymysły jakiegoś głupka. Zerknąłem sobie na ich stronę i dowiedziałem się co jest potrzebne do rejestracji pojazdu marki SAM:

 

http://powiat.pabianice.pl/metadot/index.pl?id=4790

 

wniosek a wraz z wnioskiem 4 zdjęcia formatu 13x18 cm., lub 10x15 cm i rysunek nadwozia i podwozia czy ramy konstrukcji własnej,

 

oświadczenie składane pod odpowiedzialnością karną iż elementy z których wykonany jest pojazd SAM są jego własnością, nie pochodzą z kradzieży i są homologowane,

 

W wolnej chwili chyba napiszę do Starosty Pabianickiego skargę na idiotę, który na ich stronie wypisuje takie bzdury. Np.

 

Rejestracja pojazdu uznanego za unikatowy

 

zaświadczenie z przeprowadzonego badania pojazdu unikatowego co do zgodności z warunkami technicznymi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie? W Pabianicach. Tam nie obowiązuje prawo tylko lokalne wymysły jakiegoś głupka.
wniosek a wraz z wnioskiem 4 zdjęcia formatu 13x18 cm., lub 10x15 cm i rysunek nadwozia i podwozia czy ramy konstrukcji własnej,

Sorry ,ale nie mogłem się powstrzymać

Do jednostki wojskowej ma przyjechać Generał.

 

Półkownik mówi do pierwszego szeregowego: Jeżeli zapytają Cię ile lat tu służysz to odpowiesz że 2.

 

Do drugiego: Jeżeli ciebie zapyta ile masz lat odpowiesz że 21.

 

Do trzeciego: Jeżeli ciebie zapyta czy rodzice żyją odpowiesz że dzięki Bogu oboje.

 

Do czwartego: Jezeli ciebie zapyta skąd macie te mundury to odpowiesz że z magazynu.

 

Na drugi dzień generał przyjeżdża i pyta się pierwszego: Ile macie lat: dwa.

 

Pyta się drugiego: Ile lat tu służycie: 21.

 

Pyta się trzeciego: Kto jest głupszy ja czy ty: dzięki Bogu oboje.

 

Pyta się czwartego: Skąd wzięliście takich Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i: Z MAGAZYNU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego nie ma co się dziwić że jest taki bałagan :razz:

 

Szkoda tylko ludzi, którzy (pewnie nawet nieświadomie) muszą się dopasować do wymysłów "urzędników" z tego powiatu - tracąc przy tym czas i pieniądze (powtórne OBT po 30 dniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieć,że się wie,co się wie i wiedzieć,że się nie wie,czego się nie wie-oto prawdziwa wiedza.Tak sobie zacytuję Konfucjusza :P

 

[ Dodano: 30-10-2013, 18:20 ]

Powód zatrzymania " brak miejsca na wpisanie terminu badania technicznego"

dlatego wydajemy zaświadczenie :) i jeszcze jedno skąd panowie z Policji wiedzieli że to zaświadczenie jest ważne 30 dni :evil: skoro nigdzie nie ma takiej adnotacji o ważności tego dokumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.