Skocz do zawartości

zatrzymywanie dowodów rejestracyjnych


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Nie staję w niczyjej obronie ,ale moim zdaniem słowa krytyki należą się też (a może najbardziej)temu Klientowi,który nie dopełnił swoich obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    12

  • blakop

    11

  • Marek1

    11

  • michal_k

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

słowa krytyki należą się też (a może najbardziej)temu Klientowi,który nie dopełnił swoich obowiązków.

 

Dopełnił - wykonał OBT w terminie, a to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowa krytyki należą się też (a może najbardziej)temu Klientowi,który nie dopełnił swoich obowiązków.
:ok Tez jestem tego zdania ale jako to zwykle u nas bywa.Co WK to inna intepretacja przepisów i mamy to co mamy.. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam jako taka ciekawostkę, że jak się chce to można pewnych spraw dopilnować... pomimo, że idealnie nie jest, bo skierowanie nie wypełnione :)

 

 

Spotkałem się i ja już z zapisem do kiedy ważne jest OBT w pokwitowaniu Policji co prawda był to odręczny zapis ale był. Może idzie ku normalności :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca rozumiem sens wklejenia tego dokumentu... Nie wyczuwam intencji. Sarkazm, czy co??

 

A ile widziałeś pokwitowań z adnotacją policjanta o ważności OBT? Tyle wszyscy jęczą, że nie wiadomo czy okresowe ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile widziałeś pokwitowań z adnotacją policjanta o ważności OBT? Tyle wszyscy jęczą, że nie wiadomo czy okresowe ważne...

Szczerze :( to takie pokwitowanie widzę pierwszy raz Macieju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile widziałeś pokwitowań z adnotacją policjanta o ważności OBT? Tyle wszyscy jęczą, że nie wiadomo czy okresowe ważne...

Ja widziałem jedno takie pokwitowanie i to chyba z tej samej komendy co prezentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez..Nie będzie chyba wielka tajemnicą jak napiszę skąd-a mianowicie-"Breslau"... :x

 

Nie wiedziałem, że to takie wielkie halo, 8)

częściej mam takie z adnotacją o ważności TNBO niż, te bez tej adnotacji ale to z powodu tego, że więcej mam ich od miejscowej policji... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - gdyby informacja o terminie OBT była potrzebna na pokwitowaniu to byłaby na to stosowna rubryka :P

 

Analogicznie na PC - rubryki nie ma, czyli nie jest potrzebna według ustawodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że na podstawie PC takie coś robię, to i tak nie do końca rozumiem w czym data ważności badania ma być pomocna.

Dodatkowe nie wpływa na termin, a okresowe obliguje do wyznaczenia terminu kolejnego badania.

Wydział po dodatkowym i tak dowód wyda nawet jak przeterminowana data badania.

To, że klient przy dodatkowym nie potrafi o okresowe zawnioskować... trudno – najwyżej dwa razy przyleci na stacje.

Czyżby chodziło o ułatwienie sprawy w interwałach 3 lata, 2 lata???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - gdyby informacja o terminie OBT była potrzebna na pokwitowaniu to byłaby na to stosowna rubryka :P

Możliwe Michale, że masz rację tylko pytanie jakie nasuwa mi się brzmi: w jakim celu wystawia się rzeczowe pokwitowanie, jak informacje zawarte w nim (ich brak) utrudniają pracę UDS-om zwłaszcza jak Pokwitowanie wystawione jest za brak aktualnego OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu wystawia się rzeczowe pokwitowanie, jak informacje zawarte w nim (ich brak) utrudniają pracę UDS-om zwłaszcza jak Pokwitowanie wystawione jest za brak aktualnego OBT.

 

Jakich informacji brak? Jeśli wystawiono je za brak OBT to chyba wiadomo, że trzeba wykonać OBT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich informacji brak?

Brak choćby rodzaju pojazdu i jak podjedzie np. Berlingo na OBT to trzeba zgadywać czy to ciężarówka czy osobówka.

Data I rejestracji też nie informuje czy to rejestracja w kraju czy za granicą.

Rok produkcji pojazdu tez by sie przydał, bo od niego uzależnione są co niektór warunki techniczne.

Wydział po dodatkowym i tak dowód wyda nawet jak przeterminowana data badania.

Tu się niestety mylisz, bo sa WK, które nie wydadzą DR bez ważnego OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczących danych technicznych pojazdu.

 

Widocznie ustawodawca uznał je za zbędne. Zresztą, literalnie, to nie jest dokument dopuszczający do ruchu i nie bardzo chyba jest czas żeby policjant przepisywał wszystkie dane z DR do pokwitowania. Dlatego występują dane najważniejsze tj. numer rejestracyjny, identyfikacyjny i data I rejestracji. Pozostałe dane można teoretycznie ustalić na OBT - można też posiłkować się np. KP lub poświadczoną kserokopią DR bądź zaświadczeniem.

 

[ Dodano: 30-10-2013, 22:15 ]

Tu się niestety mylisz, bo sa WK, które nie wydadzą DR bez ważnego OBT.

 

Myli się, ale literalnie ma rację, bo te wydziały łamią prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe dane można teoretycznie ustalić na OBT.
które wykonujesz z wystawionym Pokwitowaniem, dajesz wynik P - bo auto sprawne, po odebraniu DR właściciel wraca na SKP po "stempel" no i lipa bo dane w DR nijak się mają z danymi z TZ ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe Michale, że masz rację tylko pytanie jakie nasuwa mi się brzmi: w jakim celu wystawia się rzeczowe pokwitowanie, jak informacje zawarte w nim (ich brak) utrudniają pracę UDS-om zwłaszcza jak Pokwitowanie wystawione jest za brak aktualnego OBT.

Nie należy zapominać, że ustawa dla takich czynności PC przewidziała i po utrudnieniach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odebraniu DR właściciel wraca na SKP po "stempel" no i lipa bo dane w DR nijak się mają z danymi z TZ ..

 

Dlatego też niektórzy wymagają PC albo tak jak dopisałem - posiłkują się KP, kopią DR lub zaświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.