Skocz do zawartości

zatrzymywanie dowodów rejestracyjnych


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    12

  • blakop

    11

  • Marek1

    11

  • michal_k

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co nie zmienia faktu, że DR i tak nie oddadzą :(

 

Po walce pewnie by oddali - tylko kto ma czas udowadniać swoją rację kiedy DR potrzebny do jazdy? :razz:

 

[ Dodano: 30-10-2013, 22:21 ]

można - oczywiscie, że można, można również zmienić wzór Pokwitowania :P

 

Albo dać SKP podgląd do danych w CEP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to rozporządzenie, które też nie jest w 100% jednoznaczne :P

Które rozporządzenie???

Ustawa!

Mam zatrzymany dowód z artykułu 132, w międzyczasie termin badania okresowego się zdewaluował, a pokwitowanie przeterminowało, więc lecę po pozwolenie, aby spokojnie móc dojechać na stację i bez czepiania się o dane przejść identyfikację, porównywanie i całe badanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Ty się wytłumacz, skąd wziąłeś ten cytat, bo Ci Olga nie wybaczy

Kawał stary jak świat , ja go słyszałem w innej wersji .Wujek google znalazł,bo dokładnie całego nie pamiętałem .

To nie był jedyny błąd w tym tekście , w ostatnim zdaniu poprawiłem , na resztę nie miałem czasu .

Janusz coś bym napisał ,ale wtedy naprawdę Olga mogła by mi nie wybaczyć . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe dane można teoretycznie ustalić na OBT.
które wykonujesz z wystawionym Pokwitowaniem, dajesz wynik P - bo auto sprawne, po odebraniu DR właściciel wraca na SKP po "stempel" no i lipa bo dane w DR nijak się mają z danymi z TZ ...

 

U mnie wygląda to mnij więcej tak:

Wykonując OBT na pokwitowaniu (brak ważnych badań) w zaświadczeniu zawsze wpisuję dane z TZ. Jeśli owe dane pokrywają się z DR (weryfikuje urzędnik magistratu - ot taki prikaz, wspólnie wypracowane stanowisko), WK zwraca dowód - stawiam stempel i wszystko gra. Jeżeli są różnice, DR zostaje wymieniony na nowy z danymi odczytanymi z TZ pojazdu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli owe dane pokrywają się z DR (weryfikuje urzędnik magistratu - ot taki prikaz, wspólnie wypracowane stanowisko), WK zwraca dowód - stawiam stempel i wszystko gra. Jeżeli są różnice, DR zostaje wymieniony na nowy z danymi odczytanymi z TZ pojazdu :) .
Podoba mi się to rozwiązanie, podsunę w swoim WK to rozwiązanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam - przy całym szacunku dla moje Kolegi - że Michał się myli co do tego, że pokwitowanie nie dopuszcza pojazdu do ruchu.

Bo zobaczcie - ja wiem, że literalnie nie ma o tym mowy w PoRD... Ale jak kolega też tak literalnie do rubryk na pokwitowaniu podchodzi to pytam:

- po co rubryka termin ważności??

- po co rubryka ograniczenia w użytkowaniu pojazdu??

 

Przecież to właśnie ma ścisły związek z używaniem auta!!! Czyli jego uczestnictwem w ruchu!!! Uważam, że pokwitowanie jest szczególnym instrumentem dopuszczającym pojazd do ruchu, choć zgodzę się, że warunki takiego dopuszczenia niestety nie są kompletnie uregulowane w PoRD - a powinny być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano po to, żeby posiadacz pojazdu uczestnicząc przecież pojazdem w ruchu na drodze mógł sobie bezstresowo zapakować auto na lawetę jak patrol z zatrzymanym dowodem w siną dal odjedzie, albo wystąpić o pozwolenie czasowe i tarabanić się załóżmy uszkodzonym samochodem.

Nosz formalnie paradox!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w WK Pabianice nie honorują zaświadczeń po 30 dniach. (szczerze mówiąc dla SKP jest to korzystne)

wracając do pana Henryka to może on i jest kontrowersyjny, ale nie znowu taki najgorszy

też kiedyś przyjechał klient po przekroczeniu 30 dni, zadzwoniłem do Pabianic i tam potwierdzenie że prykaz żeby nie honorować przeglądu, mówię klientowi ażeby złożył dokumenty na dziennik i zobaczymy jaka dostanie decyzję, klient niestety wolał zapłacić jeszcze raz za przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.