Skocz do zawartości

Badanie pokolizyjne pojazdu z instal.gazową


abcs

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli ktoś zacznie stosować ten absurd to:

Podjeżdżam sobie autem ze skierowaniem od Policji na BT w związku z wybitą szybą.

Diagnosta prosi mnie o poświadczenie TDT na instalację gazową, a ja mówią ..... jaką instalację gazową?

No i jak diagnosta ma mi udowodnić, że ją posiadam skoro ma sprawdzić tylko moja szybę :)

Powie:

- bo ma Pan korek od gazu?

:evil::evil::evil:

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    18

  • danielg539

    9

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety tutaj absurd goni absurd...

 

Nie wiem jaki absurd tu widzisz ???

 

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj absurd goni absurd...

 

Nie wiem jaki absurd tu widzisz ???

 

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu,

 

No to jest właśnie ten absurd.

Uległa uszkodzeniu szyba a badaniu podlega także zbiornik... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli, a gdzie identyfikacja pojazdu?

Aby prawidłowo zidentyfikować pojazd, to trzeba mieć jakiś wiarygodny dokument z danymi pojazdu i raczej nie może to być zaswiadczenie od policjanta, któro zawiera zbyt mało danych na temat pojazdu. Na domiar złego znaczna część tych skierowań posiada błędy lub puste rubryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Otóż powiedziano tam, że na podstawie art. 81 ust. 12 Pord za każdym razem gdy pojazd z GAZEM przyjedzie na dowolne badanie czy to okresowe czy dodatkowe musi okazać protokół TDT zwykły lub z badania doraźnego po wypadku.

 

Czyli, jeżeli mamy badanie na hak to również mamy wymagać protokołu TDT ???

 

Jeszcze jedna konferencja i okaże się że hak także podlega dozorowi technicznemu........ bo zmieni się interpretacja ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli mamy badanie na hak to również mamy wymagać protokołu TDT ???

 

A od kiedy hak jest urządzeniem dozorowanym?

 

To badanie doraźne to w/g mnie, jeśli już, to tylko do badań powypadkowych. Czyli gdy policjant określi w skierowaniu, że pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym lub ma uszkodzenia pokolizyjne. Bo jeśli wpisze tylko usterki to nie wiemy czy pojazd uczestniczył w wypadku/kolizji czy po prostu ktoś mu bubu na parkingu zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Otóż powiedziano tam, że na podstawie art. 81 ust. 12 Pord za każdym razem gdy pojazd z GAZEM przyjedzie na dowolne badanie czy to okresowe czy dodatkowe musi okazać protokół TDT zwykły lub z badania doraźnego po wypadku.

 

Czyli, jeżeli mamy badanie na hak to również mamy wymagać protokołu TDT ???

 

Jeszcze jedna konferencja i okaże się że hak także podlega dozorowi technicznemu........ bo zmieni się interpretacja ::D

 

Cytując ust.12:

Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym

podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu

dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego

sprawność urządzenia technicznego.

 

Oby się jeszcze nie okazało, że ten "dokument stwierdzający sprawność urządzenia" to w przypadku instalacji LPG to coś innego niż poświadczenie badania zbiornika przez TDT...

Oczywiście pomijając ten protokół z badania doraźnego po wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze doprecyzowac pytanie;

 

- Jeżeli mamy badanie na hak pojazdu WYPOSAŻONEGO W INSTALACJĘ LPG/CNG to również mamy wymagać protokołu TDT badania zbiornika LPG/CNG ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze doprecyzowac pytanie;

 

- Jeżeli mamy badanie na hak pojazdu WYPOSAŻONEGO W INSTALACJĘ LPG/CNG to również mamy wymagać protokołu TDT badania zbiornika LPG/CNG ???

 

Wg.mnie nie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze doprecyzowac pytanie;

 

- Jeżeli mamy badanie na hak pojazdu WYPOSAŻONEGO W INSTALACJĘ LPG/CNG to również mamy wymagać protokołu TDT badania zbiornika LPG/CNG ???

 

Wg.mnie nie :ok

 

Jednak szykują nam coś innego...

Wiadomość odnośnie pojazdów z GAZEM po wypadku - z konferencji dzisiaj w Mikołajkach od Czesia W. Otóż powiedziano tam, że na podstawie art. 81 ust. 12 Pord za każdym razem gdy pojazd z GAZEM przyjedzie na dowolne badanie czy to okresowe czy dodatkowe musi okazać protokół TDT zwykły lub z badania doraźnego po wypadku. Ten fakt diagnosta ma odnotować w rejestrze. Chore ale przepis brzmi jak brzmi a więc jadę na usterkę stłuczonej szyby i sprawdzam protokół TDT na gaz :-)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy badanie na hak pojazdu WYPOSAŻONEGO W INSTALACJĘ LPG/CNG to również mamy wymagać protokołu TDT badania zbiornika LPG/CNG ???

 

Stosująć dosłownie zapis rozporządzenia to protokołu na zbiornik gazu nalezy wymagać przy każdym BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosująć dosłownie zapis rozporządzenia to protokołu na zbiornik gazu nalezy wymagać przy każdym BT.

 

:shock: coś chyba nie tak

 

Wyobraźcie sobie, że przyjeżdża samochód wyposażony w inst. LPG na dodatkowe badanie VAT-1 i też będziecie wymagać doraźnego dozoru zbiornika :?: . Jeszcze inne przykłady DB - TAXI, "L" ( przystosowanie ), nie popadajmy w skrajności.

 

To badanie doraźne to w/g mnie, jeśli już, to tylko do badań powypadkowych.

 

Z tym się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że przyjeżdża samochód wyposażony w inst. LPG na dodatkowe badanie VAT-1 i też będziecie wymagać doraźnego dozoru zbiornika

 

Nie chodzi tutaj o doraźne badanie zbiornika ale o protokół TDT z badania zwykłego zbiornika gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj o doraźne badanie zbiornika ale o protokół TDT z badania zwykłego zbiornika gazu.

 

Wiem, trochę się zapędziłem, ale dla mnie wymaganie protokołu zbiornika przy każdym DB jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis chyba powstał po to aby podczas kontroli SKP przez jednostki nadzorujące było się do czego przy....lić :razz: Przyjdzie taki jeden z drugim i wynajdzie sobie takie badanie sprawdzi nie ma zapisu ze zbiornika i dym gotowy :evil: albo przynajmniej uwaga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis chyba powstał po to aby podczas kontroli SKP przez jednostki nadzorujące było się do czego przy....lić :razz: Przyjdzie taki jeden z drugim i wynajdzie sobie takie badanie sprawdzi nie ma zapisu ze zbiornika i dym gotowy :evil: albo przynajmniej uwaga :P

 

Trudno się z tym nie godzić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki ich wk. nie zaprosi i za to zapłaci to nie przyjadą . :)

Lepiej niech nieprzyjeżdzają :razz: .Bo jak będą się tak przy............... li jak i na egzaminach to jeszcze troche i zostanie Nas Niewiele albo i Wcale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.