Skocz do zawartości

geometria kół - egzamin praktyczny


tomasz10

Rekomendowane odpowiedzi

jak na egzaminie praktycznym odpowiedziec na pytanie: "Jak sprawdzić geometrię kół?"

 

zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia? Takie trochę bez sensu pytanie, bo każdy przyrząd ma inną procedurę pomiaru, no może nie każdy ale jest parę metod pomiarowych różniących sie diametralnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W geometrii są wartości: kąt pochylenia kół, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy oraz zbieżność kół.

Jeżeli ustawienie kół jest niewłaściwe, następuje wówczas szybkie, nierównomierne zużywanie się ogumienia. Pochylenie i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy decyduje natomiast o stabilności samochodu w czasie jazdy, wpływa na jego sterowalność. Nieprawidłowe wyprzedzenie sworznia zwrotnicy powoduje niestabilność auta w czasie jazdy. Właściwa zbieżność kół zapewnia uniknięcie poślizgu bocznego, poprawia w ogóle stabilność kierowania oraz zapobiega nadmiernemu zużyciu ogumienia.

Co do egzaminu praktycznego to jak napisał Psuj, wszystko zalży od przyżądu którym sie posługuje. Najwazniejszą żeczą w wykonaniu jest kompesacja koła. Jest to temat dosyć rozległy, nawet były pisane prace magisterskie . Bez praktyki to będzie cięzko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem właśnie takie pytanie na egzaminie. Właściwie samego pomiaru nie wykonywałem ponieważ pierwsze co powiedziałem to że nie znam przyrządu i musiałbym się zapoznać z instrukcja obsługi , egzaminator nalegał jednak żeby wykonywać pomiar ,wiec chciałem podnieść autobus aby dokonać kompensacji bicia tarczy koła , na to usłyszałem tekst " a kto by tu teraz takiego smoka podnosił,nie ma na to czasu proszę robić dalej pomijając tą czynność" Więc ja grzecznie odpowiedziałem że w takim razie cały pomiar będzie o kant d......y i proponuje porozmawiać o tej geometrii niż ja wykonywać.Usłyszałem kilka pytań odnośnie kolejności wykonywania poszczególnych pomiarów, pytanie co rozumie przez kąt pochylenia ujemny a co przez kąt dodatni.Można powiedzieć że po 10 minutach było już po wszystkim oczywiście pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usłyszałem tekst " a kto by tu teraz takiego smoka podnosił,nie ma na to czasu proszę robić dalej pomijając tą czynność"

 

czytając między wierszami

 

chcieli wróbla na plewy ...

 

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.