Skocz do zawartości

Gałka na kierownicy


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki przypadek że P.Policjant zatrzymał za to DR.

 

Ostatnio w TVN Turbo tez widziałem, że zakwestionowali takie cuś.

 

Pod warunkiem, że ma homologację.

 

Raczej atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atest ale kto ma go wystawić?????

 

Dzisiaj miałem takiego klienta i na pokwitowaniu min miał napisane .............................................., gałka na kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spełnianie tego wymogu musiałoby byc uwidocznione na tym elemencie tk jak np. w przypadku kierownicy:

W RMInf z 18.09.2009 w załączniku nr.1 Dział I poz 6.1.1 mamy

punkt 5. Koło kierownicy bez certyfikatu (znaku bezpieczeństwa) lub homologacji.

więc tak samo w odniesieniu do innch elementów bedących dodatkowym wyposażeniem koła kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w samochodzie ciężarowym może byż gałka na kierownicy

Tak, jeśli kierowca jest niepełnosprawny a pojazd wymaga kierowania jedną ręką, podczas gdy drugą obsługuje gaz, hamulec itp ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z gałką od dźwigni biegów też wołacie homologację lub atest?

Trochę trzeba być życiowym - niepełnosprawny może mieć, a zdrowy już nie :shock:

A w przypadku gdy używają jednego pojazdu osoby sprawne i niepełnosprawne to co? - gałka w kieszeń. Dajcie spokój. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z gałką od dźwigni biegów też wołacie homologację lub atest?

 

No ale dałeś porównanie... Gałka zmiany biegów jest wyposażeniem fabrycznym a ta nie kierownicy już nie :)

 

Trochę trzeba być życiowym

 

Też tak uważam, ale nie zaszkodzi drążyć temat i powiększyć swoją wiedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek że P.Policjant zatrzymał za to DR.
Trochę trzeba być życiowym

No wiem ,,, napiszesz na zaświadczeniu, że policjant niesłusznie zatrzymał DR ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ,,, napiszesz na zaświadczeniu, że policjant niesłusznie zatrzymał DR ???

Jak jesteś pewien to pisz a jak nie to lepiej nie pisz :-)

 

Niech gałke zdejmą i napisz że przyczynę zatrzymania dow. usunięto :-) a czy se założą to już ich sprawa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, ale nie zaszkodzi drążyć temat i powiększyć swoją wiedzę...

 

W ramach "drążenia tematu i powiekszania wiedzy" mogę dodać, że gałki na kierownicy były fabrycznie stosowane w Autosanach H9-35.

 

DzU 32

Dział III

Rozdział 2

 

3. Wykaz przedmiotów wyposażenia i części związanych z bezpieczeństwem użytkowania pojazdu i ochroną środowiska podlegających sprawdzeniu w tym zakresie przez jednostki akredytowane w polskim systemie akredytacji określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

 

Załącznik nr3 pkt4.

Mechanizmy kierownicze kompletne oraz poszczególne ich elementy (koło, kolumna, wałki, przekładnie, dźwignie, ramiona, drążki, przeguby, sworznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach "drążenia tematu i powiekszania wiedzy" mogę dodać, że gałki na kierownicy były fabrycznie stosowane w Autosanach H9-35.

Czyż by to były auta dla niepełnosprawnych? :-D

Wnioskując oczywiście, a nie naśmiewając się. Jak piszecie że niepełnosprawni mogą mieć gałkę na kierownicy to tak mi się nasunęło. A tak poważnie to myślę, że to już głupota czepiać się tych gałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to już głupota czepiać się tych gałek.

Ty jako diagnosta, możesz sobie nawet bronę do kierownicy przymocować, ale od klientów żądaj lepiej homologacji na gałkę, by spać spokojnie, gdy się na nią nabije,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem na stacji klienta VW T4 z gałką założoną na grubej warstwie izolacji bo kierownica była za cienka do takiej gałki a oprócz tego mocna zniszczona w miejscu mocowania. Przy wjeżdżaniu na halę te gałka mu się ściągnęła z kierownicy. Na szczęście prędkość była niewielka i w drugim ręku nie trzymał akurat telefonu komórkowego :pada: Kiedyś też jeździłem ciężarówką z taką gałką. Jeśli się cofa z przyczepą z obrotnicą to naprawdę duże udogodnienie, ale jak dziś patrzę jak niektórzy mają to zamontowane to chyba bym zabronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z gałką od dźwigni biegów też wołacie homologację lub atest?

 

No ale dałeś porównanie... Gałka zmiany biegów jest wyposażeniem fabrycznym a ta nie kierownicy już nie :)

 

Trochę trzeba być życiowym

 

Też tak uważam, ale nie zaszkodzi drążyć temat i powiększyć swoją wiedzę...

 

Miałem na myśli gałkę od biegów, nie fabryczną np świecącą lub ze skorpionem też takie się trafiają - uważam to za dobre porównanie.

 

Przykład z gałką na taśmie izolacyjnej to popieram - zły montaż.

 

No a co z niepełnosprawnymi - jakoś milczycie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo dotyczy Viatola i itympodobnych

Jak na razie to ja miałem cięzarówke, co miała 8 nadajników viatolopodobnych i przy takiej ich liczbie to szyba pojazdu jest w znacznym stopniu przysłonieta :( .

Ciekawe ile lat minie nim ustawodawca zauważy, że te wszystkie nadajniki, naklejki na autostrady i nalepka z numerem rejestracyjnym ograniczaja pole widzenia kierowcy? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.