Skocz do zawartości

Dodatkowe TAXI


Tomasz56

Rekomendowane odpowiedzi

PoRD 12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi

technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ

dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Wynika z tego, że dodatkowe badanie również, choć Dz U 155 wymaga tego tylko przy Okresowym badaniu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD 12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi

technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ

dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Wynika z tego, że dodatkowe badanie również, choć Dz U 155 wymaga tego tylko przy Okresowym badaniu ,,,

 

Jeśli OBT jeszcze ważne a protół zbiornika nieważny /np. zbiornik Irene/ to juz i po badaniu dodatkowym... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli OBT jeszcze ważne a protół zbiornika nieważny /np. zbiornik Irene/ to juz i po badaniu dodatkowym...

To w takim wypadku nie powinieneś dopuścić pojazdu do ruchu i zatrzymać DR bo zagraża bezpieczeństwu ruchu. Albo zrobić dodatkowe na TAXI oraz w 2 punkcie zaświadczenia wpisac od razu ze pojazd nieodpowiada do zasilania gazem. I wtedy WK wpisze taxi,a wykreśli gaz. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli OBT jeszcze ważne a protół zbiornika nieważny /np. zbiornik Irene/ to juz i po badaniu dodatkowym...

To w takim wypadku nie powinieneś dopuścić pojazdu do ruchu i zatrzymać DR bo zagraża bezpieczeństwu ruchu. Albo zrobić dodatkowe na TAXI oraz w 2 punkcie zaświadczenia wpisac od razu ze pojazd nieodpowiada do zasilania gazem. I wtedy WK wpisze taxi,a wykreśli gaz. Co o tym myślicie?

 

Z uwagi na pkt 12. jezeli nie ma ważnego dozoru nie możesz wykonać ŻADNEGO badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku nie powinieneś dopuścić pojazdu do ruchu i zatrzymać DR bo zagraża bezpieczeństwu ruchu. Albo zrobić dodatkowe na TAXI oraz w 2 punkcie zaświadczenia wpisac od razu ze pojazd nieodpowiada do zasilania gazem.

 

To się zdecyduj. Ja nie widzę żadnego zagrożenia bezpieczeństwa w tym przypadku. Poza tym badanie dodatkowe jest bez oceny a DR możemy zatrzymać przy N, więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdecyduj. Ja nie widzę żadnego zagrożenia bezpieczeństwa w tym przypadku. Poza tym badanie dodatkowe jest bez oceny a DR możemy zatrzymać przy N, więc o co kaman?

Czyli udajemy że nie widzimy protokołu?

PoRD 12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi

technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ

dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Tak czy siak w rejestrze musimy zamieścić:

§ 1. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. Nr 155, poz. 1232) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 6 ust. 6 otrzymuje brzmienie:

"6. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez Dyrektora TDT zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez Dyrektora TDT.";

I wtedy w rejestrze wpisuję nieważną decyzje. Czy tak mam zrobić?

Nieszkodzi ze badanie dodatkowe jest bez wyniku badania. Ale w rejestr i tak wpisać trzeba. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli udajemy że nie widzimy protokołu?

 

Protokół widzimy, ale nie wymyślamy rzeczy z księżyca. W czym nieważna butla zagraża BRD, że chcesz zatrzymywać DR???

 

Nieszkodzi ze badanie dodatkowe jest bez wyniku badania.

 

Do zatrzymania DR baaaardzo szkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega MAREK opisuje nie ma ważności TDT nie ma badania

 

Ale ja niczego nie sugeruje nt zatrzymywania DR w takim wypadku.

 

Interpretacja zapisu art 81 pkt 12 PoRD sprowadza sie do tego ż jeśli protokół jest nieważny to nieprzstępujesz do badania z powodu braku wszystkich potrzebnych do tego dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym nieważna butla zagraża BRD, że chcesz zatrzymywać DR???

W niczym. Wyluzuj. Tak tylko mi przeszło przez myśl.

Do zatrzymania DR baaaardzo szkodzi

Zgadza sie. Tu też sie za mocno rozpędziłem. Fakt jest taki ze nie ma badania dodatkowego w takim wypadku. Tzn. ze nie mamy innego wyjścia? Nie robimy dodatkowego i to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD 12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi

technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ

dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Wynika z tego, że dodatkowe badanie również, choć Dz U 155 wymaga tego tylko przy Okresowym badaniu ,,,

 

Jeśli OBT jeszcze ważne a protół zbiornika nieważny /np. zbiornik Irene/ to juz i po badaniu dodatkowym... :x

Z uwagi na pkt 12. jezeli nie ma ważnego dozoru nie możesz wykonać ŻADNEGO badania.

Twoje wypowiedzi na tym forum stają się coraz bardziej toksyczne. Jesteś diagnostą czy też sympatykiem, pracownikiem TDT ?

PoRD składa się nie tylko z jednego art. który tak skwapliwie wykorzystujesz bez zastanowienia się i jego zasadności używania. Więc doczytaj sobie i to bez siana zbędnej paniki i wprowadzania nowych reguł badań które być może by odpowiadały TDT ale jak na razie nie odpowiadają ustanowionym przepisom.

Musisz też widzieć jedno że ważność zbiornika czy tez butli liczy się w dniu badania okresowego a następnego dnia może już jeździć bez tej ważności cały rok i za to odpowiada tylko właściciel a nie diagnosta.

Art. 81.15. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, zakres i sposób przeprowadzenia badań technicznych oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach, uwzględniając w szczególności zakres warunków technicznych pojazdów podlegających badaniu.
Załącznik nr 4

WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY I KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA DODATKOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

3. DODATKOWE BADANIE TECHNICZNE POJAZDU, KTÓRY MA BYĆ UŻYWANY JAKO TAKSÓWKA OSOBOWA LUB BAGAŻOWA

3.1. Taksówka

Oględziny.

Kryteria uznania stanu technicznego pojazdu, przedmiotów jego wyposażenia i części za niezgodny z warunkami technicznymi

1. Brak zalegalizowanego taksometru.

2. Brak gaśnicy, apteczki, koła zapasowego. 3. Światło "TAXI" nieprawidłowo podłączone lub umieszczone.

4. Napisy niezwiązane z działalnością przewoźnika umieszczone na świetle "TAXI".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wypowiedzi na tym forum stają się coraz bardziej toksyczne. Jesteś diagnostą czy też sympatykiem, pracownikiem TDT ?

 

Może takie wycieczki ad personam sobie zostawmy ale jeżeli juz mój punkt widzenia tak bardzo uwiera, to może trzeba zapytać kim nie jesteś, bo na pewno nie diagnostą zatrudnionym na etacie.

 

jak chcesz diagnostom radzić, to w tej materii trzeba wiedzieć więcej co w trawie piszczy bo przez takie "rady" to się bez potrzeby można narazić...

 

W Krakowie na jednej stacji TDT zrobił nie zapowiedzianą kontrolę szukali w bazie danych butli z odbiorem UDT. Znaleźli podobno 5, nie wiem jakie bedą skutki tej kontroli. Kontrola była jakies 2 miesiace temu.

 

Tok myslenia pt. "róbmy wszystko dobrze dla klienta" znam, i jest on najbardziej bliski włascicielom stacji.

Kończy się to zawsze tak samo tym, że pieniądze są dla właściciela a kłopoty dla diagnosty i to jest miejsce w którym rozchodzą się drogi właściciela stacji i zatrudnionego diagnosty.

 

Może znajdę do tego tematu lepszego interlokutora bo po takim wystepie do mnie to już raczej nie mamy o czym rozmawiać.

co nie znaczy, ze nie zamierzam ripostować takich "rad" niebezpiecznych dla nas diagnostów.

 

Polecam tutaj polemikę:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=120178#120178

Doprecyzowuje: nie sądzę, aby ludzie z MI zniżali się do tego poziomu by słuchać co na forum Norcomu uważają o obowiązujących przepisach. Natomiast jest tu ogromna rzesza ludzi urzędników i różnych stowarzyszeń związanych z tematyką motoryzacyjną jak to, które wymieniłeś ale też różnych innych, które zabiera głos w dyskusji i z ramienia swoich instytucji pisemnie występuje do MI jeśli uzna to za stosowne.

 

Odnośnie słynnego gazu to była to myśl skrótowa do ludzi z branży ale jest dokładnie tak jak napisaliście czyli protokół doraźny powypadkowy w tłumaczeniu oznacza: badanie doraźne po wypadku drogowym zakończone aktualnym po dacie wypadku protokołem doraźnym. Ale tamto zajęło mniej miejsca w pisaniu hehe

 

Na mnie naciskają teraz bym stosował art. 81 ust. 12 Pord 12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

W interpretacji następującej: każde badanie jakie by nie było okresowe czy dodatkowe musi zakończyć się okazaniem protokołu aktualnego z badania instalacji gazowej np. na okresowym, na dodatkowym za zbitą lampę, na wycieku oleju czyli środowiskowym na każdym należy okazać protokół z badania instalacji gazowej.

 

Należy nie mylić okazania protokołu z badaniem pojazdu jako okresowe GAZ gdzie należy podejść z detektorem "gazu" i przeprowadzić badanie i dokonać zapisu nr protokołu i decyzji TDT.

 

Odpuszczono jak mówiłem że badanie GAZU jest badaniem okresowym bo nawet to podważano wówczas wykazałem, że w zakresie badania okresowego jest sprawdzenie warunków technicznych wynikających z rozporządzenia o warunkach technicznych. Odpuszczono jak udowodniłem, że w Dz. 32 w par 41 są warunki dodatkowe dla pojazdu z gazem.

 

Ale w zakresie żądania za każdym razem protokołu TDT na gaz po kolizji z art. 81 ust. 12 jestem w mniejszej opozycji. Czyli już nie tylko po wypadku drogowym ale w każdym badaniu zdaniem niektórych osób należy żądać protokołu zwykłego i doraźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może trzeba zapytać kim nie jesteś, bo na pewno nie diagnostą zatrudnionym na etacie.
Tok myslenia pt. "róbmy wszystko dobrze dla klienta" znam, i jest on najbardziej bliski włascicielom stacji.

 

Bingo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może trzeba zapytać kim nie jesteś, bo na pewno nie diagnostą zatrudnionym na etacie.
Tok myslenia pt. "róbmy wszystko dobrze dla klienta" znam, i jest on najbardziej bliski włascicielom stacji.

 

Bingo.

 

Tak myslałem.

Trzeba współczuć trzeba tym którzy muszą realizować te "dobre rady" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Bingo„

Żeby aż tak źle odczytać szlachetne intencje moderatora, to takiego wyczynu może dokonać tylko osoba nie będącą diagnostą.

Diagności to jak saperzy i elita techniczna a nie tam byle kto zainteresowany kasą dla tdt !

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bingo

Na tym forum piszą różne osoby niezależnie od profesji. To nie jest moje forum ale proszę mi wybaczyć żebym miał przemilczać fakty które dotyczą naszej profesji czyli diagnostów. Jest prawie 12 tys. diagnostów i każdy z nich ma prawo do własnej oceny .

To co napisałem to niema nic wspólnego z ad persona a jest związane z wielokrotnością tak tendencyjnych wypowiedzi. Prawdziwy diagnosta nie ślęczy od rana do wieczora na forum, bo nikt mu za to nie zapłaci, musi mieć sponsora. Diagnosta zapytuje o sprawy w których ma wątpliwości i oczekuje konkretnej odpowiedzi w oparciu o obowiązujące przepisy i tak też uczyniłem.

 

Napisałem skąd wynika dodatkowy zakres badania taxi a nie kiedy diagności sprawdzają gaz i jak . Tutaj dla jasności sprawy należy przytoczyć jedynie odpowiedni fragment zapisu który to potwierdza.

Dział V. Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu § 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

1)ważność protokołu i decyzji wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT) dotyczącej sprawności zbiornika (butli) do gazu;

Jest to zapis niezwykle prosty i dotyczy zbiornika tylko z TDT tylko i wyłącznie podczas badania okresowego a nie podczas badania taxi i innych dodatkowych badań. Ustawodawca zapomniał dodać jak postępować w przypadku innych zbiorników.

 

To taka informacja (nie dla diagnostów) tylko dla tych innych, że to co jest tam zapisane to sprawdza się tylko i wyłącznie podczas badania okresowego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadowolniony ty i dużo ?

Oni udają że płacą ,pracownicy udają że pracują. :D

Zarobki nie rarytas , na naszym terenie mniej więcej przeciętne ale przynajmniej płacone w terminie ,bo z tym to też różnie bywa .

Aż tak mocno jeszcze nie ma co narzekać ,chociaż czasami ciśnienie podniosą swoimi rządami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.