Skocz do zawartości

Dodatkowe TAXI


Tomasz56

Rekomendowane odpowiedzi

„Bingo„

 

Napisałem skąd wynika dodatkowy zakres badania taxi a nie kiedy diagności sprawdzają gaz i jak . Tutaj dla jasności sprawy należy przytoczyć jedynie odpowiedni fragment zapisu który to potwierdza.

Dział V. Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu § 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

1)ważność protokołu i decyzji wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT) dotyczącej sprawności zbiornika (butli) do gazu;

Jest to zapis niezwykle prosty i dotyczy zbiornika tylko z TDT tylko i wyłącznie podczas badania okresowego a nie podczas badania taxi i innych dodatkowych badań. Ustawodawca zapomniał dodać jak postępować w przypadku innych zbiorników.

 

To taka informacja (nie dla diagnostów) tylko dla tych innych, że to co jest tam zapisane to sprawdza się tylko i wyłącznie podczas badania okresowego.

Pozdrawiam.

 

No a co się stało z ulubionym "konikiem" czyli z powoływaniem się na przewagą prawa wyższego rzędu czyli ustawy nad rozporządzeniem majacym niższą rangę?

Po raz kolejny trzeba to przytoczyć?

PoRD art.81 pkt 12

Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym

podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu

dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego

sprawność urządzenia technicznego.

 

I to jest to o czym pisze B.Maćkowski

TDT powołując się na ten zapis domaga się literalnie takiej jego interpretacji jak został zapisany i najwyraźniej wyegzekwuje to.

Idzie NOWE więc lepiej byc na to przygotowanym.

Aha, każdy ma swoją własną pieczątkę i swój własny zakres odpowiedzialności i niech robi z tym co zechce...

a z TDT mam wspólnego tyle co każdy diagnosta, SKP na której pracuję może być przez nich skontrolowana tak jak wszystkie inne.

Powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadowolniony ty i dużo ?

Oni udają że płacą ,pracownicy udają że pracują. :D

Zarobki nie rarytas , na naszym terenie mniej więcej przeciętne ale przynajmniej płacone w terminie ,bo z tym to też różnie bywa .

Aż tak mocno jeszcze nie ma co narzekać ,chociaż czasami ciśnienie podniosą swoimi rządami.

Wdaliśmy się w pogaduchy i to w temacie Taxi.

Robiłem taką analizę i mogę zdecydowanie stwierdzić że koszty działalności wzrosły nieproporcjonalnie do stałych cen za badania techniczne. Jak się nic nie zmieni, tego stacje nie wytrzymają . Mam nadzieje, że nastąpią zmiany w DTD MI choć negocjacje w zakresie podwyższenie opłat za badania będą coraz trudniejsze. Widzę kiepsko perspektywy diagnostów a po sezonie grzewczym i drogim kredycie mogą nastąpić pierwsze bankructwa.

Zyczę Wam powodzenia w najbliższym spotkaniu. A teraz myjku , siusiu i nyny. :lol:::hey

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca zapomniał dodać jak postępować w przypadku innych zbiorników.

Albo zrobił to świadomie, skoro nadal się do błędu nie przyznaje ,,,

 

Też się zastanawiam po co kieruję do TDT pojazdy sprowadzone z gazem, w końcu jakiś tam dozór przecież mają a jak nie TDT-owski to "nie trzeba sprawdzać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taką analizę i mogę zdecydowanie stwierdzić że koszty działalności wzrosły nieproporcjonalnie do stałych cen za badania techniczne.

 

Niewątpliwie masz rację, ale chyba nie jest jeszcze tak źle jak piszesz:

Widzę kiepsko perspektywy diagnostów a po sezonie grzewczym i drogim kredycie mogą nastąpić pierwsze bankructwa.

 

bo większość SKP rozdaje klientom prezenty.

 

Należy zauważyć, że za taki stam rzeczy w dużej mierze odpowiadają właściciele SKP, bo w trosce o swoją kasę strasznie zanizyli poziom badań technicznych. W Mi dobrze o tym wiedzą i wcale mnie nie dziwi, że nie palą się do podniesienia cen BT.

Mi osobiście wielu kierowców poskarzyło się, że na części SKP BT to tylko formalność polegajaca na pobraniu opłaty i wstawieniu pieczatki do DR, często bez praktycznie żadnych oględzin pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.