Skocz do zawartości

OBT+ustalenie danych


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie się już pojawiło, ale temat niestety został zamknięty (chyba za "awanturę")

Jaką opłatę pobieracie i jaki rodzaj badania wykonujecie w przypadku OBT w którym skończyło się miejsce w DR i trzeba ustalić dane techniczne?

Pytam się dlatego ponieważ dziś mieliśmy telefon z Białegostoku z pytaniem dlaczego wykonaliśmy tylko Badanie Okresowe bez Dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    6

  • JANUSZ60

    6

  • blakop

    5

  • max72

    5

Czyli coraz bardziej to popularne, szkoda tylko, że nie ma obowiązku , by wszyscy robili jednakowo ,,,u mnie w pobliżu jedna skp kasuje, kilka nie. Ja też nie, gdyż nie narzekam na nadmiar klienta i tak się to kręci ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coraz bardziej to popularne, szkoda tylko, że nie ma obowiązku , by wszyscy robili jednakowo ,,,u mnie w pobliżu jedna skp kasuje, kilka nie. Ja też nie, gdyż nie narzekam na nadmiar klienta i tak się to kręci ,,,

Szkoda że nie wszystkie WK wymagają ustalenia brakujących danych przy wymianie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wszystkie WK wymagają ustalenia brakujących danych przy wymianie DR

dużo zależy też od podejścia diagnosty do zawodu, mówię koledze żeby informował klientów którym wydał zaświadczenie co mają zabrać ze sobą do WK celem wymiany DR (u nas kolejki niesamowite) a on oburzony że to nie należy do jego obowiązków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wszystkie WK wymagają ustalenia brakujących danych przy wymianie DR.

 

Nie dalej jak wczoraj miałem na OBT (DR wymieniony w 2010r) Cinqecento, w DR:

F1= --- ; F2= ---; F3= ---; G=0; J= ---; L= ---; P1=704; P2= ---; P3= ---; O1= ---; O2= ---; Dop. nac. osi= ---; Rok prod.=1995. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wszystkie WK wymagają ustalenia brakujących danych przy wymianie DR.

A te co wymagają, potem tych danych nie wpisują ,,,

F1= --- ; F2= ---; F3= ---; G=0; J= ---; L= ---; P1=704; P2= ---; P3= ---; O1= ---; O2= ---; Dop. nac. osi= ---; Rok prod.=1995.

a nie mówiłem, że można ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rodzaj badania wykonujecie w przypadku OBT w którym skończyło się miejsce w DR i trzeba ustalić dane techniczne?

Nic diagnosta nie musi a WK chyba nie koniecznie ma prawo tego żądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rodzaj badania wykonujecie w przypadku OBT w którym skończyło się miejsce w DR i trzeba ustalić dane techniczne?

Nic diagnosta nie musi a WK chyba nie koniecznie ma prawo tego żądać.

 

Dokładnie, wymiana DR to nie jest jakaś szczególna okoliczność dla OBT.

Co to za różnica kiedy nie ma wszystkich danych w DR na OBT z kolejnym wpise do DR czy na OBT z wystawionym zaswiadczeniem.

Jeśli brak tych danych ma jakieś znaczenie to w przypadku każdego BT a nie wtedy kiedy ktoś po BT wymienia DR.

 

Jesli WK będzie brakowało tych danych to sam skieruje klienta na UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię koledze żeby informował klientów którym wydał zaświadczenie co mają zabrać ze sobą do WK celem wymiany DR (u nas kolejki niesamowite) a on oburzony że to nie należy do jego obowiązków

 

Ja też zawsze mówię co należy zabrać ze sobą do WK w celu bezproblemowego załatwienia sprawy.

 

F1= --- ; F2= ---; F3= ---; G=0; J= ---; L= ---; P1=704; P2= ---; P3= ---; O1= ---; O2= ---; Dop. nac. osi= ---; Rok prod.=1995

 

A widzisz mnie jeden WK nauczył że nie ma po co uzupełniać danych przy wymianie DR a na pewno nic nie prostować bo i tak nie poprawią :razz: i możesz pisać że odczytałeś z oryginalnej TZ :-P i tak zadzwonią i powiedzą że źle wpisałem :lol: a jak powiesz że tak jest na TZ to powiedzą że w homologacji jest tak jak w DR i tak ma być :razz: a co najgorsze i WK i ja mamy rację :x:evil: ale do porozumienia nie dojdziemy, dlatego jak mam wymianę DR do tego WK nie wpisuję nic bo i tak nie poprawią ale powiedziałem sobie, że kiedyś cofnę na niezgodność taki samochód do nich i wtedy porozmawiamy (tylko klienta szkoda :razz: ). A najciekawsze jest, jak jest badanie jakiegoś dziwnego pojazdu (najczęściej stary motorowerek) i nie ma danych do DR piszę zaświadczenie i nie wpisuję żadnych danych z przekory (perfidnie :x ) a potem jest telefon jaki jest nacisk osi bo Pan(i) nie wie co wpisać do DR a program puścić nie chce, a poza tym powinienem wpisać to do zaświadczenia :evil::evil::evil: (na okresówce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz mnie jeden WK nauczył że nie ma po co uzupełniać danych przy wymianie DR a na pewno nic nie prostować bo i tak nie poprawią :razz: i możesz pisać że odczytałeś z oryginalnej TZ :-P i tak zadzwonią i powiedzą że źle wpisałem :lol: a jak powiesz że tak jest na TZ to powiedzą że w homologacji jest tak jak w DR i tak ma być :razz: a co najgorsze i WK i ja mamy rację :x:evil: ale do porozumienia nie dojdziemy, dlatego jak mam wymianę DR do tego WK nie wpisuję nic bo i tak nie poprawią ale powiedziałem sobie, że kiedyś cofnę na niezgodność taki samochód do nich i wtedy porozmawiamy (tylko klienta szkoda :razz: ). A najciekawsze jest, jak jest badanie jakiegoś dziwnego pojazdu (najczęściej stary motorowerek) i nie ma danych do DR piszę zaświadczenie i nie wpisuję żadnych danych z przekory (perfidnie :x ) a potem jest telefon jaki jest nacisk osi bo Pan(i) nie wie co wpisać do DR a program puścić nie chce, a poza tym powinienem wpisać to do zaświadczenia :evil::evil::evil: (na okresówce )

 

No to były prawie wszystkie możliwe "17 mgnień wiosny" :cool:

Szkoła "óczy" ale ni tak jak życie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co najgorsze i WK i ja mamy rację

Nie do końca, bo Ty nie wiesz co znajduje się w ŚH a WK wie, i jeżeli dostanie informacje, że produkt dopuszczony do ruchu na podstawie takiego dokumentu jest z nim niezgodny to czy nie powinien z urzędu zareagować, że ktoś wypuszcza coś zagrażającemu życiu, bądź zdrowiu bo nie odpowiada dokumentacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic diagnosta nie musi a WK chyba nie koniecznie ma prawo tego żądać.

I tu się mylisz WK może żądać i niektóre już to robią, inna sprawa, że powinni te dane jeszcze wpisać do DR, a nie zawsze tak jest ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma podstawy czy nie ma podstaw w/g mnie to nie istotne bo będziemy się spierać o literkę, a ile jest takich przypadków że pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep a O.1 i O.2 są puste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK może żądać danych niezbędnych do zarejestrowania pojazdu a nie już zarejestrowanego. Więc przy wymianie DR nie ma podstaw ku temu.

 

I nawet jak Cię WK na piśmie poprosi o brakujące w starym DR dane z TZ to odmówisz z powodu braku podstaw ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK może żądać danych niezbędnych do zarejestrowania pojazdu a nie już zarejestrowanego

 

Z czego to wnioskujesz?? Podpowiadam - przepis posługuje się określeniem "niezbędnych do rejestracji" - nie do "zarejestrowania". Do tego podpowiadam - polskie prawodawstwo nie przewiduje definicji legalnej "rejestracji" jako określonej sytuacji prawno-administracyjnej pojazdu :)

 

Dla mnie skierowanie na ustalenie danych może być zawsze - a stronie co najwyżej może przysługiwać prawo do dochodzenia swoich praw i roszczeń u tego, kto odpowiada za bzdury lub brak danych w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to wnioskujesz?? Podpowiadam - przepis posługuje się określeniem "niezbędnych do rejestracji" - nie do "zarejestrowania". Do tego podpowiadam - polskie prawodawstwo nie przewiduje definicji legalnej "rejestracji" jako określonej sytuacji prawno-administracyjnej pojazdu :)

To chcesz przez to powiedzieć, że poprzedni DR był wydany niezgodnie z prawem i powinien być uzupełniony o jakieś parametry? To przez parę lat DR był OK a przy wymianie raptem czegoś brakuje? Jak chcesz wytłumaczyć klientowi przy okienku, że Twój poprzednik "dał ciała" i teraz to klient musi ponieść koszty i czas aby wyprostować nieudacznictwo urzędnicze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - pouczałem go o możliwości złożenia skargi i ble ble ble co tam jeszcze :)

 

No to jak - mam DR na quada - 45 kW, samochodowy inny i takie tam... Rozumiem problemów mi nie zrobisz, bo DR już tak wydano, a i jakiś Twój kolega z innej SKP przecież to podbił, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.