Skocz do zawartości

Szczyt urzedowego debilizmu w Toruniu


jmichlicki

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie racja. Na co tu sie zalic. Jest ok.

 

Nie chodzilo mi o wyzalenie sie ale o przedstawienie pewnego problemu jakim jest urzedniczy Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! izm. Oczywiscie mozna traktowac to jako oczywistosc i zbywac milczeniem. W Toruniu odmowiono mojej zonie pierwszego przegladu gdyz auto ma brytyjskie tablice. Diagnosta przedstawil nawet stosowne pismo zabraniajace tego procederu. Co najsmieszniejsze to to , ze auto to ford taurus, ktory w tej wersji nigdy nie byl produkowany z kierownica po prawej stronie. Ten sam problem mialem trzy lata temu z dodge'm caravanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz czego oczekujesz od tego forum czy tylko chciałeś się wyżalić :razz:Jak to drugie to nie tutaj :lol:

 

A dlaczego ? Dla mnie forum jest nie tylko kompendium wiedzy ,ale i formą terapii... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyt urzedowego Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! izmu w Toruniu

Przepraszam ale nie łapię, może jakieś szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że pojawił sie ciekawy temat :cool:

A tu 13 odpowiedzi , ale żadnych konkretów, to gdzie ten szczyt Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! izmu?

W sumie racja. Na co tu sie zalic. Jest ok.

Ten gość już nie pamięta że urodził się w Polsce , on chyba dostał Dejavi i myśli że jest Anglikiem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu odmowiono mojej zonie pierwszego przegladu gdyz auto ma brytyjskie tablice. Diagnosta przedstawil nawet stosowne pismo zabraniajace tego procederu. Co najsmieszniejsze to to , ze auto to ford taurus, ktory w tej wersji nigdy nie byl produkowany z kierownica po prawej stronie.

 

Odmowa była na piśmie, czy "na gębę" ? Jesli z autem jest tak jak mówisz to żądaj odmowy na piśmie i kierunek najbliższe SKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu odmowiono mojej zonie pierwszego przegladu gdyz auto ma brytyjskie tablice. Diagnosta przedstawil nawet stosowne pismo zabraniajace tego procederu. Co najsmieszniejsze to to , ze auto to ford taurus, ktory w tej wersji nigdy nie byl produkowany z kierownica po prawej stronie.

 

Odmowa była na piśmie, czy "na gębę" ? Jesli z autem jest tak jak mówisz to żądaj odmowy na piśmie i kierunek najbliższe SKO.

 

Jeżeli w dokumentach przedstawionych do rejestracji jest brak informacji, że pojazd przedstawiony do rejestracji nie jest taksówką osobową , pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem odpowiednio przystosowanym lub wyposażonym zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, pojazdem z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdem przystosowanym konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego[ Art. 81 ust 4. 3) b)], to urzędnik wydziału komunikacji nie posiada instrumentów do przeprowadzenia weryfikacji w tym zakresie.

Wnioski uzasadniające zawiadomienie.

- w rozporządzeniu nie określono w jaki sposób urzędnik wydziału komunikacji ma dokonać weryfikacji, jeżeli w dokumentach przedstawionych do rejestracji pojazd posiada dodatkowe wyposażenie .

- dopuszczając pojazd do ruchu z tymi wyjątkami naraża się na zarzut z Art.179, 231.§ 1 , 271. § 1.KK .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądaj odmowy na piśmie

 

I ksero pisma na które powoływał się diagnosta.

Ciekawi mnie kto sie podpisał na tym piśmie , na jakie przepisy sie powołuje i uzasadnienie takich wytycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu odmowiono mojej zonie pierwszego przegladu gdyz auto ma brytyjskie tablice

Może nie do końca tak ,że ze względu na tablice.

I ksero pisma na które powoływał się diagnosta.

Ciekawi mnie kto sie podpisał na tym piśmie , na jakie przepisy sie powołuje i uzasadnienie takich wytycznych ?

Nie wiem czy pismo było na forum ,ale załączniki z nim związane tak.

Pod jednym pismem podpisał się pan A.B. , a pod drugim kierownik WK .W piśmie z WK jest zalecenie aby w zaświadczeniu z badania podawać info o piśmie od producenta ,a nie żeby odmawiać tylko dlatego że angol.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=4627&postdays=0&postorder=asc&start=510

5ae1a4d64f2b4_SKANANGLIK.thumb.jpg.8cdc4c137e7cd7fd3d19b8e9fb8019d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pisma wynika, że diagnosta może zażądać ale nie musi jeśli jest pewien tego co widzi przed sobą i wówczas wystawia stosowne zaświadczenie, które chyba musi uznać WK bez większych problemów. Specjalnie używam stwierdzenia "chyba" bo jak jest u nas wszyscy wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pisma wynika, że diagnosta może zażądać ale nie musi

Dokładnie.Ale już WK życzył sobie koniecznie aby badanie było poparte pismem od producenta.

Cytat z pisma jakie my dostaliśmy:

W przypadku pozytywnego badania takiego pojazdu proszę o zamieszczanie ,w adnotacjach zaświadczenia,informacji od producenta pojazdu lub jego upoważnionego przedstawiciela potwierdzającej przystosowanie pojazdu do takich zmian.

 

U nas już tego nie żądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest mowa o pojeździe przerobionym z angola tylko o:

auto to ford taurus, ktory w tej wersji nigdy nie byl produkowany z kierownica po prawej stronie.

 

Więc jak napisałem. Odmowna decyzję rejestracji zażądać na piśmie i kierunek SKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pismo było na forum

 

Pismo jest "poznańskie" z 2007, a Michlicki ma kłopoty w Toruniu.

jmichlicki napisał/a:

auto to ford taurus, ktory w tej wersji nigdy nie byl produkowany z kierownica po prawej stronie.

Czy to to samo pismo?

Myslę że nie:

 

Ale już WK życzył sobie koniecznie aby badanie było poparte pismem od producenta.

Cytat z pisma jakie my dostaliśmy:

W przypadku pozytywnego badania takiego pojazdu proszę o zamieszczanie ,w adnotacjach zaświadczenia,informacji od producenta pojazdu lub jego upoważnionego przedstawiciela potwierdzającej przystosowanie pojazdu do takich zmian.

 

No nie wiem czy to zgodne z prawem?

Ale troszkę d...ę chroni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest mowa o pojeździe przerobionym z angola

Zgadza się ,ale ja obstawiam że diagnosta nie mając pewności podparł się tym lub podobnym pismem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wydział komunikacji zarządzeniem starosty zażądał archiwizowania wyników badań ze wszystkich urządzeń. Zmiana zarządzenia wyszła cichutko i bardzo szybko. Żądać można wszystko tylko jak to obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.