Skocz do zawartości

Bezpieczna szkoła


grand

Rekomendowane odpowiedzi

Blisko 12 tysięcy szkół w Polsce zaproszono do udziału w ogólnopolskim programie ”Bezpieczna szkoła z PZU”, którego celem jest edukacja uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Program w całości finansowany jest z funduszu prewencyjnego PZU SA, który przeznaczył na ten cel 5, 5 miliona złotych.

433b8efb78055.jpeg

Program składa się z trzech części:

 

- “Pierwsze kroki na drodze” – część adresowana do nauczycieli nauczania początkowego i uczniów, mająca na celu nauczenie najmłodszych dzieci bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym;

 

- “Moja karta rowerowa” – część przeznaczona dla przyszłych właścicieli kart rowerowych z klas 4-6 i gimnazjów, aby zdobycie nowych uprawnień było sposobem na edukację z zakresu ruchu drogowego;

 

- “Nasza Szkoła” – konkurs skierowany do samorządów, dyrektorów szkół i społeczności lokalnej, polegający na opracowaniu planu zabezpieczenia okolic szkoły, pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze.

 

Szkoły, które wezmą udział w programie “Bezpieczna szkoła z PZU” otrzymają :

 

- komplet materiałów dydaktycznych do prowadzenia zajęć lekcyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego,

 

- komplet materiałów potrzebnych do przygotowania uczniów do egzaminu na kartę rowerową oraz do przeprowadzenia takiego egzaminu,

 

- materiały pomocne przy opracowywaniu planu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w najbliższej okolicy szkoły.

 

Materiały dydaktyczne do programu stworzone zostały przy współpracy z ekspertami-pedagogami, policjantami oraz specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzieci oraz młodzież będą mogli uczyć się zasad ruchu drogowego korzystając z atrakcyjnych narzędzi. Znajdują się wśród nich animowany film edukacyjny dla najmłodszych dzieci, e-lerning – specjalny program komputerowy przygotowujący do egzaminu na kartę rowerową, czy też broszury zawierające kompendium wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

 

Szkoły, które jeszcze nie odpowiedziały na zaproszenie, mogą zgłaszać swój udział w programie “Bezpieczna szkoła z PZU” do 16 września 2005 r. Kwestionariusz zgłoszeniowy można znaleźć

w materiałach przesłanych szkole przez PZU lub na stronie www.bezpiecznaszkola.pzu.pl .

 

W 2004 roku w wypadkach drogowych zginęło ponad 220 dzieci, a prawie 6900 odniosło obrażenia ciała. Najwięcej ofiar wśród dzieci odnotowano w przedziale wiekowym 7-14 lat. Dlatego tak ważna jest realizacja działań prewencyjnych w tym obszarze.

 

Źródło: motofakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Kiedyś wyobrażałam sobie, że fakt ukonczenia studiów, zwlaszcza z wysoką notą da gwarancję na pracę, obecnie rozkładam ręce i szczerze-jestem w szoku.

Kiedyś również miałem takie idylliczne przekonanie ale życie zweryfikowało to brutalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dyrektor placówki nie widzi w swoim postępowaniu niczego gorszącego, tego typu praktyki mają już wieloletnią tradycję i nikt do tej pory nie miał nic do zarzucenia. Sprawa jest niepotrzebnie rozdmuchana przez media :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest niepotrzebnie rozdmuchana przez media

 

Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak faktycznie było. W pierwszym momencie się trochę zbulwersowałem (słyszałem o tym jeszcze za nim pokazał się link tutaj), ale po czasie przyszło otrzeźwienie. Nie mamy pełnego obrazu sytuacji jak to było naprawdę.

 

Ile sytuacji kończy się legendarnym stwierdzeniem " to nie to na co wygląda...". Nie raz i nie dwa razy już tak było. Jesteśmy po prostu przeczuleni na hasło ksiądz - dziecko i mamy najgorsze skojarzenia.

 

A o to właśnie chodzi "dziennikarzom"... Powala mnie jeszcze coś - teraz to oburzenie, głosy sprzeciwu, ale jak jakiś bydlak by w parku gwałcił dziewczynę to 99% obejdzie ich szerokim łukiem, bo: "to nie moja sprawa", "boję się", "pewnie sama chciała" itp itd...

 

Teraz możecie mnie zlinczować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ,,kocenie,, w formie zlizywania czegokolwiek by tam nie bylo jak dla mnie jest ,,niesmaczne,,

 

Gee - a takie zlizywanie w innych okolicznościach dopuszczasz, czy i tak pozostaje niesmaczne? :P

 

Lekki brak wyczucia, niesmak... No tak - chyba tak. Ale przestępstwa tu nie widzę... Ja bym też dziecka nie posłał do ojczulków do szkoły - ale z powodu ogólnych przekonań, a nie form integracji narzucanych przez tą szkołę.

Zresztą - na zdjęciach jakoś nie widać przemocy. Wszyscy weseli, uśmiechnięci... To o co chodzi w sumie? Ale nie zdziwię się, jak teraz ktoś z rodziców kto ma zatargi z dyrektorem nagle zgłosi, że jego dziecko jednak "przemyślało" sprawę i czuje się molestowane. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też dziecka nie posłał do ojczulków do szkoły - ale z powodu ogólnych przekonań, a nie form integracji narzucanych przez tą szkołę.

 

:ok Ja tez bym tam dziecka nie posłał, dokładnie z tych samych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też dziecka nie posłał do ojczulków do szkoły - ale z powodu ogólnych

Ja posłałem , a raczej sam sobie wybrał i nie żałuje ani on ani ja.

Wszystko zależy od podejścia nauczycieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu pisa , że to perwersja...

 

A wymachiwanie publicznie sztucznym penisem już nie perwersja... temu panu za opinie podziękujemy...

 

Aha..jeszcze jedno... do Psuja pisze ...Tobie coś czuję przydałby sie jakiś lincz.

 

Widzisz... cechuje mnie samodzielne myślenie i nie poddawanie się owczemu pędowi (a przynajmniej się staram). Jesli za to chcesz mnie zlinczować, cóż... wskaż mi pręgierz a sam się przykuję...

 

 

Ja posłałem , a raczej sam sobie wybrał i nie żałuje ani on ani ja.

Wszystko zależy od podejścia nauczycieli .

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymachiwanie publicznie sztucznym penisem już nie perwersja... temu panu za opinie podziękujemy...

 

Dokładnie. No już w tej chwili to ten gość przesadził. Czołowy prowokator polskiej sceny politycznej (no w zasadzie to jej margines) ma czelność pisać takie bzdury... Nie no - do tej pory gość mnie śmieszył, czasem nawet pozytywnie. Ale po tej wypowiedzi przekreślam go na całej linii. Oszołom i tyle. Każdy mógłby to napisać na swoim blogu - ale nie on!! Takie mam zdanie.

 

Blakop...chciałes wiedzieć czy lubie seks? :oops:

 

No ba!! Aha - tylko ja tu na jakieś bardziej intymne wyznania i opisy upodobań seksualnych liczyłem, a nie tylko takie suche "tak" ;)

 

A co tej fotki Gee - wszyscy się zachwycają... Niezła laska i ok...

Ale weź to tylko teraz podpisz:

"siostra Eleonora - katechetka z gimnazjum w Lubinie na zajęciach integracyjnych z pierwszoklasistami" i już mamy skandal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.