Skocz do zawartości

Zaświadczenie


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich obecnych i przyszłych diagnostów!

Uczę się do egzaminu praktycznego.Chciałbym dowiedzieć się jak powinno wyglądać prawidłowo wypełnione zaświadczenie z BT w takim przypadku:zatrzymany dowód rej.poj.przez policję za zużyte ogumienie.Jest to sam.osob.,TAXI,z instalacją gazową i zamontowanym hakiem.Klient usunął usterkę(nowe opony).Proszę o wskazówki bo jak się dowiaduję to każdy wypełnia różnie.Dziękuję z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co dokładnie wypełniamy???

Pkt.1..............

Pkt.2...............

Przepraszam za nadgorliwość ale niestety nie zdałem egzaminu za źle wypełnione zaświadczenie.

 

[ Dodano: 02-11-2011, 12:33 ]

Może ja napiszę jak ja bym to zrobił.A potem wysłucham krytyki.

Pkt.1 Uwagi.....

Gaz-nr protokołu TDT,nr.decyzji TDT ważna do....

Pkt.2 Pojazd (nie)odpowiada dodatkowym warunkom.....Wykreślam całe zdanie i piszę:pojazd wyposażony w hak,instalację gazową,TAXI.

Przyczyna zatrzymania dowodu ustała.

Identyfikacji pojazdu dokonano na podstawie pokwitowania nr....

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w części I wykreślam pkt 1 i 2

w części 2 wpisuję ustała przyczyna zatrzymania dowodu rej. zaświadczenie wydano na podstawie zaświadczenia policji serja .....

oraz protokól tdt itp

a poniźej czy spełnia warunki taxi hak itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rodzaj badania/czynności - skier przez OKRD warunki techniczne

- wynik badania - bez oceny ( wykreśla automatycznie pkt 1 i 2 o spełnieniu wymagań technicznych

pkt 1

W uwagach wpisujesz usterki/a usunięte/a

pkt 2

pojazd odpowiada dod warunkom tech

- pojazdu........TAXI

- pojazdu..........GAZ

- pojazdu...........ciągniecia przyczep.

 

[ Dodano: 02-11-2011, 12:48 ]

a jeszcze w uwagach wpisuję ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sprawdzam dodatkowych warunków dla TAXI HAK GAZ??????

Czyli nie mogę wpisać że pojazd spełnia dodatkowe warunki dla...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sprawdzam dodatkowych warunków dla TAXI HAK GAZ??????

Czyli nie mogę wpisać że pojazd spełnia dodatkowe warunki dla...???

 

Też tak uważam.

Co najwyżej można wpisać nr. protokołu TDT - tylko czy takiej odpowiedzi oczekyją panowie na egzaminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona A skreślasz punkt 1i2 / strona B uwagi - badanie dodatkowe - KRD bezpieczeństwo. w uwagach piszesz - ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego [możesz dopisać -usterki wymienione w skierowaniu usunięte] punkt 2 - brak wpisu . termin badanie na stronie A - XXXXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy na pewno kierujecie się szlachetnymi intencjami z doradzaniem przyszłym diagnostom. Powinniście więc wziąć pod uwagę że mogą ich spotkać trudne pytania na przykład takie:

1.z jakiego rozporządzenia, czy też ustawy wynika aby w ten sposób wypełniać zaświadczenie.

strona A skreślasz punkt 1i2 / strona B uwagi - badanie dodatkowe - KRD bezpieczeństwo. w uwagach piszesz - ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego [możesz dopisać -usterki wymienione w skierowaniu usunięte] punkt 2 - brak wpisu .

2. Czy takie badanie powinno być gdzieś zarejestrowane zgodnie z .:

Dz. U. nr 155 poz. 1232 § 5. 1. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów prowadzi rejestr badań technicznych pojazdów, zwany dalej „rejestrem”, z wykorzystaniem systemu informatycznego.

3. Jeżeli będzie zrejestrowane, to jaki wynik badań powinien diagnosta wpisać do takiego rejestru ?

Dz. U. nr 155 poz. 1232 § 5. 2. W rejestrze zamieszcza się dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Zakres wymaganych danych, zamieszczanych w rejestrze, związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu, określa załącznik nr 8 do rozporządzenia.

Mam nadzieje, że odpowiedz na te pytania znacznie przyczyni się do zajęcia poprawnego stanowiska w tej sprawie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie!Tak naprawdę nie dowiedziałem się jak powinno wyglądać prawidłowo wypełnione zaświadczenie z przykładu jaki wcześniej podałem.Proszę jeszcze raz o pomoc.Może być na priv lub meil.

Chciałbym się też spotkać z diagnostą z Łodzi który mógłby mi pomóc jak należy wypełniać różne zaświadczenia oraz udzieli porad.

Z góry dziękuję!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!Tak naprawdę nie dowiedziałem się jak powinno wyglądać prawidłowo wypełnione zaświadczenie z przykładu jaki wcześniej podałem.

I nie dowiesz się dopóki będą dwie Polski w interpretacji tego zapisu ;

 

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego

w razie uzasadnionego przypuszczenia, że

zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania

ochrony Środowiska — obejmuje sprawdzenie

i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczàcych

układów, w których stwierdzono usterki

wymienione w skierowaniu, w sposób określony

w pkt 1—10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia

oraz pkt 1.2.1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

Moim zdaniem jeśli pojazd ma ważne okresowe badanie techniczne robimy tylko to co wytłuściłem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem.Moim zdaniem na str 2 w pkt 2 wpisuję Przyczyna zatrzymania dowodu ustała.Nie piszę nic że pojazd spełnia dodatkowe warunki przewidziane dla.....

W pkt 1 piszę GAZ-nr protokołu i decyzji TDT ważny do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj badania - Dodatkowe, skierowane przez policję za warunki techniczne, wynik badania - Bez oceny, automatycznie program powinien wykreślić obydwa punkty ( spełnia, nie spełnia warunków technicznych art.66 ),TNBT - XXXX-XX-XX, w I pkt zaświadczenia wpisuję Pokwitowanie policji nr........ , Wymieniono opony, Ustały przyczyny zatrzymania DR oraz Gaz-...; Nr. zbiornika .... ; Decyzja TDT........... z dnia (RRRRMMDD) ważna do (RRRRMMDD). W punkcie II wpisuję - Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom przeznaczonym dla: ogumienia pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom przeznaczonym dla: ogumienia pojazdu

 

Po co to wpisujesz ,uważam ,że to absurd. Wpisujemy tylko,że odpowiada dla pojazdu przystosowanego LPG ,CNG, hak itd >jeśli ma to zamontowane .A w pkt. 1 piszemy lub wybieramy z programu ,że ustała przyczyna zatrzymania DR. Usterki lub usterkę usunięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj badania - Dodatkowe, skierowane przez policję za warunki techniczne, wynik badania - Bez oceny, automatycznie program powinien wykreślić obydwa punkty ( spełnia, nie spełnia warunków technicznych art.66 ),TNBT - XXXX-XX-XX, w I pkt zaświadczenia wpisuję Pokwitowanie policji nr........

 

I dodatkowo w tym samym punkcie "Usunięto przyczynę(y) zatrzymania dowodu rejestracyjnego" .

 

I tyle nie sprawdzam, haka, gazu, taxi to po co mam wpisywać że spełnia skoro tego nie sprawdziłem, robię tylko to co jest w pokwitowaniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tyle nie sprawdzam, haka, gazu, taxi to po co mam wpisywać że spełnia skoro tego nie sprawdziłem, robię tylko to co jest w pokwitowaniu i tyle.

 

Bardzo słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom przeznaczonym dla: ogumienia pojazdu

 

Po co to wpisujesz ,uważam ,że to absurd. Wpisujemy tylko,że odpowiada dla pojazdu przystosowanego LPG ,CNG, hak itd >jeśli ma to zamontowane .A w pkt. 1 piszemy lub wybieramy z programu ,że ustała przyczyna zatrzymania DR. Usterki lub usterkę usunięto.

 

Po to, bo sprawdzam tylko to co zostało wymienione w skierowaniu policji a nie sprawdzam inst. gazowej, haka itp.

Qnick napisał/a:

 

 

Cytat:

I tyle nie sprawdzam, haka, gazu, taxi to po co mam wpisywać że spełnia skoro tego nie sprawdziłem, robię tylko to co jest w pokwitowaniu i tyle.

 

 

Bardzo słusznie.

 

:ok ale pkt. 2 zaświadczenia musi być wypełniony, jeśli wykonuję badanie dodatkowe i sprawdzam warunki, więc stąd wziął się ten wpis:

 

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom przeznaczonym dla: ogumienia pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pkt. 2 zaświadczenia musi być wypełniony

 

 

Nie musi :-P

 

jeśli wykonuję badanie dodatkowe

 

Usterek i nic więcej.

 

i sprawdzam warunki

 

Nie sprawdzasz bo to nie badanie okresowe tylko samo dodatkowe skierowane przez Organ Kontroli RD

a w skierowaniu masz wpisaną usterkę pojazdu (a nie warunki dodatkowe) do sprawdzenia :lol: Poza tym warunki dodatkowe to hak, gaz, taxi.L itd. a ogumienie to jest wręcz warunek konieczny do tego aby pojazd mógł się poruszać po drodze :D

 

Widzisz co region to inaczej piszą zaświadczenia ale wszyscy dobrze :) także kolego Grzegorzu z Łodzi nie masz łatwego zadania dopóki nie dowiesz się jak pan egzaminator chce aby było wypełnione takie zaświadczenie. Wypełnisz jak pisze pentagram powie że za dużo napisałeś i niepotrzebnie, napiszesz jak ja i też może być źle :) , ale najważniejsze nie pękaj i trzymaj się ramy to się nie ............. a będzie dobrze. Powodzenia życzę :piwo:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram napisał/a:

ale pkt. 2 zaświadczenia musi być wypełniony

 

 

 

Nie musi :-P

 

Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Praktyka dowodzi, że w takim przypadku większość diagnostów wypełnia 1 pkt zaświadczenia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla odświeżenia tematu :lol:

 

Jak podchodzicie do badania dodatkowego gdy DR został zatrzymany za granicą (przez Niemców, Słowaków, Węgrów itp.) i pojazd zgłasza się na badanie z "ichnim" pokwitowaniem z którego poza VIN'em, numerem rejestracyjnym i właścicelem pojazdu i paragrafem "ichniego" prawa lub jakims tam punktem nic nie więcej nie ma :razz: Jak do tego podejść :-D

Tłumaczenie kwitka, czy czerwone blachy i PC lub coś innego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy za co został zatrzymany DR

 

Z "zeznań" kierowcy za opony, ale to tylko zeznania

 

I teraz na jakiej podstawie WK wyda PC a jak wyda na dojazd do SKP to chyba tylko na OBT :lol: , tylko po co klient ma płacić za OBT skoro robił go np. 2 miesiące temu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.