Skocz do zawartości

pytanie odnosnie badania pokolizyjnego


mik8181

Rekomendowane odpowiedzi

ale dziś rozmawiałem z WK i powiedzieli mi że oni żądają badania doraźnego zbiornika obojętnie czy był zbity przedni klosz czy cały tył

 

:shock: , trochę się zagalopowałeś, to nie WK tylko SKP wymaga doraźnego badania zbiornika a WK powinien sprawdzić czy w zaświadczeniu z BT jest odpowiedni wpis odnośnie terminu z tego badania zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • blakop

    7

  • mirek.g

    4

  • JANUSZ60

    4

Zresztą ja też nie :lol:

 

Ale ja akurat mam tam dostęp :) Tylko nie chciało mi się zaglądać :)

 

A pismo - co nie jest żadna tajemnicą - mówi, że badanie jest potrzebne tylko wtedy gdy jest potrzebne ;)

No a tak poważnie - tylko poważne wypadki, gdzie uszkodzony został faktycznie zbiornik, bądź jego mocowanie. Przy lekkich stłuczkach nie. Wydaje się logiczne - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez nie mam dostępu dlatego napisalem na forum liczac na pomoc kolegów. Fajnie by bylo gdyby ktos zalaczyl cala tresc lub skan odpowiedzi wtedy mozna sie w razie problemu powolac na to pismo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ja też nie :lol:

 

Ale ja akurat mam tam dostęp :) Tylko nie chciało mi się zaglądać :)

 

A pismo - co nie jest żadna tajemnicą - mówi, że badanie jest potrzebne tylko wtedy gdy jest potrzebne ;)

No a tak poważnie - tylko poważne wypadki, gdzie uszkodzony został faktycznie zbiornik, bądź jego mocowanie. Przy lekkich stłuczkach nie. Wydaje się logiczne - prawda?

to samo mówili na szkoleniu o Krakowie :evil:::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie jest potrzebne tylko wtedy gdy jest potrzebne ;)

No a tak poważnie - tylko poważne wypadki, gdzie uszkodzony został faktycznie zbiornik, bądź jego mocowanie. Przy lekkich stłuczkach nie. Wydaje się logiczne - prawda?

to samo mówili na szkoleniu o Krakowie :evil:::claus

 

No to trochę wzajemna sprzeczność.

Bo jeżeli jest jakkolwiek uszkodzony to i my mamy obowiązek go zdyskwalifikować.

Rozmawiałem z TDT i mówili żeby nawet do nich takich jakkolwiek uszkodzonych nie kierować bo to jest już złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z TDT i mówili żeby nawet do nich takich jakkolwiek uszkodzonych nie kierować bo to jest już złom.

Taką samą informację otrzymałem i ja. Auto, które po "dzwonie" miało uszkodzony hak holowniczy, który oparł się o zbiornik z gazem i Pan z TDT powiedział, że oba te elementy tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak piszą magistry inżyniery z organizacji zrzeszających SKP ?

Jeśli są DOBRZY to niech raczej pomogą jasne prawo stworzyć, chodź bardziej myślałem o pismakach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, ale nie artykuły w gazetach , bardzo Was proszę

Nawet jak piszą magistry inżyniery z organizacji zrzeszających SKP ? :D

 

No, i ci z TDT też to czytają a potem stosują się do tego co tam mgrinż-e napisały... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A co jakby od wlaściciela pojazdu zarządać oświadczenie w jakim stopniu został uszkodzony pojazd, a konkretnie, czy zbiornik został w jaki kolwiek naruszony lub przemieszczony podczas wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jakby od wlaściciela pojazdu zarządać oświadczenie w jakim stopniu został uszkodzony pojazd,

Znając co niektórych właścicieli pojazdów, to byli by gotowi oświadczyć, że wogóle nie było wypadku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając co niektórych właścicieli pojazdów, to byli by gotowi oświadczyć, że wogóle nie było wypadku :(

 

No ale jakaś podkładka jest. A i sami ocenić mozemy, czy ten zbiornik nie jest po przejściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i sami ocenić mozemy, czy ten zbiornik nie jest po przejściach

Ja osobiście wolał bym tego nie robić, bo z ocena organoleptyczna czegoś co widac tylko z jednej strony jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z ocena organoleptyczna czegoś co widac tylko z jednej strony jest różnie.
:ok:ok

 

ostatnio musiałem dopompowywać koło mojego samochodu

po wrzuceniu koła do wanny okazało się, że powietrze ucieka ...

 

... przez miejsce zgrzewania felgi :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wrzuceniu koła do wanny okazało się, że powietrze ucieka ...

 

... przez miejsce zgrzewania felgi :!: :!:

 

Żeby móc jednoznacznie sprawdzić stan płaszcza zbiornika musiałby być też wymontowany co jest wykluczone przy metodach przeprowadzania badan na SKP.

Jednak dla potrzeb wykrycia nieszczelności wystarczy nasz detektor gazu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wymontowany? Przecież wymontowany zbiornik nie podlega powtórnemu montażowi!

Do tej listy przydały by się zastrzeżenia .Bo jak tak podchodząc to i wielu aut by się nie dało naprawić , np. do wyjęcia skrzyni trzeba odkręcić wydech :D , lub do wymiany przełącznika świateł -poduchę zdemontować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wymontowany? Przecież wymontowany zbiornik nie podlega powtórnemu montażowi!! :)

 

Dla potrzeb np. badania zbiornika przez TDT trzeba go wymontować. 8)

Po badaniu podlega jednak powtórnemu montażowi do pojazdu z którego został wcześniej wymontowany, tak samo po każdym innym demontażu. :cool:

Ciekawe, że jednak zgodnie z przepisami, nie można go zamontować do innego pojazdu.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po badaniu podlega jednak powtórnemu montażowi do pojazdu z którego został wcześniej wymontowany, tak samo po każdym innym demontażu. :cool:

Ciekawe, że jednak zgodnie z przepisami, nie można go zamontować do innego pojazdu.... :shock:

 

Podaj przepis, że do tego samego pojazdu mozna ponownie zamontować, a do innego nie. Bo ja tylko czytam o zakazie ponownego montazu - nic sie nie doczytałem o tym do jakiego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.